00-174 Warszawa, ul. Miła 8/13, tel. 505-546-508, Lech Forowicz - Inżynier Bezpieczeństwa Pożarowego - oferta dla całej Polski.
Przygotowanie i przeprowadzanie ćwiczenia ewakuacji obiektów (opracowywanie procedur, współdziałanie z Państwową Strażą Pożarną, przyjęcie scenariusza pożaru), stosownie do wymogów polskiego prawa. Ewakuacja obiektu ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo osób znajdujących się wewnątrz, jest to istotny parametr w ocenie ryzyka ubezpieczenia na życie pracowników firmy. Przygotujemy i profesjonalnie wykonamy powyższą usługę, w taki sposób, że załoga Firmy opanuje procedury bezpieczeństwa i będziecie Państwo mile wspominać i oczekiwać na następną ewakuację... oby tylko próbną...
Podstawa prawna:
USTAWA
z dnia 7 maja 2009 r.
o zmianie ustawy - Kodeks pracy
Pracodawca ma obowiązek wyznaczyć pracowników do wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników (art. 2091 § 1 pkt 2 lit. b Kodeksu pracy, dalej: kp). Powinno to być dostosowane do rodzaju i zakresu prowadzonej działalności, liczby zatrudnionych pracowników oraz innych osób przebywających na terenie zakładu pracy, a także rodzaju i poziomu występujących zagrożeń (art. 2091 § 2 kp).
ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 21 kwietnia 2006 r.
w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
§ 13.1. Właściciel lub zarządca obiektu zawierającego strefę pożarową przeznaczoną dla ponad 50 osób będących jej stałymi użytkownikami, niezakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzić praktyczne sprawdzanie organizacji oraz warunków ewakuacji.
Podstawa prawna według nowego projektu rozporządzenia:
§ 17. 1. Właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.
2. W przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji, o których mowa w ust. 1, należy dokonać - co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące od rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.
3. W przypadku obiektu zawierającego strefę pożarową zakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL II zakres i obszar budynku objęty praktycznym sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji, o której mowa w ust. 1, powinien być uzgodniony z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) Państwowej Straży Pożarnej.
4. Właściciel lub zarządca obiektu powinien powiadomić właściwego miejscowo komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej o terminie przeprowadzenia działań, o których mowa w ust. 1, nie później niż na tydzień przed ich przeprowadzeniem.
Inż. Bezpieczeństwa Pożarowego Lech Forowicz, Hazards Control, adres e-mail: Wyślij e-mail , strona internetowa: Wyślij e-mail tel. 505-546-508.