Favore.pl

Strona wizytówka użytkownika "cezaryradecki"

Strona wizytówka użytkownika "cezaryradecki"

Wyślij zapytanie Pokaż na mapie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Użytkownik
cezaryradecki ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij wiadomość
Kontakt
Cezary Radecki
Kancelaria Patentowa Radecki
Wyślij e-mail
ul. Jana III Sobieskiego 11
40-082 Katowice
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl
Rejestracja
5 gru 2011, 12:21
Logowanie
1 wrz 2012, 19:32
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 1
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 0
  • Wpisów w bazie wiedzy 0

Kancelaria Patentowa Radecki to prężnie działająca kancelaria patentowa, profesjonalnie i kompleksowo zajmującą się ochroną własności intelektualnej.

Doświadczenie zawodowe naszych rzeczników patentowych wynosi 30 lat pracy. Wysoki poziom usług gwarantuje stałe podnoszenie naszych kwalifikacji poprzez samokształcenie, udział w krajowych i zagranicznych konferencjach, kursach, szkoleniach.

Posiadamy uprawnienia do reprezentowania klientów przed właściwymi polskimi i europejskimi urzędami udzielającymi ochrony w zakresie ochrony własności przemysłowej.

Rzecznicy patentowi naszej kancelarii należą do Polskiej Izby Rzeczników Patentowych i posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu świadczonych usług.

zobacz więcej  → Wyślij e-mail

__________________________________________________________________________________________________

NASZA OFERTA

Pomagamy w uzyskiwaniu ochrony na wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe oraz doradzamy jak uniknąć naruszenia cudzych praw ochronnych.

Świadczymy usługi w zakresie ochrony własności przemysłowej i działamy jako pełnomocnicy krajowych i zagranicznych klientów.

Reprezentujemy naszych klientów przed Urzędem Patentowym RP, sądami powszechnymi w sprawach dotyczących:

Oferta Kancelarii obejmuje:

  • opracowywanie i dokonywanie zgłoszeń krajowych, europejskich i międzynarodowych wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych;
  • udzielanie porad oraz opracowywanie ekspertyz w zakresie ochrony własności intelektualnej zwłaszcza przemysłowej;
  • prowadzenie spraw w trybie postępowania spornego przed Urzędem Patentowym RP;
  • reprezentowanie stron przed sądami powszechnymi w sprawach dotyczących własności przemysłowej i nieuczciwej konkurencji;
  • przygotowanie umów licencyjnych dotyczących praw wyłącznych, know-how;
  • doradztwo prawne w zakresie własności intelektualnej i przemysłowej, nieuczciwej konkurencji, prawa autorskiego, umów licencyjnych, cesji i innych;
  • obsługa przedsiębiorstw w zakresie projektów wynalazczych.
  • prowadzenie szkoleń i wykładów z zakresu ochrony własności przemysłowej

Ceny za usługi Kancelarii ustalane są na podstawie Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności rzeczników patentowych.

Preferujemy wcześniejsze ustalenia daty i godziny spotkania, aby zapewnić Państwu pełen komfort obsługi.

__________________________________________________________________________________________________

ZNAK TOWAROWY

Znak towarowy – może nim być znak firmowy, nazwa, logo, logotyp, marka ,slogan, symbol, rysunek, hasło, dźwięk bądź inny znak umożliwiający odróżnienie towaru bądź usługi na rynku. Znakiem towarowym może być także kształt towaru lub opakowania bądź jego niektóre elementy.

Znakiem towarowym jest każde oznaczenie, które można przedstawić w sposób graficzny, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do odróżniania w obrocie towarów lub usług jednego przedsiębiorstwa od tego samego rodzaju towarów lub usług innych przedsiębiorstw.

Na czym polega zastrzeżenie nazwy – znaku towarowego ?

Zastrzeżenie znaku towarowego polega na zgłoszeniu i zarejestrowaniu go we właściwym Urzędzie ds. własności przemysłowej. W Polsce ochronę znaków towarowych uzyskuje się w Urzędzie Patentowym RP.

Ochronę znaku za granicą można uzyskać indywidualnie, zastrzegając go w wybranym kraju bądź zastrzegając znak w wielu krajach za pośrednictwem międzynarodowych systemów rejestracji znaku. Otrzymanie prawa ochronnego z rejestracji następuje po dokonaniu zgłoszenia, następnie badaniu zgłoszenia przez Urząd Patentowy i wniesieniu opłaty za ochronę.

Prawo ochronne z rejestracji znaku towarowego trwa 10 lat i może być przedłużane na następne 10 letnie okresy ochronne.

Po co rejestracja znaku towarowego?

  • Uzyskanie prawa ochronnego na znak towarowy daje prawo wyłączne do jego używania oraz do zakazywania konkurentom kopiowania, naśladowania i pasożytowania na renomie i reputacji znaku.
  • Zarejestrowanie znaku towarowego zabezpieczy przed tym, aby ktoś inny oznaczał tak samo lub podobnie swoją firmę, wyrób czy usługę.
  • Uzyskanie ochrony znaku daje skuteczne narzędzie dla marketingu i reklamy, znak można także zastawić, sprzedać, wnieść do spółki tytułem aportu, udzielać licencji na jego wykorzystanie.
  • Zarejestrowanie nazwy odgrywa ogromną rolę w strategii budowania wizerunku i renomy przedsiębiorstwa oraz w promocji towarów, na których się znajduje.
______________________________________________________________________________________________________________________________

WYNALAZEK

Wy­nalazek można określić jako rozwiązanie problemu technicznego za pomocą środków technicznych. Wynalazek jest przejawem wysiłku intelektualnego czło­wieka, zmierzającym do osiągnięcia określonego celu technicznego. Jest to zatem myśl wynalazcza, pozwalająca osiągnąć nieznany dotąd efekt techniczny. Ta myśl wynalazcza staje się wynalazkiem i wymaga ochrony z chwilą jej uzewnętrznienia. Definicja ustawowa jest zawężeniem potocznego rozumienia wynalazku do wyna­lazków patentowalnych.

Jakie cechy musi posiadać wynalazek, aby otrzymał patent?

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej, patenty są udzielane na wynalazki, będące rozwiązaniami o charakterze technicznym, które:

Czas trwania patentu wynosi maksymalnie 20 lat liczonych od daty dokonania zgłoszenia wynalazku w Urzędzie Patentowym.

__________________________________________________________________________________________________

WZÓR UŻYTKOWY

Wzór użytkowy to wytwór material­ny o trwałej postaci, a więc przedmiot charakteryzujący się określonym ukształtowaniem przestrzennym określony cechami technicznymi przedmiotu, przejawia­jącymi się w ukształtowaniu przestrzennym bądź konstrukcji przedmiotu jako całości lub zestawieniu elementów niepołączonych ze sobą konstrukcyjnie ale określonych przestrzennym ukształtowaniem.

Jakie cechy musi posiadać wzór użytkowy, aby otrzymał prawo ochronne?

Ze względu na niższy, w stosunku do wynalazków, standard ochrony zdarza się, że wzory użytkowe są nazywane „małymi wynalazkami”. Od wzoru użytkowego nie wymaga się poziomu wynalazczego, a jedynie nowość i użyteczność technicznego rozwiązania.

Brak przesłanki poziomu wynalazczego w stosunku do wzorów użytkowych oznacza, że w przeciwieństwie do wynalazków mogą one być rozwią­zaniami zupełnie oczywistymi.

Czas trwania prawa ochronnego na wzór użytkowy wynosi maksymalnie 10 lat od daty dokonania zgłoszenia wzoru w Urzędzie Patentowym.

__________________________________________________________________________________________________

WZÓR PRZEMYSŁOWY

Wzorem przemysłowym jest nowa i posiadająca indy­widualny charakter postać wytworu lub jego części, na którą składają się cechy linii, konturów, kształtów, kolorystyka, struktura lub materiał wytworu oraz jego ornamentacja.

Wzory przemysłowe dotyczą ozdobnych lub estetycznych elementów towaru. Wzorem przemysłowym jest forma, wygląd produktu spełniający określone kryteria, a nie sam produkt.


Wzorem przemysłowym mogą być, np.: meble, biżuteria, sprzęty gospodarstwa domowego, kroje ubrań, wystroje wnętrz, wzory stron internetowych, zabawki.


Czas trwania prawa z rejestracji na wzór przemysłowy wynosi maksymalnie 25 lat
od daty dokonania zgłoszenia wzoru w Urzędzie Patentowym.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.