Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Odwrócona hipoteka - Fundusz Hipoteczny DOM, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odwrócona hipoteka - Fundusz Hipoteczny DOM

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • AutoRun 19 lut 2011, 15:31
    Ale jak ktoś mieszka sam i nie ma spadkobierców to z tego co mi wiadomo mieszkanie po śmierci przechodzi na Skarb Państwa.
    Mnie zastanawia tylko jedno - jak taka osoba co sprzedała mieszkanie odważy się żyć dłużej niż zaplanował to analityk? To co wtedy? Betonowe buty?
    Cytuj
  • StarszyPan 19 lut 2011, 17:30
    1/3 wartości mieszkania to raczej nieładny sposób postępowania ze starszymi ludźmi. Ja rozumiem, że takie fundusze muszą też zarobić ale to już jakaś lichwa. Mieszkanie to w sumie jedyny cenny majątek jaki mam.
    To wolę aby państwo go już przejęło niż jakiś pazerny makler.
    Cytuj
  • SawkaE 21 lut 2011, 12:44
    Jak czytam te posty o wartości mieszkań i ewentualnej wysokości renty mam spore wątpliwości.
    a to dlatego, że pod względem standardu i metrażu mieszkań - Polska znajduje się w ogonie Unii Europejskiej. Co dwudziesty Polak nie ma toalety w mieszkaniu, co piąty żyje w zawilgoconym lokalu. Najgorsza sytuacja jest na wsi: 36 proc. domów jednorodzinnych to budynki przedwojenne.


    Ja bym raczej nie marzyła o 1000 złotowej rencie hipotecznej bo to bajki dla naiwnych ludzi. Kto da tyle za ruderę sprzed wojny???
    Cytuj
  • Eurodolar 21 lut 2011, 13:19
    2000 zł miesięcznie może dostać ktoś, kto zrzecze się prawa do lokalu o wartości 400.000 zł i ma... 85 lat. Czyli de facto za pół darmo odda mieszkanie zachłannym inwestorom.
    Cytuj
  • jaromir89 20 sie 2012, 10:09
    Tak, tak ale znane są przypadki że senior żyje ponad 100 lat.
    15 lat = 180 miesięcy,
    180 * 2 000 PLN = 360 000
    i mamy prawie wartość mieszania, które po tylu latach kto wie może straci na wartości.
    Zresztą, ludzie w Polsce się oburzają a na zachodzie seniorzy korzystają z tej formy.
    Zresztą więcej link na blogu o funduszach.
    Zresztą czytałem o specjalnych programach na których uświadamia się seniorów, każda decyzja jest przemyślana.
    Cytuj
  • dexter01 21 sie 2012, 8:13     (ostatnio zmieniony przez autora 18 lis 2012, 9:53, w całości zmieniany 1 raz)
    Jedną z ważniejszych rzeczy jest to, że nie ma tutaj żadnego PIT'u, zgodnie z prawem jest to zaciągnięcie kredytu i nie podlega opodatkowaniu bo nie jest to traktowane jako dochód i kwota renty hipotecznej jest wolna od podatku na szczęście.

    A co do tego uświadamiania seniorów w specjalnych programach to nie słyszałem...słyszałem za to o akwizycji i rozdawaniu broszur -ale to już nie uświadamianie tylko marketing.
    Cytuj
  • 19 cze 2013, 16:43
    Według mnie ta odwrócona hipoteka to nie ma w ogóle sensu a na pewno juz się nie opłaca.
    Zresztą świetnie pokazują to opinie na forum kredyty.
    Sprawdźcie sobie sami i oceńcie.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum