Jestesmy firma dzialajaca na rynku mazowieckim specjalilzującą sie w wykonywaniu elewacji zewnetrzna(poddasza)nasza oferta rozszerzyła sie o
aranrzacje wnętrz wraz z nadzorem i wykonawstwem,remonty wnetrz. Posiadamy doswiadczenie na duzych developerskich inwestycjach jak i klienci indywidualni.Slużymy doradztwem doborem koloru elewacji(wizualizacja komputerowa)i jakoscia udzielamy gwarancji i pelen serwis darmowy w trakcie trwania okresu
ZAPRASZAMY DO NASZEGO BIURA
Konstancin Jeziorna
ul.Piłsudskiego 11 lok 4
KILKA INFORMACJI I ZALET ODNOSNIE WYKONANIA ELEWACJI
ZALETY DOCIEPLENIA
Docieplanie to bardzo celna decyzja, gdyż wydatki na ogrzewanie domu są coraz większe. Ocieplanie budynku może, więc okazać się inwestycją zmniejszającą koszty utrzymania i:
obniżać koszty ogrzewania budynku zimą (do 70%);
obniżać koszty klimatyzacji latem;
obniżać nakłady na instalacje grzewcze (mniejszy piec, kaloryfery, bo mniejsze zapotrzebowanie na ciepło);
chronić ściany przed zawilgoceniem i przemarzaniem;
ograniczyć rozrost grzybów, powstawanie plam i zacieków;
zwiększyć trwałość domu i chronić jego konstrukcję (nie przemarza) ;
wyciszyć wnętrze;
zyskać nową piękną elewacje
ELEWACJA NA LATA
Elewacja to wizytówka domu. Dla mieszkańców bardzo ważne jest, aby była ładna i długo pozostawała świeża.
Oprócz funkcji estetycznej musi jednak przede wszystkim zabezpieczać budynek przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – przed wilgocią, deszczem, śniegiem, mrozem, wiatrem i palącym słońcem, a także przed niszczącym działaniem zanieczyszczeń chemicznych zawartych w powietrzu i wodzie deszczowej.
JAK MOZNA WYKONCZYC SCIANY ZEWNETRZNE?
Na ściany murowane wciąż najpopularniejszy jest tynk. Można nim wykończyć zarówno ściany jedno-, dwu-, jak i trójwarstwowe. Jeśli chcemy, aby ściany były kolorowe, można zastosować tynk barwiony lub przeznaczony do malowania – wtedy trzeba jeszcze dobrać farby elewacyjne. Szybkim sposobem na estetyczną elewację są różnego rodzaju oblicówki montowane na ruszcie.
W ścianach trójwarstwowych ściana osłonowa może pozostać nieotynkowana, ale pod warunkiem że jest z cegieł lub kształtek elewacyjnych. Wszystkie te rozwiązania można wykorzystać w domach szkieletowych, choć najpopularniejsza jest oblicówka. Problemów z elewacją nie mają ci, którzy zdecydowali się na domy z bali. Stanowią one warstwę ostateczną – można je jedynie pomalować preparatem ochronnym i nadającym kolor (bejcą, lakierobejcą).
JAKIE LELWACJE MOZNA ROBIC PRZEZ CALY ROK?
Niektóre tynki cienkowarstwowe dzięki użytym do produkcji domieszkom można układać w temperaturze zbliżonej do 0°C. Nie dotyczy to malowania otynkowanej powierzchni. Malować trzeba w odpowiedniej temperaturze, nie w czasie deszczu czy mrozu. Tynkować i malować nie powinno się też w upały. Natomiast elewacje montowane na ruszcie można wykonywać praktycznie przez okrągły rok. Przy tego typu elewacjach nie ma żadnych prac mokrych, można je więc montować bez względu na to, o jakiej porze roku zakończymy budowę domu, nawet zimą przy niskiej temperaturze.
JAKICH FORMALNOSCI WYMAGA REMONT ELEWACJI?
Remont elewacji nie wymaga pozwolenia na budowę, chyba że budynek został wpisany do rejestru zabytków. Wtedy potrzebne jest nie tylko pozwolenie na budowę, ale także zezwolenie konserwatora zabytków.
Ponadto pozwolenie na budowę jest potrzebne, jeśli remont elewacji jest połączony z ociepleniem ścian budynku o wysokości powyżej 12 m. Domy jednorodzinne zazwyczaj nie przekraczają tej wysokości, a zatem ani remont elewacji, ani ocieplenie budynku nie będzie wymagało pozwolenia na budowę, tylko zgłoszenia. Trzeba je złożyć w starostwie powiatowym co najmniej 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Trzeba też dołączyć oświadczenie o prawie do nieruchomości.
Jeśli budynek stoi bezpośrednio przy granicy działki, musimy uzyskać zgodę sąsiada na wejście na jego teren w celu wykonania prac remontowych oraz ustalić z nim termin i warunki wykonania robót. Gdyby sąsiad nie wyraził zgody na wejście na jego posesję, można wystąpić do starosty o wydanie decyzji, która zawierałaby stosowne zezwolenie i określała warunki korzystania z sąsiedniej nieruchomości.
Jeśli przy okazji remontu domu stojącego w granicy działki wyrządzimy sąsiadowi jakiekolwiek szkody (zniszczymy ogród, pobrudzimy elewację jego domu), będziemy je musieli naprawić.
pozdrawiam Jacek Juszczak
Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz
INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA