Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Co warto sprawdzić po długiej podróży

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co warto sprawdzić po długiej podróży

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wawka 4 wrz 2010, 16:03
    Kilka dni temu wróciłam wraz z koleżankami z euro tripa. Podróż była bardzo udana. Przywiozłam ze sobą całą masę wspaniałych wspomnień. Ale do rzeczy. Czy warto udać się do serwisu po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów? Czy powinnam sprawdzić cokolwiek w moim autku?
    Cytuj
  • korak 4 wrz 2010, 17:24
    Po takiej wyprawie zdecydowanie warto skontrolować stan techniczny podstawowych podzespołów auta.
    Cytuj
  • fredi 4 wrz 2010, 19:43
    Myślę że sprawdzenie poziomu oleju to konieczność. Pokonałaś znaczne odległości więc auto było dużo bardziej obciążone, a średnie prędkości większe. Ponadto zalecam sprawdzenie(uzupełnienie) stanu płynu chłodzącego.
    Cytuj
  • korak 4 wrz 2010, 23:31
    Jeśli ubytek płynu w chłodnicy okazał się duży. Uzupełnij go i ponownie sprawdź poziom płynu po kilku dniach. Jeżeli poziom ponownie opadnie może oznaczać to awarię układu chłodzenia.
    Cytuj
  • domik 5 wrz 2010, 7:19
    Warto sprawdzić stan ciśnienia w ogumieniu. Jeżeli tuż przed podróżą dodałaś kilka atmosfer przewidując, że samochód będzie obciążony, to teraz możesz pomyśleć o ewentualnej redukcji ciśnienia. Prawidłowe ciśnienie w oponach zapewnia mniejsze zużycie opon oraz paliwa.
    Cytuj
  • rombek 5 wrz 2010, 11:01
    Przedmówcy wspomnieli chyba o wszystkim. Jeśli sprawdzisz płyn w chłodnicy, olej, opony i wszystko będzie ok, to ja na twoim miejscu wizytę w jakimkolwiek serwisie bym sobie odpuścił.
    Cytuj
  • wawka 5 wrz 2010, 12:50
    Okazało się, że już od jakiegoś czasu nie wymieniałam oleju w aucie. Jutro w takim razie będę musiała wybrać się na wymianę filtru i oleju smutny
    Cytuj
  • domik 5 wrz 2010, 13:32
    Szkoda, że nie pomyślałaś o wymianie oleju przed planowaną wycieczką skrzywienie
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum