Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Getin Kwartalny Profit Plus

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Getin Kwartalny Profit Plus

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • SzefjakBoss 29 gru 2011, 10:47
    Czy ktoś wie może coś o produkcie Getin Noble bank zwanym Kwartalny Profit Plus.
    Na stronie getin banku jest tylko pobieżna informacja typu
    Kwartalny Profit to zupełnie nowy produkt inwestycyjny, dający możliwość wypłaty potencjalnych zysków co kwartał**.

    Jest pełno gwiazdek i żadnych konkretów. Czy warto w to wchodzić?
    Cytuj
  • Cash 29 gru 2011, 12:40
    To typowa struktura, opakowują jeden produkt w drugi i opychają klientom.
    Ale z tego co widzę, już po wszystkim okres subskrypcji wynosi do 31 grudnia, a to oznacza, że tylko jeszcze dziś i jutro trwają zapisy, bo później mamy sylwester i wolne.
    Cytuj
  • 100euro 29 gru 2011, 16:17
    Nie ma żadnych informacji bo to produkt służący do nabijania kasy tylko nie klientom.
    Pewnie to jest tak, że część kasy idzie na jakąś lokatę indeksowaną ale nie jest to procent rzeczywisty tylko przyrzeczenie oprocentowania, a druga część z tego co wpłacimy na to jest inwestowana. Nie ma podatku belki ale mam g... wniane ubezpieczenie na życie i dożycie pewnie na jakieś 50 zł czy 100 zł.
    Cytuj
  • SzefjakBoss 29 gru 2011, 19:17
    Ja się pytałem i dostałem odpowiedź, że 70 procent z kapitału idzie na lokatę a 30 procent na inwestycje i jest to bezkosztowe, bo nie płacę żadnej składki. Nie rozumiem o chodzi z tym przyrzeczeniem oprocentowania?? Skoro to lokata to jest i procent, prawda.
    Cytuj
  • MasaKasa 29 gru 2011, 19:35
    Prawda, prawda, jedynym wygranym jest ten komu pożyczasz. To jest produkt strukturyzowany jak widzę, a to już nie jest taki prosty depozyt jak lokata. Masa warunków, indeksów i być może jakiś zysk, ale nie na pewno.
    Ja bym to unikał jak ognia. Na stronie nie ma żadnych informacji więc pewnie umowa jest bardzo niekorzystna.
    Bezkosztowe? Akurat to bzdura, ktoś na tym musi zarobić.
    Cytuj
  • PPEpolisa 29 gru 2011, 22:02
    Dowiadywałem się już o to kiedyś z ciekawości, bo to aż 10 letnia inwestycja.
    To jest tak, że jak np wpłacamy 100 tys. złotych to 70% z tego idzie na depozyt UFK Depozytowy3 -Folde009 a 30% na UFK Open Life AP3 - Folap006.

    Wczytując się w warunki umowy jakie udało mi się zdobyć, z tych 70 % tylko 70% podlega przyrzeczonemu oprocentowaniu.
    Czyli 70% ze 100 tys. to 70 tys. zł, a 70% z tych 70 tys. zł to 49 tys. zł. I tylko owe 49 tys. zł jest jakoś tam oprocentowane.
    Odbywa się to na zasadzie, że bada się indeks i jeśli w wyznaczonym terminie będzie on wyższy od wyjętej wartości to inwestor dostaje odsetki, w przeciwnym razie nie dostaje nic.
    W ogóle umowa jest skomplikowana i tak naprawdę tam nic nie jest gwarantowane, a całe ryzyko ponosi inwestor czyli ten co kupuje ten produkt Profit kwartalny plus.
    Cytuj
  • Greed 29 gru 2011, 23:37
    PPEpolisa napisał:Wczytując się w warunki umowy jakie udało mi się zdobyć, z tych 70 % tylko 70% podlega przyrzeczonemu oprocentowaniu.
    Czyli 70% ze 100 tys. to 70 tys. zł, a 70% z tych 70 tys. zł to 49 tys. zł. I tylko owe 49 tys. zł jest jakoś tam oprocentowane.
    Odbywa się to na zasadzie, że bada się indeks i jeśli w wyznaczonym terminie będzie on wyższy od wyjętej wartości to inwestor
    a co z różnicą 70 - 49 tys złotych? toć to 21 tysiaków, co się z tym dzieje?
    A co z opłatami.
    Cytuj
  • SzefjakBoss 30 gru 2011, 6:53
    dobre pytanie o tą różnicę.
    Odnośnie kosztów, to pytałem się i nie ma żadnych. Chociaż teraz wątpię, bo to co tutaj napisaliście wygląda inaczej niż mówiono mi w banku. Tam tak ładnie to wyglądało, jakieś zysku, procenty gwarantowane, a to chyba nieprawda?
    Cytuj
  • PPEpolisa 30 gru 2011, 10:10
    Co się dzieje z 21 tysiącami tego nie wiem. Jest to darmowy kapitał, którym dysponuje albo bank albo firma ubezpieczeniowa.
    W ogóle nie wiadomo co się z pieniędzmi dzieje, bo inwestor widzi lub nie tylko jakieś odsetki co kwartał.

    Bezkosztowe. Bank to nie instytucja charytatywna, tu nie ma nic bez płacenia.
    Cytuj
  • bankowy77 30 gru 2011, 10:32
    Nie ma bezkosztowo, widocznie w banku kazali tak mówić.

    idąc za przykładem wyżej. 30 tyś. zł z tych 100 tysięcy jest przeznaczana na fundusz ubezpieczeniowy. W ciągu 6 pierwszych miesięcy jest pobierana prowizja w wysokości 4,995% co daje 8991 zł prowizji do kieszeni tego co oferuje produkt strukturyzowany. I to jest koszt jaki ponosi kupujący. Być może są inne prowizje.
    Prosty wniosek, ofert kosi opłatę w żywej gotówce, a tobie obiecuje zyski w przyszłości ale bez gwarancji ich osiągnięcia.
    No zyć nie umierać. wielki uśmiech
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum