Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak zrobić uprawnienia na pilota wycieczek?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zrobić uprawnienia na pilota wycieczek?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • inezzz 29 lip 2010, 14:48
    aleksander_wielki napisał:
    backpacker napisał:A jakie są koszty tego kursu i egzaminów? Tak orientacyjnie?
    Kurs kosztuje koło 600 - 700 zł, egzamin 200 zł czyli prawie 1000 zł aby zdobyć uprawnienia. No i naprawdę nie jest łatwo, ale może to i dobrze, bo pilot ma naprawdę duże i odpowiedzialne zadania. prawda jest taka, że odwala czarną robotę, dlatego muszą to być ludzie, którzy są naprawdę dobrze przygotowani.
    1000 zł trzeba liczyć. Opłata za kurs i egzamin to jedno, do tego dolicz obowiązkowe badania przynajmniej 50 zł (bo pilot musi być zdrowy), płaciłam jeszcze za podręczniki jakieś 40 zł. Tak się uzbierała niezła sumka. No i tak miałam szczęście, bo zdałam za pierwszym razem, a to nie jest takie oczywiste...
    A z pracą rzeczywiście ciężko w tej branży jak ktoś nie robił studiów z turystyki i nie potrafi się "zakręcić"... Ja trochę pilotuję, ale na początku nie jest łatwo. Trafiają się głównie wycieczki typu - autokar z ludźmi do Grecji i zaraz powrót z innymi turystami do Polski. Ale liczę, że z czasem jak się wkręcę to będzie tylko lepiej, a przyznam, że bardzo lubię tego typu pracę uśmiech
    Cytuj
  • jankaa 29 lip 2010, 18:14
    baleronik napisał:Ja odradzam robienie kursu, jeśli nie masz doświadczenia z branżą turystyczną. Sama zrobiłam kurs, zdałam egzamin, ale nigdy nie udało mi się wyjechać z żadnym biurem - mają zazwyczaj swoich ludzi i nie zatrudniają nowych. Uważam, że wydałam kupę kasy, która w ogóle się nie zwróciła skrzywienie
    Z takim podejściem, to nie masz co szukać w tej branży... Przykro mi to pisać, ale widocznie nie masz predyspozycji, więc zdanie kursu i języki nic tu nie pomogą. Pilot musi być przede wszystkim bardzo zaradny i obrotny. Różne sytuacje zdarzają się na wycieczkach, a to pilot ma być Omnibusem, który będzie potrafił na wszystko znaleźć radę.
    Jeśli nie masz doświadczenia, to nie dziw się, że biura nie chcą Cię zatrudniać. Trzeba potrafić postawić na swoim, udowodnić, że Ci zależy, wtedy dadzą Ci szanse. Jak już się sprawdzisz kilka razy to zaczną do Ciebie dzwonić i tak krok po kroku zaczniesz sobie wyrabiać markę w tym środowisku.
    Słabi odpadają na starcie i to dobrze, bo skoro nie potrafią sobie poradzić już w takiej sytuacji, to nie ma sensu wysyłać ich z wycieczką...
    Cytuj
  • szkoleniaideal 19 sty 2011, 9:28
    od teraz nie musisz już dojeżdżać na kurs. Internetowy kurs pilota to dobry wybór w dzisiejszym zabieganym świecie, intensywny w 5 tygodni! 3 dniowa wycieczka i do tego wiele materiałów, jeden z wykładów wygłosi pan Z. Kruczek autor kompendium pilota wycieczek. ideal.edu.pl koszt kursu 700 zł realizowany metodą synchroniczną czyli wykłady na żywo, możlwość rozmowy z kursantami i wykładowcami, dużo ćwiczeń i dobrej zabawy a co najważniejsze dobre przygotowanie do pracy pilota a także do zaliczenia egzaminu
    Kurs posiada wpis do rejestru Urzędu Marszałkowskiego
    organizator posiada wpis do RIS

    Cytuj
  • zsp 2 lut 2011, 12:41
    Jakie są szanse na zatrudnienie po takim kursie i egzaminie?
    Cytuj
  • zielonakaruzela 7 sty 2014, 14:54
    ja robiłam kurs w goworku - polecam, solidnie zorganizowany kurs, prowadzący to praktycy z ogromnym doświadczeniem. mimo, ze zniesli egzamin panstwowy to moim zdaniem wciaz warto, zwlaszcza, ze i tak musisz okazac zaswiadczenie o ukonczonym szkoleniu, a lepiej zainwestowac w dobre szkolenie z ktorego cos wyniesiesz niz w bylejakie uśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Lekcje śpiewu