Wózki widłowe - serwis, przeglądy i naprawa wózków widłowych Still, Toyota, Nissan, GPW, HC LIFT, Clark, Linde i innych
Serwis wózków widłowych Poznań
tel: 692-281-677
Wózki widłowe podobnie jak inne maszyny budowlane podlegają okresowym przeglądom czy też naprawom. Wiele przedsiębiorstw poza produkcją i sprzedażą proponuje klientom serwis zakupionych maszyn. Najczęściej taki serwis obejmuje: naprawę poszczególnych podzespołów kapitalny remont skrzyń, silników bądź całych wózków widłowych okresowy przegląd odbierany przez Urząd Dozoru Technicznego montaż opon przy użyciu pras Czynności te powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych pracowników warsztatów. Dużo firm oferuje naprawę pojazdów bezpośrednio w siedzibie klienta.
Przeglądy UDT wózka widłowego POZNAŃ
Urząd Dozoru Technicznego jest instytucją prawną sprawującą nadzór nad urządzeniami mechanicznymi mogącymi zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi lub powodować zmiany w środowisku.
www.wozkiwidlowe24.info Obowiązkowym przeglądem UDT objęte są wózki widłowe i inne urządzenia które poprzez emisję gazów, wyzwolenie energii przy przemieszczeniu ładunku lub ludzi w ograniczonym zasięgu, rozprzestrzenianie się materiałów niebezpiecznych podczas ich magazynowania stwarzają zagrożenie dla zdrowia czy życia ludzi. Jednym z takich urządzeń są wózki jezdniowe z mechanicznym napędem. Każdy użytkownik wózka widłowego ma obowiązek zgłosić i zarejestrować go w odpowiednim Urzędzie Dozoru Technicznego oraz przestrzegać wymagań dotyczących eksploatacji i konserwacji.
Naprawa wózków widłowych Poznań
Każda firma posiadająca sprzęt transportowy a w szczególności wózki widłowe musi liczyć się z ewentualnością popsucia się pojazdu. Uszkodzenia mogą dotyczyć zużycia się podzespołów mechaniki lub być wynikiem wypadku losowego bądź niewłaściwej obsługi. W związku z tym wiele firm oferuje naprawy wózków widłowych. Naprawy te obejmują przeważnie:
- renowację kompleksową wózków
- naprawy bieżące
- kapitalne remonty
- techniczne przeglądy
Do każdego rodzaju naprawy wykorzystuje się części zamienne polskich jak również zagranicznych producentów. Wiele firm usuwa awarie bezpośrednio u klienta.
www.wozkiwidlowe24.info Jest to duża wygoda i pozwala zaoszczędzić czas jaki był by potrzebny na transport maszyny. Większość warsztatów udziela dodatkowych gwarancji na wymienione bądź zregenerowane elementy.
Regeneracja siłowników do wózków widlowych
Regeneracja jest przywróceniem właściwości użytkowych maszynom bądź urządzeniom zużytym. Najczęściej regeneracja dotyczy takich podzespołów jak: sprężarki, rozruszniki, alternatory, wały, resory, chłodnice, pompy wtryskowe czy turbosprężarki. Regeneracja siłowników obejmuje wymianę:
- uszkodzonego cylindra
- tłoczyska lub jego regeneracji
- wszystkich uszczelnień
- łożysk
- prowadzeń
Po wymianie tych elementów najczęściej firmy udzielają kilkunasto miesięcznej gwarancji. Regeneracja siłowników to dobre rozwiązanie na odzyskanie w pełni wartościowych urządzeń potrzebnym w eksploatacji różnych maszyn. Dzięki regeneracji klienci mogą uniknąć dość wysokich kosztów związanych z zakupem nowych części.
Sprężarki
Sprężarka to urządzenie która ma za zadanie podniesienie ciśnienie gazu lub wymuszenie jego przepływu. Główny podział sprężarek obejmuje:
Sprężarki wyporowe dzielą się na: tłokowe, śrubowe, membranowe, spiralne, łopatkowe. Z kolei przepływowe obejmują: promieniowe, diagonalne, osiowe i wirowe. Stosowane są głównie w szeroko rozumianym przemyśle oraz gospodarstwach domowych zamontowane w urządzeniach takich jak: odkurzacz, suszarka do włosów czy wentylator.
Głowice silników do wózków widłowych
We wszystkich silnikach i tych w wózkach widłowych zamontowana jest głowica.
www.wozkiwidlowe24.info Wykonana z żeliwa lub stopu aluminium zamyka przestrzeń wokół cylindra. Można wyróżnić głowice chłodzone cieczą lub powietrzem. Obecnie większość samochodów jest chłodzonych cieczą a odosobnione przypadki to np. popularny maluch czy trabant. Stosowane są w silnikach dwusuwowych i czterosuwowych z zapłonem iskrowym i samoczynnym. Budowa głowicy uzależniona jest przede wszystkim od typu silnika, sposobu chłodzenia czy napędu rozrządu.
Resory
Każdy wózek składa się z szeregu podzespołów. Aby zapewnić prawidłową pracę wszystkie elementy muszą ze sobą współpracować. Elementem odpowiedzialnym za tłumienie drgań są resory. Resory piórowe zbudowane są z połączonych ze sobą stalowych piór o różnej długości zaciśniętych śrubą ściągającą. Można wyróżnić także resory półeliptyczne które różnią się sposobem zamocowania od piórowych. Resory piórowe mocuje się poprzecznie do kierunku jazdy, natomiast półeliptyczne podłużnie do osi pojazdu i na środku podparty osią nośną. Pióra resorów są wygięte i największa ich ilość jest na środku całego resory gdyż tam właśnie następują największe naprężenia.
Turbosprężarki
Urządzeniem mającym za zadanie doładowanie silnika spalinowego są turbosprężarki. Składają się ze sprężarki i turbiny osadzonej na jednym wale. Turbina zasilana jest spalinami zaś sprężone powietrze poprzez sprężarkę zasila silnik. Zastosowanie turbosprężarki zwiększa moc, elastyczność i sprawność silnika. Turbosprężarka jak i inne urządzenia podatna jest na różnego typu awarie. Spowodowane mogą one być przez:
- niedostateczna ilość oleju
- ciała obce w zasysanym powietrzu
- zanieczyszczenia w oleju
Nie należy jednak samemu naprawiać urządzenia. Zajmują się tym producenci lub autoryzowane serwisy czy warsztaty naprawcze.
Wały napędowe
Wał napędowy jest elementem układu napędowego odpowiedzialnym za doprowadzenie napędu do tego właśnie układu. Klasyczny wał napędowy ma wygląd stalowej lub aluminiowej rury połączonej ze skrzynią biegów i mostem napędowym.
Wyślij e-mail Wał napędowy musi spełniać wymagania odnośnie: odporności na zmiany obciążenia zdolności do cichej pracy i przenoszenia momentu obrotowego zachowania trwałości i niezawodności wózka widłowego.
Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.