Topiąca wanna jako piec szklarski UM (Unit melters UM) prawidłowo ma stosunek szerokości do długości 1:4. Spalane powietrze poprzez gazowe grzanie jest ogrzewane w stalowym rekuperatorze. Ogrzewanie następuje za pomocą stalowych palników umieszczonych w bocznych ścianach tunelu (w zależności od wielkości wanny od 6-12 sztuk). Wszystkie palniki pracują bez przerwy. Aplikacja ma szczególne zastosowanie dla agregatów o mniejszych wydajnościach z uwagi na mniejsze zapotrzebowanie na powierzchnię zabudowy. Wanny szklarskie z wydajnością 3-30t24h topionej masy szklanej mają zastosowanie w produkcji użytkowego lub opakowaniowego szkła przy ręcznym, maszynowym jak i kombinowanym sposobie produkcji. Wanny są wyposażone od jednej do pięciu części wyrobowych z otworami lub alternatywnie z dozownikiem. W celu poprawienia ekonomiki procesu są zainstalowane 1-2 stalowe rekuperatory. Wanny szklarskie - piece typu UM z wydajnością 15-300t24h topionej masy szklanej mają zastosowanie do maszynowej produkcji szkła opakowaniowego i włókien szklanych. Są one ogrzewane gazem ziemnym lub elektrycznie. Odciąg z pieca do rekuperatora jest boczny. Wszystkie agregaty są wyposażone w automatyczny sterujący system i są dostarczane w różnym alternatywnym wykonaniu w zależności od potrzeb zamawiającego.
Donicowe piece są produkowane od 1-donicowego do 12-donicowego z zastosowaniem do produkcji ręcznej lub półautomatycznej szkła użytkowego lub opakowaniowego różnego asortymentu lub kolorystyki. Piece 1-4 donic są wyposażone w stalowe palniki z stalowym rekuperatorem do wstępnego podgrzania spalanego powietrza. Większe piece są wyposażone w ceramiczne palniki z systemem wstępnego podgrzania powietrza regeneracyjnym sposobem. Piece są ogrzewane gazem ziemnym lub olejem opałowym. Nowa koncepcja pieców donicowych oparta jest na tangencjalnym ogrzewaniu. Odciąg usytuowany jest w podłodze pieca .Pionowy grzewczy stopień pieca jest równomierny, co spełnia technologiczne warunki do topienia powszechnych szkieł przy niższych temperaturach z zachowaniem wysokiej jakości masy szklanej. Piece można wykonywać w różnych modyfikacjach.
Te topiące agregaty mają zastosowanie dla większych wydajności przy produkcji szkła opakowaniowego ,płaskiego szkła oraz składników lamp kineskopowych. Poprzeczno płomienny agregat może być wykonany jako 1 obszarowy ewentualnie jako 2 obszarowy. Zwiększenie efektu procesu topienia można osiągnąć elektrycznym dogrzaniem lub intensyfikacją ciśnienia.
Spalane powietrze jest podgrzewane w regeneracyjnych komorach .Topiąca część ma z zasady proporcje szerokości do długości 3:5 lub 1:2. Do ogrzania stosuje się różnego rodzaje paliw .Wymurówka wykonana jest z materiałów wysokich jakości przydatnych dla tego typu agregatów. Projektując zastosowanie agregatów uwzględnia się technologie produktów oraz potrzeby wydajnościowe. Integralną częścią jest system sterowania mający na celu optymalizację roboczego procesu.
Szklarskie topiące piece U -płomienne należą do najefektywniejszych agregatów z przedziału 5-300t24h topionej masy szklarskiej. Spalane powietrze jest wstępnie podgrzewane w ceramicznych rekuperatorach lub regeneratorach. W celu zwiększenia efektywności wzbogaca się spalanie tlenem lub można zainstalować urządzenie do obniżenia NOx .Te agregaty gwarantują doskonałe topienie przy zastosowaniu różnych paliw. Do wymurówek części pieców które są w styczności z masą szklaną używa się wysokiej jakości materiałów w zależności od procesu produkcji i rodzaju masy szklarskiej.
Piece te są przeznaczone do produkcji biżuterii, opakowaniowego i użytkowego szkła o wydajności 400kg-10t24h topionej masy szklanej. Piece charakteryzują się wysoką efektywnością .Elektrody są umieszczone w przestrzeni pieca poziomo lub pionowo na dnie pieca. Piece są wyposażone w automatyczny system sterowania pracą.
Te piece mają zastosowanie w końcowym etapie szklarskich linii i są konstruowane według potrzeb technologicznych i wydajnościowych zamawiającego.