Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Przed budową jestem i co dalej?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Przed budową jestem i co dalej?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wymaga 20 lut 2014, 16:16
    Wiadome chyba jest, że niektórzy z nas chcą wybudować swoje cztery kąty możliwie najtaniej, ale żeby nie ucierpieć później na jakości. Tak jak patrzę na ceny produktów to są bardzo rozbieżne. Nawet te same produkty u różnych dostawców różnią się cena i to bardzo. Dlaczego się tak dzieje? Jak sobie poradzić w tym wielkim i zagmatwanym świecie budowlanym. Macie jakieś sprawdzone metody np zakupów, albo jakieś narzędzia do prowadzenia ewidencji budowy czy coś takiego aby mieć pod kontrola to wszystko.
    Cytuj
  • basker 21 lut 2014, 10:47
    Na taką sytuację składa się wiele czynników np. sezonowość, w zimie przeważnie jest taniej. Terminy ważności niektórych produktów. Większe hurtownie mogą mieć większe rabaty. Klasa produktu niby ten sam a gorszej klasy. Aby to jakoś ogarnąć to przydatna może być np. [url=http://www.perfecthome.com.pl/produkty]porównywarka cen materiałów budowlanych[/url] i to nie jedna bo jest ich wiele. To samo również tyczy się usług. Ceny również są rozbieżne. Trzeba również siedzieć na forach jest tu wiele przydatnych informacji.

    Cytuj
  • polkrisss 23 lut 2014, 17:10
    Sprawdzać ceny i jakość materiału u wszystkich dostawców. W sumie to i tak należy doliczyć 1/3 kosztów do całości budowy.
    Cytuj
  • 23 lut 2014, 18:38     (ostatnio zmieniony przez autora 23 lut 2014, 18:40, w całości zmieniany 1 raz)
    Jak czytam wypowiedzi to wiem jedno - jak bym słuchał ich rad to co najwyżej bym oborę postawił ale na pewno nie dom. I to też nie wiem czy by wymogi unijne spełniała. No może jak bym postawił obok tego linkowanego pensjonatu grzybowo to może i tak.
    Szanowny Panie budowa domu - własnego zaznaczam to nie forum ogólne gdzie każdy rypie ciemnotę doradzając porównywarki i inne pierdoły. Podstawą jest ekipa - fachowa ekipa zaznaczam, znająca temat i nie będąca jakąś taniochą spod sklepu. Żeby taką znaleźć trzeba się troszkę wysilić - bo dziś każdy buduje tak jak każdy maluje i gipsuje a potem nie on płacze na forum tylko klient. Zanim się zleci danej ekipie budowę trzeba ją odwiedzić na jej inwestycjach - pogadać z klientami u których budowali - zaznaczam przez ostatnie lata budowali a nie wybudowali pół roku temu i już mówią, że są spece. Proszę pamiętać, że kicha budowlana wychodzi po latach rzadko po miesiącu. Jak już znajdziesz taką ekipę to żadna porównywarka ani obora z linkowanego grzybowa nie będzie ci potrzebna. Profesjonalne ekipy wiedzą gdzie kupić towar i mają takie upusty, że nawet budując dom, garaż i altanę nie dostaniesz takich w życiu. A dbając o opinię nie będą walili cie po rogach na cenach bo to im się nie opłaca na dłuższą metę.
    Tyle mojego doradztwa - powodzenia.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: Drzwi balkon