Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Bagaż podręczny w tanich liniach lotniczych

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Bagaż podręczny w tanich liniach lotniczych

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • nena21 8 sie 2010, 16:46
    Wybieram się niedługo na krótkie wakacje do Włoch. Zainspirowały mnie tanie loty z Ryanaira. W cenie biletu jest tylko bagaż podręczny. Czytałam jak to wygląda teoretycznie, co można zabrać na pokład i jakie ma mieć wymiary bagaż. Nie wiem, czy dam radę wszystko zabrać w takim bagażu. Jakie macie doświadczenia?
    Cytuj
  • casinda_ebe 8 sie 2010, 20:06
    Hej! Nie ma co się stresować, jeśli jedziesz na kilka dni to na pewno bagaż podręczny Ci starczy. Ja tak leciałam już kilka razy i za każdym razem mój bagaż był mniejszy, bo okazuje się, że brałam wiele niepotrzebnych rzeczy. Warto tylko trzymać się tych wymiarów jakie podają no i nie można przekroczyć 10 kg. w praktyce nie zdarzyło mi się, żeby mierzyli czy ważyli, ale mój znajomy miał taką sytuację i musiał zostawić trochę rzeczy na lotnisku bo nie chcieli go puścić...
    Cytuj
  • animatorka 8 sie 2010, 20:57
    dla mnie największym ograniczeniem jest to związane z ilością zabranych płynów. Buteleczki tylko do 100 ml, nie można przekroczyć łącznie 1litra... Wiadomo, że to spore ograniczenie, zwłaszcza jak się leci w jakieś ciepłe miejsce - trzeba kupić balsam do ciała na miejscu itp. Resztę raczej można zabrać, polecam zajrzeć do Rossmana lub innej dużej drogerii i zaopatrzyć się w miniaturki (pasta do zębów, szampon itp) To naprawdę wygodne i powinno starczyć na kilka dni.
    Cytuj
  • andriej 8 sie 2010, 23:37
    to ograniczenie z płynami jest najbardziej uciążliwe, jeśli chcesz przywieźć co do Polski. Jak jedziesz do Włoch, to aż kusi, żeby przywieźć jakieś fajne oliwy itp. No ale przy takim ograniczeniu to nierealne...
    Ja zawsze jak latam na takie dłuższe weekendy do kraju atrakcyjnego gastronomiczne kupuję jednak bagaż główny. Ale jeśli nie masz takich planów to chyba nie ma sensu. Tak na kilka dni spokojnie spakujesz się w ten bagaż podręczny.
    Cytuj
  • gargulec 9 sie 2010, 1:20
    Szczerze mówiąc to z Ryanairem wiele zależy od szczęścia. Teoretycznie są bardzo duże ograniczenia, nie można zabierać w bagażu podręcznym jedzenia, a często widuje się ludzi z kanapkami na pokładzie. raz nawet widziałem na własne oczy kolesia, który po starcie wyciągnął z plecaka kebaba... Ale raczej nie polecam ryzykować z rzeczami wartościowymi przymrużenie oka
    Cytuj
  • anatolija 9 sie 2010, 7:20
    Na kilka dni bagaż podręczny starczy na pewno! Podpisuję się pod wszystkim co już wyżej napisane przymrużenie oka dodam, że nie można zabierać żadnych ostrych przedmiotów - pilniczek, nożyczki itp odpadają. Oczywiście wszystko zależy od szczęścia, ale chyba jak ma się jakieś fajne nożyczki np do skórek to nie wrto ryzykować, że Ci nie przepuszczą i będzie trzeba zostawić. Co do śmiesznych przedmiotów, które moi znajomi przewozili to np puszka pomidorów albo kaszanka z Hiszpanii przymrużenie oka To wszystko w podręcznym w Ryanairze... uśmiech
    Cytuj
  • bigotka 9 sie 2010, 8:47
    A czy ktoś się orientuje czy można przewozić leki w podręcznym?
    Cytuj
  • anatolija 9 sie 2010, 12:20
    bigotka napisał:A czy ktoś się orientuje czy można przewozić leki w podręcznym?
    teoretycznie chyba trzeba mieć ulotki... Ale ja zawsze wożę tak po prostu i nigdy nie było z tym problemu. jak masz coś na receptę, to może na wszelki wypadek lepiej zabrać ulotkę, bo to nigdy nie wiadomo...
    Cytuj
  • banita 9 sie 2010, 15:38
    Najważniejsze, żeby nie przekroczyć wagi (lepiej sprawdzić w domu, przed wyjazdem na lotnisko). Zazwyczaj nie ma problemu, niestety mi się raz pechowo przydarzyło, że musiałem wyciągać rzeczy i zostawić na lotnisku, bo miałem 11 kg zamiast 10.
    Cytuj
  • casinda_ebe 9 sie 2010, 18:52
    Faktycznie pechowo, do mnie nigdy się nie czepiali. A na jakim to było lotnisku, jeśli można spytać? Bo to chyba głównie od lotniska zależy.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum