Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Odwrócona hipoteka - Fundusz Hipoteczny DOM

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odwrócona hipoteka - Fundusz Hipoteczny DOM

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • StarszyPan 17 lut 2011, 9:44
    Ostatnio czytam w gazetach pełno informacji na temat hipotek, że tam jakieś ułatwienia będą. W telewizji pokazuje się jakiś fundusz hipoteczny dom, że można mieć rentę za dom, że można spełnić marzenia, i takie tam.
    To jest odwrócona hipoteka tak przynajmniej udało mi się ustalić.
    Czyli oddaję dom i coś dostaję. Jeśli mam mieszkanie za 250 ty. złotych to ile miesięcznie mógłbym dostać?
    Cytuj
  • C_ZAK 17 lut 2011, 10:01
    W Polsce takie usługi dopiero raczkują. Może za 10 czy 20 lat staną się one powszechniejsze, ale raczej nie dzisiaj.
    Cytuj
  • Ciekawski 17 lut 2011, 10:59
    dlaczego nie, bo?? jakieś wytłumaczenie?
    Cytuj
  • Mundek24 17 lut 2011, 11:20
    Pewnie konkurencja za słaba to i ceny zawyżone.
    Cytuj
  • C_ZAK 17 lut 2011, 13:23
    No własnie brak konkurencji, brak porównania ofert, brak informacji, brak świadomości, mała ochrona sprzedających i wiele innych rzeczy których nie ma a powinny być.
    Cytuj
  • CIT 17 lut 2011, 16:09
    Klient - właściciel mieszkania i fundusz hipoteczny stoją stoją na przeciwnych pozycjach. Klient chce dostać jak najwięcej a fundusz zapłacić jak najmniej. To zupełnie oczywiste.
    Nawet nie wiadomo jakie kwoty można zyskać bo jak już wspomniano nie ma konkurencji.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 17 lut 2011, 19:06
    Klientami, dla których wprowadza się odwróconą hipotekę są osoby w wieku, 65 lat i więcej (lepiej więcej wiadomo o co chodzi). Muszą one mieć własnościowe mieszkanie lub dom, oraz podpisać umowę z instytucją oferującą odwróconą hipotekę.
    Najlepiej aby były samotne. Bo jak tu wnukowi wytłumaczyć czy swojemu dziecku że nici ze spadku (mieszkania), bo babcia czy dziadek na emeryturze chcą sobie pożyć i zabawić się. A na to potrzeba kasy.
    Cytuj
  • Secularum 17 lut 2011, 21:04
    Jaka renta hipoteczna za mieszkanie warte 250 tys. zł?

    Ja bym to liczył tak: wartość mieszkania -5 proc. za opłaty notarialne = 237,5 tys. zł
    Wartość mieszkania ulega obniżeniu na skutek zużycia np 20 proc.
    237,5-20 proc. =190 tys. zł
    Prowizja funduszu 10 proc. (190-19 tys. zł = 171 ty. zł).

    Zakładają tak jak dla OFE dalsze trwanie życia na poziomie 209 miesięcy to daje ok. 818 zł miesięcznej renty.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 17 lut 2011, 23:53
    Dosyć optymistyczne założenia. 818 zł?

    Ja bym raczej zaniżył tą kwotę do 500 zł. Fundusz musi też zarobić to i więcej.
    Cytuj
  • StarszyPan 18 lut 2011, 7:21
    800 zł to byłoby coś, 500 zł to tak już nie za bardzo. Mnie zarobek funduszu nie obchodzi, bo dla mnie liczy się tylko to ile ja zyskach a nie jakiś księgowy.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum