Zielony domek położony jest w Trzebiatowie, a raczej w jego najbardziej malowniczej okolicy. Oferujemy Państwu dwa 4 - osobowe apartamenty oraz 6 - osobowy domek typu "Holender". Położone są one w przepięknym ogrodzie, który z pewnością zapewni wypoczynek w ciszy i spokoju oraz pozwoli napawać się czystym powietrzem i zapachami zieleni. Nasza lokalizacja zapewnia komfortowy wypoczynek. Pensjonat znajduje się na skraju miasta (przedostatni dom na ulicy). Za nami tylko łąki, uprawne pola i w odległości 1,5 km las. Jednocześnie łatwo dojechać os nas do plaż w Mrzeżynie, Dźwirzynie i Kołobrzegu, bez konieczności przejeżdżania przez zatłoczone centrum.
Do Państwa dyspozycji oddajemy strzeżony (monitorowany) parking, ognisko, grill, miejsca do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa stołowego, rowery, leżaki, hamaki oraz huśtawkę.
Chcecie być Państwo przez cały rok w dobrym humorze, przyjeżdżajcie więc do nas nad nasze bałtyckie morze!
Dla Państwa wygody oraz poczucia komfortu przygotowaliśmy dwa apartamenty. Są to duże czteroosobowe mieszkania, posiadające kuchnię z pełnym wyposażeniem, łazienkę oraz kompletem RTV. Poniżej znajdują się zdjęcia...
Na terenie ogrodu położony jest camping przeznaczony dla sześciu osób. Są to
dwie sypialnie dwuosobowe oraz 2 osoby w saloniku.
Jest on w pełni wyposażony we wszelkie wygody. Oto zdjęcia.
Gmina Trzebiatów jest miejsko-wiejską gminą nadmorską, jedną z większych pod względem wielkości obszaru gmin województwa zachodniopomorskiego ( 225 km2 ). Od zachodu graniczy z gminą Rewal i Karnice, od południa z Gryficami i Brojcami, od wschodu z gminą Siemyśl i gminą Kołobrzeg. Gmina Trzebiatów wchodzi w skład powiatu gryfickiego. Jest to powiat o przewadze funkcji rolniczej z funkcją turystyczno-wypoczynkową rozwiniętą w wąskim pasie przyległym bezpośrednio do wybrzeża.
Pod względem fizyczno-geograficznym gmina Trzebiatów położona jest na obszarze prowincji zwanej Niżem Środkowoeuropejskim,w podprowincji Pobrzeże Południowobałtyckie, w obrębie makroregionu Pobrzeże Szczecińskie. Część północna gminy należy do mezoregionu Wybrzeże Trzebiatowskie, a pozostałą, większą część obszaru gminy obejmuje mezoregion Równina Gryficka.
Gmina Trzebiatów zróżnicowana jest pod względem fizjograficznym na jednostki strukturalne, które mają równoleżnikowy przebieg.
Nad Bałtykiem rozciąga się pas wybrzeża morskiego z rozległymi plażami. Na ich zapleczu rozwinęły się wydmy i równiny piasków eolicznych o wysokościach względnych od 2 do 30 m. Pas ten ma szerokość od 1 do 2 km. Brzeg morski na całym odcinku należy do brzegu wydmowego. Wysokości wydm dochodzą do 30 m n.p.m. Od pasa plaży oddziela je wał wydmy przedniej. Na wschód od ujścia Regi do 349 km i w rejonie Dźwirzyna występują procesy niszczące brzeg morski, które uwidoczniają się podcinaniem wału brzegowego, rozmywaniem pasa plaży i niszczeniem urządzeń hydrotechnicznych u ujścia Regi.
Na południe od pasa wybrzeży rozciąga się rozległa Północno-Pomorska Dolina Marginalna. Jest ona wykorzystywana obecnie przez rzeki: Regę, Błotnicę, Dębosznicę i jezioro Resko Przymorskie. Rozległe, płaskie tereny Doliny wypełnione są rozległymi torfowiskami. Tereny te podlegały zalewom powodziowym podczas spiętrzeń wód morskich tzw. cofki, stąd obecnie izolowane są systemem tam i pomp. Na obszarach obwałowanych pozostały ślady dawnych koryt i starorzeczy.
Południowe krańce gminy to wysoczyzna morenowa płaska bądź falista urozmaicona formami akumulacyjnymi i erozyjnymi powstałymi podczas topnienia lądolodu. Na tym obszarze występują najżyźniejsze gleby gminy. Wysoczyznę rozcinają południkowo doliny rzek: Regi i Dębosznicy.Gmina Trzebiatów, zajmująca powierzchnię 225 km2, dzięki swoim walorom naturalnym i antropogenicznym jest regionem szczególnie atrakcyjnym turystycznie. Głównym elementem decydującym o tej atrakcyjności jest jej nadmorskie położenie. Choć największą miejscowością w gminie, leżącą bezpośrednio nad Bałtykiem, jest Mrzeżyno, należące do 20 najbardziej znanych i popularnych kurortów nadmorskich w Polsce, to sam Trzebiatów, pełniący funkcję zarówno centrum administracyjnego gminy, jak i zaplecza handlowo-usługowego dla przebywających w tym rejonie turystów, dzięki swoim walorom historycznym jest równie atrakcyjny turystycznie, jak miejscowości położone bezpośrednio nad morzem. Rega, najdłuższa w północnej części Polski wpadająca do morza jest kolejnym atutem regionu. Czyste wody pełne ryb, szczególnie troci wędrownej, są dogodnym miejscem do uprawiania wielu form turystyki. Rzeka od wielu lat jest miejscem organizowania malowniczych spływów kajakowych oraz zawodów wędkarskich o ogólnopolskim zasięgu. Nadmorskie sosnowe lasy, rozciągające się wzdłuż całej linii brzegowej, z dobrze zachowanymi zbiorowiskami mało pospolitych roślin, miejscami lęgowymi rzadkich zwierząt, m.in. orła bielika i żółwia błotnego stanowią ciekawą alternatywę dla zatłoczonej plaży czy miejskiego ruchu. Szczególnie interesujący jest zwolniony przed dwoma laty przez wojsko obszar położony między Bałtykiem a jeziorem Resko Przymorskie. Bogate w sól i jod powietrze oraz stosunkowo wysoka, ze względu na układ prądów morskich i ujście Regi, temperatura wód Bałtyku decydują o bardzo korzystnych warunkach do wypoczynku.
Sam Trzebiatów, swoimi walorami antropogenicznymi wspomaga wymienione wyżej walory naturalne, stanowiąc swoiste dopełnienie atrakcyjności całego regionu. W tym obchodzącym niedawno swoje 725-te urodziny mieście turyści spotkają zachowany średniowieczny układ urbanistyczny miasta, szereg zabytków o wysokich walorach historycznych i artystycznych /m.in. jeden z najwyższych na Pomorzu XIV- wieczny kościół pw. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny z tarasem widokowym na głównej wieży kościoła, ratusz miejski, dobrze zachowane fortyfikacje miejskie z Basztą Kaszaną, pałac - siedzibę książąt Württemberg i wiele innych.
Opracowana przy udziale Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki strategia rozwoju produktu turystycznego gminy zakłada jej ukierunkowanie na wypoczynek rodzinny, na aktywne przebywanie na świeżym powietrzu w kontakcie z naturą i historią. Ważnymi segmentami, do zaspokojenia potrzeb których przygotowuje się bazę turystyczną są osoby niepełnosprawne oraz zorganizowane grupy dzieci szkolnych w formie „zielonych szkół”. Systematycznie tworzy się kolejne produkty, które zaspokajają potrzeby wymagającego turysty. Wzrost liczby imprez plenerowych, których jest już dzisiaj w sezonie kilkanaście, plany przebudowy portu w Mrzeżynie w kierunku umożliwienia w nim rozwoju turystyki jachtowej to tylko niektóre z nich.
Region dysponuje ponad 7 tysiącami miejsc noclegowych w ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, kwaterach prywatnych i polach namiotowych.
Gmina posiada tereny pod inwestycje przemysłowe (neutralne dla środowiska), stacje benzynowe, parkingi, hotele, pensjonaty itp. Stosunkowo duża, w porównaniu w innymi gminami województwa, podaż siły roboczej, umiarkowane ceny nieruchomości, dogodne położenie geograficzno-komunikacyjne, ciągła poprawa stanu środowiska naturalnego, chłonny rynek zbytu na towary i usługi, szereg ulg inwestycyjnych to niekwestionowane atuty i przewagi ekonomiczne gminy.
CENNIK:
Pokój Cena za dobę w zł wysoki sezon sezon poza sezonem wszystkie 200 ,- 150 ,- 100 ,- wysoki sezon - 1 lipca - 31 sierpnia
sezon - czerwiec, wrzesień
poza sezonem - pozostałe
Wyżywienie we własnym zakresie.
Zniżki dla dzieci do lat 2 - 100%.
Zniżki za długość pobytu - powyżej 14 dni - 10%.
Zniżki dla stałych klientów - 10 %.
Doba hotelowa od godziny 12 do godziny 12.
Nie jesteśmy płatnikiem VAT