Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Zalety prysznica bez brodzika.

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zalety prysznica bez brodzika.

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wymaga 18 lut 2014, 16:25
    Tak jak w temacie piszczcie o zaletach takiego prysznica bo muszę przekonać żonę. Wady też możecie pisać jak jakieś w ogóle są bo mi się wydaje, że nie ma.
    Cytuj
  • mp-bud 18 lut 2014, 20:25
    Tak jak przyzwyczailiśmy się do płytek, tak kabina z brodzikiem jest dla nas nieodłącznym elementem prysznica. Akrylowe i ceramiczne brodziki są praktyczne, łatwe w montażu i nie łatwo o nie dbać. Nic więc dziwnego, że znalazły zastosowanie w wielu domach. Jeśli jednak chodzi o estetykę i możliwości aranżacji, zdecydowanie wygrywa prysznic bez standardowych elementów

    Kiedy warto zrezygnować z brodzika?

    Najlepszym etapem na zaplanowanie prysznica bez brodzików jest czas budowy lub [url=http://www.mp-bud.com.pl]remontu kompleksowego [/url] domu. Chodzi tutaj o instalację, która jest dosyć wymagająca. W każdej łazience można jednak przeprowadzić odpowiednie zmiany.

    Kabina prysznicowa i brodzik zajmują sporo miejsca. Te małe mieszczą się w niewielkich pomieszczeniach, ale są niewygodne, więc muszą mieć minimum 80 cm szerokości. Jeśli zastąpimy kabinę np. szklaną ścianką działową i zrezygnujemy z brodzika, zyskamy naprawdę dużo miejsca i optycznie powiększymy przestrzeń.

    Łazienka z wnęką aż się prosi o aranżację trochę innego prysznica. Wnęka już wydziela odpowiednio przestrzeń, więc nie potrzeba specjalnego mebla. Niektórzy wolą zaaranżować prysznic na podwyższeniu, inni za niezaprzeczalną zaletę prysznica bez brodzika uważają brak różnicy poziomów i „schodków”.

    Brak brodzika i problemy

    Montaż może być kłopotliwy, bo najważniejszy jest odpływ i hydroizolacja. Odpływ może być liniowy lub punktowy i zlokalizowany niekoniecznie na środku. Podłogę najlepiej pogłębić, czyli obniżyć w stosunku do poziomu podłogi. Niektórzy obawiają się, czy brak brodzika na pewno jest bezpiecznym pomysłem. Odpowiedź jest prosta: jeśli montaż instalacji zostanie odpowiednio przeprowadzony, to podłoga i płytki będą bezpieczne. Zostanie też osiągnięty efekt prawidłowo wykonanych [url=http://www.mp-bud.com.pl]usług glazurniczych [/url] w naszej łazience.

    Kwestia gustu

    Na pewno brodzik jest praktyczniejszy i łatwiej utrzymać go w czystości. Antybakteryjna i antypoślizgowa powierzchnia też jest zaletą. Montaż brodzików też jest bezproblemowy, dlatego wybierają go również ci, którzy nie chcą walczyć z jeszcze trudniejszym remontem.

    Prysznic bez brodzika to ostatnio bardzo modna koncepcja. Kojarzy się z luksusem i elegancją. Możliwości aranżacji jest wiele. Modna mozaika wewnątrz zaimprowizowanej kabiny i tafla szkła robią piorunujące wrażenie. To też sposób na osiągnięcie ideału, czyli łazienki „jak z żurnala”.
    Cytuj
  • charlotte1991 20 lut 2014, 7:13
    Jak ja bym chciała mieć prysznic bez brodzika... U mnie z mąż nie chce się zgodzić. Koniecznie chce wannę a ja wolę prysznic. Nie lubię kąpieli w wannie bo trwają za długo. Może pokaż żonie prysznice z są świetne, ja bardzo chciałabym mieć jeden z nich. Może się przekonauśmiech
    Cytuj
  • basker 20 lut 2014, 11:11
    Jednolita podłoga i idealnie przezroczyste ścianki prysznica z pewnością powiększają wizualnie przestrzeń naszej łazienki. Do zamykania naszej kabiny możemy wykorzystać [url=http://www.perfecthome.com.pl/produkty/armatura/natryski/drzwi-prysznicowe-]przesuwane szklane drzwi[/url]. W podłodze instalujemy np. odpływ punktowy ale przy takim odpływie spadek robi się z czterech stron do środka.
    Cytuj
  • dorinka12 8 mar 2014, 15:21
    Dla mnie prysznic bez chociaż malutkiego brodzika jest niewygodny i niepraktyczny i kojarzy mi się z natryskami basenowymi. Tutaj masz fajnie wypisane - co wybrać prysznic czy wannę http://www.ihouse.pl/news/detal/wanna-czy-prysznic-co-powinno-sie-znalezc-w-naszej-lazience/192/1 Do małego mieszkania prysznic jest lepszy, ale powtarzam - tylko z brodzikiem.
    Cytuj
  • marianka123 12 mar 2014, 10:16
    Tak jak nie lubię pryszniców tak ostatnio byłam pod takim, sprawdziłam, przeżyłam. W techniczne szczegóły nie będę się zagłębiać, bo ktoś wyżej pisał już o kwestii odpływu itd. Natomiast mogę powiedzieć, że bardzo przyjemne był to, że właściciele mieli zamontowane ogrzewanie podłogowe. Biorąc prysznic, nie "ciągnęło" zimnem od podłogi-miłe doświadczenie. Całość wyglądała świetnie. Przezroczysta kabina i brak brodzika optycznie powiększyły łazienkę i nadały bardzo elegancki wygląd. Dodam jeszcze, że polska marka - Sanplast. Pozytywne zaskoczenie.
    Cytuj
  • aniechto 19 mar 2014, 15:24
    Za takim rozwiązaniem stoi wiele plusów nie tylko estetyka, ale również wygoda. Odpływ liniowy zamontowany przy ścianie wymaga spadku podłogi tylko w jedną tylko stronę dlatego układanie płytek jest mniej kłopotliwe. Te szklane [url=http://www.perfecthome.com.pl/produkty/armatura/natryski/drzwi-prysznicowe-]natryski[/url] bez brodzika mogą być idealnym rozwiązaniem dla dzieci i osób starszych, bo nie ma progu, o który można by się potknąć. O odpowiedniej szerokości, można wjechać wózkiem inwalidzkim.
    Cytuj
  • 20 mar 2014, 12:17
    Zgadzam się - bez brodzika lepiej.. wygodniej i ładniej. Przeszklona kabina powiększa łazienkę uśmiech
    Cytuj
  • boa 9 kwi 2014, 15:44     (ostatnio zmieniony przez autora 9 kwi 2014, 15:49, w całości zmieniany 2 razy)
    Kabina prysznicowa [url=http://www.perfecthome.com.pl/produkty?produkt=szklana+%C5%9Bcian&idk=0]bez brodzika[/url], ale z odpływem zainstalowanym bezpośrednio w podłodze, może mieć dowolną wielkość i indywidualny nietypowy kształt, bo nie jesteśmy ograniczeni formą zakupionego brodzika i możemy uzyskać np. kształt trójkąta.
    Cytuj
  • Maciej82 10 kwi 2014, 12:53
    Moim zdaniem taki prysznic nie ma zalet. skrzywienie
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum