pozytywna
rozwiń
Kremacja polega na spopielaniu zwłok osoby zmarłej. W Polsce, staje się ona coraz powszechniejszą formą pogrzebu naszych bliskich. Jest to proces nieodwracalny, przed jej wykonaniem, na życzenie rodziny organizowane jest pożegnanie z osobą zmarłą w krematorium. Pogrzeb odbywa się najczęściej dwuetapowo. Pierwszy etap to pożegnanie osoby zmarłej oraz kremacja. Drugi to ceremonia pogrzebowa czyli pochówek urny z prochami. Koszt kremacji to 700 zł. Przy zastosowaniu szwedzkich pieców kremacyjnych zysk na kremacji wynosi około 90% ceny spopielenia, odpowiednio mniej na urządzeniach kremacyjnych innych producentów piece włoskie około 70%, piece czeskie około 60%, piece hiszpańskie do 40%, piece amerykańskie około 25%.
Wystawiona 18-03-2014 12:34
przez Rafał (31.61.140.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
Chciałbym się dowiedzieć czy to prawda że w Polsce jest legalne przeprowadzenie kremacji wspólnej, to znaczy równocześnie w piecu mogą się znajdować zwłoki kilku osób? Ostatnio czytałem (co prawda w internecie) że krematoria w Głogowie i Rudzie Śląskiej jest wyposażone w piece kremacyjne B&L amerykańskiej produkcji w których palone są zwłoki dwóch osób równocześnie? Podobno zwłoki są odsunięte od siebie o kilkanaście centymetrów i mają różnice poziomów podłogi, ale w takim piecu przecież prochy by się mieszały! Czy jest to legalne? Pracownicy krematorium Cremering twierdzą że mieszanie dotyczy "jedynie" 20% prochów - ale to jest jakiś absurd dostać z prochami babci 20% prochów Pana Zenka!!! Wierzyć mi się nie chce żeby to było legalne. Proszę o jakąś informację na mój prywatny e-mail
Wystawiona 29-10-2010 12:40
przez Adrian Pawelczyk (83.11.34.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
Please send us full offer with quotation for cremation furnaces, we are interested in high technology furnace, efficient, with duplicate - please add payment and installation conditions, time of delivery. Can you send us a certificate of emission and reference list. If you have any presentation or pictures of furnaces will be nice.
Wystawiona 28-09-2010 20:42
przez GAMA Tifen Spain Teres Lobroso (87.96.112.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
Cremation is just one form of preparing the body for final disposition, so what kind solution in this matter is proposed in Poland. Normally cremation procedures include filling out the death certificate and all other official documents - is it possible to use this documents from Polish' crematories abroad? Cremation does not take the place of customary funeral services; it's merely another form of final disposition. Funeral services are the way we, the living, share our grief, acknowledge the contributions the deceased has made to our lives, and prepare ourselves for going on with life.
Wystawiona 27-09-2010 19:28
przez Prima (208.75.88.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
projekty krematoriów z opisem funkcjonalnym i układem pieców kremacyjnych są nadal dostępne, tylko że trzeba się zarejestrować na stronie, podać aktualne dane kontaktowe, a wtedy SMSem wysyłane jest hasło dostępu umożliwiające pobieranie projektów w formacie AutoCAD. Niestety bezpłatnie można pobrać tylko dwa projekty krematorium miesięcznie, jeżeli chce się zwiększyć możliwości konta - trzeba zapłacić.
Wystawiona 15-09-2010 11:21
przez Lazanit (87.96.27.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
Bardzo ciekawe i funkcjonalne są aranżacje krematoriów realizowanych przez Bovin, niemniej jednak jakiś czas temu istniała możlowość pobrania ze strony filmów i projektów organizacyjnych z różnych krematoriów, obecnie nie mogę znaleźć już takiej możliwości... Szczególnie interesuje mnie krematorium z południowej Norwegii, wyposażone w trzy piece kremacyjne TABO albo IFWZ? Krematorium było zaaranżowane w jakimś parku, a pomieszczenie z piecami kremacyjnymi było całe przeszklone... bardzo pilnie poszukuję tego projektu, proszę o pomoc.
Wystawiona 05-09-2010 20:04
przez Grażyna (192.251.226.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
Jestem zainteresowany otwarciem krematorium w Polsce, obecnie mam spopielarnię zwłok w Noyese w Norwegii, wiem że skandynawskie piece kremacyjne najlepiej sprawdzają się w Polsce - a to bardzo dobrze gdyż obecnie mam już trzy takie piece kremacyjne, mam współpracownika - młodego polaka, który od jakiegoś czasu pracuje w krematorium i miałby pokierować krematorium w Polsce. Jestem zainteresowany ofertą pieców kremacyjnych i doradztwa w zakresie lokalizacji krematorium - myślę o północnej Polsce: Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn.
Wystawiona 18-06-2010 18:10
przez Yorg Torgentson (80.34.135.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
Kompleksowa informacja o krematoriach
Wystawiona 09-05-2010 18:01
przez Winiarski (84.10.172.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
imponująca oferta urządzeń kremacyjnych, lista krematoriów obsługiwanych przez firmę jest bardzo długa, dobra komunikacja w języku polskim - szczególnie godne uwagi są ich zasady projektowania spopielarni zwłok i formularz wyboru pieca kremacyjnego - rzetelne narzędzia dzięki którym można zaprojektować i wyposażyć krematorium zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.
Wystawiona 04-05-2010 10:29
przez Anna Zawadzka (178.56.9.*)
Zgłoś nadużycie
pozytywna
rozwiń
Imponują osiągnięcia Bovin - szczególnie ich projekty krematoriów. Ciekawe że ta firma najczęściej instaluje szwedzkie piece kremacyjne, również w Niemczech, Holandii i Danii. Krematoria i kremacja w tych krajach są bardziej popularne niż w Polsce, także ilość przeprowadzanych kremacji jest znacznie większa.
Wystawiona 30-04-2010 21:13
przez Jankowski (78.129.159.*)
Zgłoś nadużycie
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.