Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Czy warto iść do dietetyka?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto iść do dietetyka?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Marta30S 2 lis 2012, 10:30
    Z poprzednikami zgadzam się jak najbardziej.
    Wizyta u dobrego dietetyka może zdziałać cuda... oczywiście, jeśli dostosujemy sie do jego rad i wskazówek, bo to myślę jest dla każdego z nas największe wyzwanie: utrzymać rygor, nie podjadać nocami itd.
    Nie wspominając o stosowaniu się do rad co do wyboru produktów, jeśli dietetyk zaleci więcej eko żywności, to nie znaczy, że mamy jeść tylko warzywa ( i to nadal z masowego dyskontu, gdzie one są bardziej "pędzone" niż uprawiane), ale autentyczne, certyfikowane eko produkty jak (tam radzę zajrzeć po więcej wiedzy o zdrowym jedzeniu, bo to co my o nim wiemy i co myślimy często rozmija się z rzeczywistością.
    Cytuj
  • KamilaKamila 19 lis 2012, 19:54
    Ja skorzystałam z porady dietetyka przez internet, tzn. przez taki portal lionfitness.pl. Doradzono mi tam jak się ożywiać, co zmienić, dostawałam też przykładowe jadłospisy. Schudłam kila kilo, co prawda w tym czasie też ćwiczyłam, więc nie wiem czyja to tak naprawdę zasługa, ale przynajmniej też zaoszczędziłam kilka dych na dietetyku.
    Cytuj
  • 14 mar 2013, 1:41
    Oczywiście, że warto iść do dietetyka. Tyle osób stosuje nieodpowiednią dietę, przeginając albo w jedną albo drugą stronę. A dietetyk dobierze odpowiedni do trybu życia jadłospis i dzięki temu nie będzie nam brakowało witamin itp., jakby to mogło się stać w przypadku nieracjonalnej, zbyt rygorystycznej diety.
    Cytuj
  • migo 12 kwi 2013, 16:58
    Nie dawno byłam na diecie cambridge i od razu przydzielili mi specjalistę, który zna się na rzeczy. Pilnował mojej diety, sprawdzał efekty i tak razem dotrwaliśmy do końca. Więc jak najbardziej kontrola kogoś kto się zna jest jak najbardziej wskazana.
    Na własną rękę można w łatwy sposób sobie zaszkodzić
    Cytuj
  • serafina86 14 kwi 2013, 17:44     (ostatnio zmieniony przez autora 14 kwi 2013, 17:51, w całości zmieniany 3 razy)
    Kilka lat temu lekarz "pierwszego kontaktu" zdiagnozował i mnie cukrzycę typu drugiego. Od tej pory do mojego menu na stałe zagościło parę leków, a rano mierzyłam poziom cukru. Po zmianie przychodni jakiś lekarz prosto po studiach wpadł na pomysł bym zapisała się do specjalisty - diabetologa. Czekałam kilka miesięcy, a ten po prostu huknął na mnie "MUSISZ KOBITO SCHUDNĄĆ!!". Nie było łatwo. Wyjściowa waga 108 i ciężka praca fizyczna w której potrzebna jest siła nie bardzo nadawała się do stosowania diety. Na początek z pomocą przyszły artykuły w necie "Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy" :
    Ziemniaki, ryż, kluski zastąpiły warzywa typu brokuły, fasolka i kalafior. Do tego wyłącznie ryby i drób. Okazało się że nawet gotowana marchew jest nie wskazana. Surową można oczywiście przegryzać. Pieczywo zastąpiły płytki, wędlinę pasty z cieciorki z drobiową szynką lub pałeczkami krabowymi. Po trzech miesiącach osiągnęłam 95 i stanąłam w miejscu. Wtedy na pomoc przyszedł mi kuzyn z Niemiec. Polecił mi puszki z błonnikiem i różnymi zapychaczami z grochu itp. Coś co przypomina dawny slimfast. Osiągalne tylko w niemieckim Rossmannie. Efekt - 81 kg i ciągle spada. Średnio 1 kg na tydzień. Ostatnia wizyta u diabetologa zakończyło się suchym proszę przyjść za pół roku. Gratuluję jest pani bliska pozbycia się cukrzycy.
    I co wy na to język
    Cytuj
  • olanowik 17 kwi 2013, 13:52
    Zdecydowanie tak, miałam nadwagę 30 kg. Mój lekarz ułożył pode mnie dietę. Dzisiaj ważę już normalnie. Specjalistę bardzo dobrego znalazłam na kliniki i centra medyczne.
    Cytuj
  • dorinka12 21 sty 2014, 12:39     (ostatnio zmieniony przez autora 21 sty 2014, 13:19, w całości zmieniany 2 razy)
    Jasne że warto isć do dietetyka. Nie ma się czego bać. Zamiast szukać kolejnej diety, można poznać [url=http://bogatyumysl.pl/]zdrowie porady dietetyka[/url] Też miałam dylemat - isc czy nie iść, ale poszłam i stworzył mi dietę, dzięki której czuje sie lepiej i przy okazji też chudnę.
    Cytuj
  • nina_ky 22 sty 2014, 19:26
    Warto, bo dietetyk dokładnie prześledzi co powinniśmy a czego nie powinniśmy jeść i ułoży dietę specjalnie dla nas
    Cytuj
  • Watchmen 24 sty 2014, 11:56     (ostatnio zmieniony przez autora 29 sty 2014, 9:18, w całości zmieniany 1 raz)
    e tam i tak wszystko jest w genach życia sobie dietą nie przedłużycie

    [url=http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140123/SPORT/140129682]MMA Zielona Góra kiedy[/url]
    Cytuj
  • nina_ky 25 sty 2014, 18:50
    Z tym się niestety nie zgodzę - wszelkie NAUKOWE badania dowodzą, że zdrowe odżywianie i zachowanie odpowiedniej wagi ciała (mówię nie tylko o za dużej ale też za niskiej) mogą przedłużyć nasze życie
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum