Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Inkubator Przedsiębiorczości, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Inkubator Przedsiębiorczości

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama  1 2 3 z 3  
  • zylek 5 mar 2013, 15:47
    Po kilku miesiącach w AIC mogę potwierdzić, że to był dobry wybór. Bardzo niskie koszty działalności, w zasadzie żadne. Wsparcie ze strony AIC, pomoc przy firmy sprawach. Jak na razie wszystko działa sprawnie. Nie mam problemów z klientami. Uważam, że ta optymalizacja była dobrym pomysłem. W ciągu roku mogę zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy.
    Cytuj
  • hasanna 6 mar 2013, 13:58     (ostatnio zmieniony przez autora 6 mar 2013, 13:58, w całości zmieniany 2 razy)
    a na czym taki inkubator polega? i czemu w ogóle z nimi współpracujecie? trochę już w sumie się na ich temat naczytałam, ale nadal nie rozumiem tego fenomenu przymrużenie oka
    Cytuj
  • zylek 26 sie 2013, 15:55
    Poczytaj tutaj - http://www.usakorporacja.pl/ Głównie FAQ. Fenomen polega na tym, że generujesz bardzo wysokie oszczędności. Tak naprawdę nie prowadzisz firmy, ale działasz na własny rachunek. Kasę wypłacasz np. na umowę o dzieło. Jeśli przekazujesz prawa autorskie, to wtedy fizycznie podatek może wynosić 9%.
    Cytuj
  • Glinka 27 sie 2013, 17:49
    Załóżmy, że moja firma zarabia 100 tysięcy rocznie - ile mógłbym przy takiej kwocie zaoszczędzić na podatkach?
    Cytuj
  • zylek 28 sie 2013, 16:08
    Około 12 tysięcy na samych zusach, kolejna pozycja to vat - koło 20 tysięcy, no i z 10 tysięcy na dochodowym, ale wiesz... To bardzo uproszczony scenariusz, trzeba byłoby go dokładnie przeanalizować - bo to ile można zaoszczędzić, zależy od wielu czynników.
    Cytuj
  • Glinka 29 sie 2013, 16:38
    Kupa kasy. Tylko jedna jeszcze kwestia - skąd pewność, że to jest na 100% legalne?
    Skoro prowadzisz działalność to mimo wszystko powinieneś w Polsce płacić ZUS co nie? Tym bardziej, że działasz na terenie kraju...
    Cytuj
  • zylek 30 sie 2013, 16:21
    To działa na takiej samej zasadzie jak AIP. Dlaczego masz płacić ZUS, skoro jesteś pracownikiem zatrudnionym na umowę o dzieło. Z punktu widzenia prawa podatkowego wcale nie prowadzisz działalności gospodarczej ;-)
    Cytuj
  • kerkos 28 paź 2013, 16:47
    Macie pewność, że prowadzenie działalności na takich zasadach jest legalne?
    Przecież nie wszystko może pójść na umowę o dzieło.
    Nie obawiacie się problemów?
    Cytuj
  • Kasandra2013 30 paź 2013, 11:23
    Zdecydowanie lepiej prowadzić właściwa działalnośc
    Cytuj
  • zylek 30 paź 2013, 16:31
    Bzdura. Działasz w AIC to masz niższe koszty - nie płacisz ZUS, masz niższy dochodowy, nie płacisz podatku vat i działasz legalnie. Normalnie możesz wystawiać faktury. Coś takiego może napisać jedynie osoba, która nigdy nie prowadziła firmy w PL.
    Cytuj
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum
Następna: Reklama firmy