Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak zrobić uprawnienia na pilota wycieczek?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zrobić uprawnienia na pilota wycieczek?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • backpacker 28 lip 2010, 10:28
    Czy ktoś wie co trzeba zrobić, żeby mieć uprawnienia na pilota wycieczek? Słyszałem, że jest jakiś specjalny kurs? Byłbym zainteresowany, więc jeśli ktoś ma jakieś info to piszcie tutaj co i jak
    Cytuj
  • qrczaczek 28 lip 2010, 15:32
    Przede wszystkim poszukaj kursu na którym przygotują Cię do egzaminu.
    Polecam zajrzeć tutaj http://www.favore.pl/search/?q=kurs+pilota+wycieczek+&sdescr=1&city=&pid=0&addr=&dist=50&lat=&lon=&ngc=1 przymrużenie oka
    Cytuj
  • aleksander_wielki 28 lip 2010, 15:50
    Kursu możesz poszukać rzeczywiście na favore, albo ogólnie w internecie. Nie powinno być z tym problemu, teraz bardzo wiele ośrodków szkoleniowych robi takie kursy. Trwają kilka miesięcy, bo trzeba zrobić koło 120 godzin zajęć + jakieś kilka dni odrobić w terenie. To jednak dopiero początek, później musisz zapisać się na egzamin, z tego co wiem, to nie w każdym mieście odbywają się takie egzaminy. Nie jest on łatwy, przyznam, że z reguły tylko połowa zdaje za pierwszym razem, także warto się przygotować i zapisać na egzamin dopiero jak czujesz się na siłach, bo nie jest taki tani.
    Cytuj
  • backpacker 28 lip 2010, 19:24
    A jakie są koszty tego kursu i egzaminów? Tak orientacyjnie?
    Cytuj
  • aleksander_wielki 28 lip 2010, 21:13
    backpacker napisał:A jakie są koszty tego kursu i egzaminów? Tak orientacyjnie?
    Kurs kosztuje koło 600 - 700 zł, egzamin 200 zł czyli prawie 1000 zł aby zdobyć uprawnienia. No i naprawdę nie jest łatwo, ale może to i dobrze, bo pilot ma naprawdę duże i odpowiedzialne zadania. prawda jest taka, że odwala czarną robotę, dlatego muszą to być ludzie, którzy są naprawdę dobrze przygotowani.
    Cytuj
  • qrczaczek 28 lip 2010, 23:37
    Mi się udało zrobić kurs za darmo, bo był w pełni finansowany przez Unię, więc skorzystałam. Ale też słyszałam, że egzamin jest bardzo trudny, więc jeszcze do niego nie przystępowałam, bo szkoda mi 200 zł wywalać w błoto...
    Cytuj
  • angella 29 lip 2010, 6:37
    Zdanie egzaminu to podstawa, aby otrzymać uprawnienie pilota wycieczek. Pamiętaj, że warto też zainwestować w certyfikaty językowe jeśli chcesz jeździć na wycieczki zagraniczne.
    Cytuj
  • aleksander_wielki 29 lip 2010, 8:11
    angella napisał:Zdanie egzaminu to podstawa, aby otrzymać uprawnienie pilota wycieczek. Pamiętaj, że warto też zainwestować w certyfikaty językowe jeśli chcesz jeździć na wycieczki zagraniczne.
    Języki w tym zawodzie to podstawa, im więcej znasz tym lepiej. Angielski biegle to dziś podstawa + języki krajów do których zamierzasz jeździć. Jeśli nie znasz hiszpańskiego to nie masz nawet co marzyć o prowadzeniu wycieczek do Hiszpanii, nic tam po prostu nie załatwisz! Tak samo we Włoszech bez Włoskiego itp. Nie wszędzie angielski jest powszechny...
    Cytuj
  • baleronik 29 lip 2010, 11:25
    Ja odradzam robienie kursu, jeśli nie masz doświadczenia z branżą turystyczną. Sama zrobiłam kurs, zdałam egzamin, ale nigdy nie udało mi się wyjechać z żadnym biurem - mają zazwyczaj swoich ludzi i nie zatrudniają nowych. Uważam, że wydałam kupę kasy, która w ogóle się nie zwróciła skrzywienie
    Cytuj
  • backpacker 29 lip 2010, 13:56
    baleronik napisał:Ja odradzam robienie kursu, jeśli nie masz doświadczenia z branżą turystyczną. Sama zrobiłam kurs, zdałam egzamin, ale nigdy nie udało mi się wyjechać z żadnym biurem - mają zazwyczaj swoich ludzi i nie zatrudniają nowych. Uważam, że wydałam kupę kasy, która w ogóle się nie zwróciła skrzywienie
    Z tego co piszesz to kiepsko wygląda... Ale ja i tak zrobię kurs, może mi się jednak uda gdzieś wkręcić, znam trochę ludzi co już robią w tej branży, no i znam świetnie języki, więc może nie będzie tak źle.
    Cytuj
1 2 z 2  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Lekcje śpiewu