Swój ślad w budownictwie domów drewnianych z obtaczanych bali, zaznaczyliśmy z początkiem lat 90-tych. Pierwotnie zajmowaliśmy się wyłącznie sprzedażą gotowych elementów do budowy domów i w systemie gospodarczym- według indywidualnych zamówień klientów. Takie były potrzeby ówczesnego rynku, gdzie dominowało ciągłe przekonanie, że z gotowych elementów każdy potrafi postawić dom. W praktyce okazywało się, że klienci potykają się o przeróżne problemy technologiczne wynikające z naturalnego zachowywania się drewna. Poświęciliśmy bardzo dużo czasu na konsultacje i doraźną pomoc na budowach. To wymusiło wręcz na firmie potrzebę realizacji budów własnymi siłami, przynajmniej do tzw. stanu surowego otwartego, a często do etapu zamontowania drzwi i okien. Dalsze prace wykończeniowe już klientom nie nastręczały większych problemów. Ten system realizacji budowy domów w przeważającej częścifunkcjonuje do dnia dzisiejszego.
Nasza przygoda z budownictwem mieszkaniowym osadzona jest w bogatych tradycjach rodzinnych, kiedyś głównie w budowie domów jednorodzinnych. W przeszłości również wznosiliśmy jako inwestorzy domy wielorodzinne w technologii tradycyjnej. W tym okresie sporadycznie realizowaliśmy zamówienia budowy domów drewnianych, najczęściej ulegając prośbom znajomych i przyjaciół. Ponieważ zamówień pojawiało się coraz więcej postanowiliśmy chyba już na stałe powrócić do budulca drewnianego. W ten oto sposób postanowiliśmy specjalizować się w budowie domów z bali okrągłych, przy czym oferta została poszerzona o domki letniskowe, meble ogrodowe, altanki, sauny itp.
"TAAG" była spółką cywilną, a po zmianach ustawowych likwidujących tą formułę działalności gospodarczej, kontynuują działalność te same osoby fizyczne, których łączy umowa o wspólnej działalności i występują pod jednym numerem REGON. W dokumentach rejestracyjnych odnotowana jest wcześniejsza działalność jako spółki cywilnej i zaznaczono formalno-prawną ciągłość istnienia przedsiębiorstwa. Zachowanie udziału w przedsiębiorstwie osób fizycznych, jest gwarancją dla naszych klientów, że w przeciwieństwie do spółek, np. z o.o. my na swoją działalność odpowiadamy całym osobistym stanem posiadania każdego z udziałowców.
Każdy bal jest u dołu podfrezowany w półokrągłym kształcie, co pozwalana na właściwe przyleganie do siebie kolejnych nakładanych warstw.
Proponowane przez firmę "TAAG" domy drewniane budowane są z okrągłych bali sosnowych lub świerkowych o średnicach na całej długości od 10 do 30 cm.
Ściany konstrukcyjne (nośne) stanowią bale bezpośrednio układane po obrysie fundamentów, wiązane krzyżowo w narożnikach . Stabilność ścian dodatkowo zwiększana jest przez mijające czopowanie.
Budulec jest dość elastyczny, pozwalający na budowę domów o dużych powierzchniach, zarówno parterowych jak i z poddaszem użytkowym.
W naszych typowych projektach uwzględniliśmy charakter tradycyjnych wiejskich domów, ich klimat oraz dobre samopoczucie.
Pomiędzy układane warstwy bali uszczelniająco wkładane są przekładki z wełny mineralnej.
Realizujemy również projekty własne klienta, jak również adaptujemy dla naszego wykonawstwa projekty przeniesione w innych technologiach budowy.
W zależności od przeznaczenia np. krótkotrwały pobyt dzienny, realizujemy domki lub altany z bala od średnicy 10 cm
Dla pobytu dziennego dłuższego o charakterze letniskowym zalecamy naszym klientom budowę domów z bala o średnicy minimum 14 cm Taka średnica pozwala na wydłużony okres pobytu do późnej jesieni. Ewentualne docieplenie ścian wełną mineralną może umożliwić całoroczny pobyt.
Domy przeznaczone do całorocznego zamieszkania budujemy z bali o średnicy od 18 cm do 30 cm. W przypadku mniejszych średnic wskazane jest dodatkowe docieplenie ścian np. wełną mineralną
Realizujemy domy w różnych układach inwestorskich od stanu surowego otwartego po wybudowanie "pod klucz".
Jesteśmy elastyczni na daleko posuniętą współpracę z klientem , stąd nieodosobnione są przypadki budowy domów w wybranych przez klienta fragmentach. Oznacza to, że nie upieramy się przy konieczności budowy od początku do końca. Klient może z zakresu budowy wyłączyć te elementy, które potrafi wykonać we własnym zakresie i po wykonaniu tych prac ponownie kontynuować budowę z naszą firmą.Ważne aby częściowa realizacja procesu budowy przez klienta wykonywana była zgodnie ze sztuką budowlaną pod wykwalifikowanym nadzorem.
WYBÓR OPCJI JEST PRZYWILEJEM NASZEGO KLIENTA.
W ramach cennikowego kosztu metra kwadratowego powierzchni stanu surowego otwartego, po podpisaniu umowy klient otrzymuje dokumentacje techniczną do uzyskania pozwolenia na budowę.
W przypadku dokumentacji obcej, którą musimy adoptować do naszej technologii klient dopłaca różnicę na jej wykonanie.
Proces budowy stanu surowego otwartego przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wynosi dla domu o powierzchni ok. 100m² do 20 dni. Pod klucz 40 dni od momentu wejścia ekipy na wykonane fundamenty.
W zakres dostawy kompletu domu wchodzi (bez montażu):
Zakres prac montażowych stanu surowego otwartego realizowanych przez firmę serwisową: