Nasza firma posiada różnorodny sprzęt wiertniczy na urządzeniach samojezdnych, pozwalający rozpoznać teren do głębokości 100,0m. Otwory wiertnicze wykonujemy w średnicach 50 – 300 mm. Nasza firma preferuje wiercenie rurowane w rurach okładzinowych, które w przeciwieństwie do wierceń świdrami spiralnymi (sznekami) daje pełny obraz profilu geologicznego, co w geologii i inżynierskiej i geotechnice jest szczególne ważne.
W zależności od warunków geologicznych odwierty przeprowadzamy różnymi systemami: okrętnym (ręcznym), obrotowym, udarowo-obrotowym, oraz na płuczkę.
Dysponujemy sprzętem wspomagającym wyniki wiercenia, do badań w otworach in-situ. Stanowią go różnego rodzaju sondy dynamiczne: lekka (10 kg) i ciężka (63,5 kg) oraz sonda cylindryczna SPT (63,5 kg).
Posiadamy również próbniki i cylindry Shelby służące do pobierania prób o naturalnej nienaruszonej strukturze (NNS) z głębokości do 50,0 m.
W naszej ofercie znajduje się także wiertnictwo hydrogeologiczne (ujęcia wody, studnie, piezometry) z pełnym zabudowaniem otworów.
Wykonujemy również odkrywki fundamentów w formie wykopów podwiercanych poniżej poziomu posadowienia dla istniejących obiektów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
Dysponujemy również pracownią mechaniki gruntów do której trafiają bezpośrednio po wierceniu pobrane próby gruntów, do badań laboratoryjnych w niezbędnym zakresie
Studnie wiercone to coraz częstsze rozwiązanie dla indywidualnych klientów, posiadających zabudowę jednorodzinną lub rekreacyjną wraz z przyległym terenem. Takie rozwiązanie wydaje się być szczególnie korzystne gdy trzeba zadbać o podlewanie ogródka lub trawnika wodą dostarczaną siecią wodociągową. Aktualnie prawo dopuszcza wykonanie takiej studni na potrzeby własne (nie produkcyjne) bez żadnych zezwoleń do głębokości 30,0m i wydajności 5000 l /dobę.
Wiercenie studni (studniarstwo) to jedna z głównych usług oferowanych przez naszą firmę klientom indywidualnym. Studnia wiercona wykonywana przez nas zabudowana jest rurami PCV o średnicy 160 mm (na życzenie Klienta może być inna) z filtrem obłożonym siatką (dobraną do warunków naturalnych warstwy wodonośnej) oraz obsypką żwirową. W ramach wiercenia studni przeprowadzamy pompowanie oczyszczające i pomiarowe (określające wydajność otworu studziennego).
Wykonujemy również kolektory gruntowe pionowe – jako systemy zamknięte oraz studnie zasilające i chłonne – jako systemy otwarte na potrzeby pompy ciepła.www.budowlanemaszyny.org
Aktualny obserwuje się w Polsce trend do bazowania na energii ze źródeł odnawialnych. Rozwiązania oparte na ogrzewaniu domu energią geotermalną niskiego stopnia za pomocą pomp ciepła są coraz częściej stosowane w naszym kraju. Wydobycie energii z ziemi wymaga umieszczenia kolektorów gruntowych w podłożu działki, w zależności od areału posiadanego terenu w formie pionowej lub poziomej. Stosowaną alternatywą jest wydobycie energii z wody z warstwy wodonośnej za pomocą klasycznej studni oraz zrzut wody do studni chłonnej.
oraz wszelkiego rodzaju osprzęt wiertniczy, pozwalający wykonywać odwierty do głębokości 100,0 m.