Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Szybkie ubywanie płynu z chłodnicy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Szybkie ubywanie płynu z chłodnicy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • kminka 28 sie 2010, 10:13
    Witam wszystkich. Dwa tygodnie temu zauważyłam, że plastikowy pojemnik na płyn do chłodnicy jest pusty. Kupiłam nowy płyn i dolałam do pełna. Dzisiaj rano postanowiłam sprawdzić stan płynu. Okazało się, że poziom opadł ponownie. Jakie mogą być przyczyny szybkiego ubywania płyny z chłodnicy? Myślicie, że to coś poważnego?
    Cytuj
  • just_jack 28 sie 2010, 13:51
    Miałem kiedyś podobny problem. Okazało się, że płyn dostawał się do oleju. Na bagnecie i na korku wlewowym oleju tworzyła się biała maź. Ostatecznie zabuliłem całkiem sporo kasy za wymianę uszczelki pod głowicą smutny
    Cytuj
  • gufek 28 sie 2010, 17:36
    W czasie letnich miesięcy, kiedy temperatura jest wyższa płyn ubywa szybciej. Jeżeli nie jest to duży i szybki ubytek, to niema co panikować.
    Cytuj
  • gieniek 28 sie 2010, 18:55
    gufek napisał:W czasie letnich miesięcy, kiedy temperatura jest wyższa płyn ubywa szybciej. Jeżeli nie jest to duży i szybki ubytek, to niema co panikować.
    Płyn nie powinien ubywać nawet w lecie. Sprawny układ chłodzenia powinien być całkowicie szczelny.
    Cytuj
  • zbigniew48 28 sie 2010, 21:42
    Warto dowiedzieć się dokładnie w czym tkwi problem. Najlepiej zrobisz jeśli udasz się do mechanika, żeby sprawdzić szczelność układu chłodzenia.
    Cytuj
  • gieniek 29 sie 2010, 0:49
    Przyczyną ubytku płynu może też być jakiś drobny wyciek, którego do tej pory nie zauważyłaś przebiegły
    Cytuj
  • kminka 29 sie 2010, 6:19
    Sprawdziłam bagnet olejowy i znalazłam na nim trochę białej mazi. Na nakrętce wlewu oleju też nazbierała się jej całkiem spora warstwa.
    Cytuj
  • gieniek 29 sie 2010, 7:27
    Współczuję Ci. Jeśli będziesz musiała wymienić uszczelkę, zaplanować głowicę itd, to uzbiera się całkiem spora sumka.
    Cytuj
  • just_jack 29 sie 2010, 8:06
    Do tego nowy olej, filtr oleju, czyszczenie silnika, uszczelniacze.
    Cytuj
  • kminka 29 sie 2010, 9:40
    Po co ja tą maskę podniosłam płacz
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum