MOC ATRAKCJI W CENIE!!!
INFORMACJE
Ceny biletów:
Dzieci do lat 10 - TYLKO 5* zł
Młodzież do lat 17- TYLKO 10* zł
Dorośli: 1 osoba 30* zł
bilet dla 2 osób i więcej 25* zł
Bilety w loży:
dzieci do lat 10 - TYLKO 10* zł Dorośli: 40 zł* * - cena z kuponem zniżkowym
1. Hulla-hoop - Elena Ukraina 2."Duży i małe"- kuce - siostry Pinder -Anglia 3.Clown Goga -Rosja 4.Iluzja w ultrafioletach - Toliviere -Niemcy 5.Pokaz zwierząt domowych (farma) - Emma -Szkocja 6.Tango pod kopułą cyrku -napowietrzna gimnastyka - Lena 7.Wielbłądy - Tommy Pinder Anglia 8.Nożne drabiny - rodzeństwo Alina i Roman Rosja 9.Zwierzęta egzotyczne - Carolina Anglia 1o. Akrobatyka na trapezie - duet Ildar -Baszkiria 11. Tresura koni - dyrektor Thomas Pinder 12. Wielka iluzja - Toliviere -Niemcy - Danuta Kamińska - Polska |
Naszą pasją są zwierzęta. Kochamy je z, dbamy o nie, a one odwzajemniają nam to poprzez perfekcyjną współpracę.
W naszych stajniach mieszkają: konie (Welsh Cob, araby), wielbłądy, lamy, zebry, zebroidy, kozy, psy, małpy, osły, kuce (szetlandzkie)
Współpracują z nami także: lwy, tygrysy, słonie, żyrafy oraz wiele innych zwierząt .
Zwierzęta mogą uczestniczyć zarówno przy produkcjach filmowych jak i przy otwartych imprezach np. Przejażdżki na wielbłądach i kucach.
W NASZEJ PRACY NA PIERWSZYM MIEJSCU STAWIAMY DOBRO ZWIERZĄT!
HISTORIA
Lidia Król-Pinder wywodzi się ze starej rodziny cyrkowej. Już od 7-miu pokoleń, jej przodkowie parali się tą fascynującą profesją. Wielu z nich to właściciele cyrków m.in. "Korona", "Wild-West", "Józefiego", "Harry’ego" oraz "Arena".
Ten ostatni był własnością dziadków Lidii do lat 50-tych tj. do momentu upaństwowienia wszystkich cyrków w Polsce. Tradycja zawodu artysty cyrkowego była jednak nadal kontynuowana. Rodzice Lidii, jak wszyscy w rodzinie, również byli artystami.
Ojciec, Jan Nowotny, był wybitnym treserem koni, dżokejem i antypodystą (żongler nogami), matka Halina Nowotna, jako tancerka klasyczna przypadkowo trafiła do cyrku. Występowała jako tancerka, woltyżerka, treserka koni, w późniejszych latach była cenionym choreografem.
Lidia od wczesnego dzieciństwa, jeździła razem z rodzicami, zawsze podglądając przedstawienia i obserwując zachowania artystów cyrkowych. W czasie studiów w AWF w Warszawie była członkiem Zespołu Tańca Ludowego AWF. Kończąc studia uzyskała tytuł magistra wychowania fizycznego oraz uprawnienia instruktora tańca i gimnastyki artystycznej.
W 1982 roku, rozpoczęła występy w kwartecie akrobatycznym "4 King’s". Występowali w halach widowiskowych, na estradach, w cyrkach i variete w wielu krajach Europy (Hiszpania, Holandia, Francja, Niemcy, Finlandia, Norwegia, Szwajcaria). W 1993 roku, założyła swój własny cyrk, co było spełnieniem największych marzeń Lidii i pozwoliło jej pozostać wierną powołaniu i tradycjom rodzinnym.
Wyślij e-mail
Od roku 2000 Lidia Król-Pinder prowadzi Cyrk wraz z mężem Tommym Pinder.
Tommy Pinder -wywodzi się z brytyjskiej rodziny o bogatej tradycji cyrkowej, jest siódmym pokoleniem oddającym się tej pasji. Na co dzień współpracuje z wielbłądami, zebrami, lamami oraz końmi. Jest licencjonowanym trenerem zwierząt cyrkowych, wraz ze swoimi podopiecznymi zdobywał wiele nagród na międzynarodowych festiwalach sztuki cyrkowej.
Wyślij e-mail
Lidia i Tommy przedstawicielami polskiego cyrku w międzynarodowej organizacji cyrków ECA. Organizacja ta zajmuje się wspieraniem działań związanych z tradycją sztuki cyrkowej, współtworzy europejskie rozwiązania prawne dotyczące cyrku oraz dba o przestrzeganie standardów cyrku klasycznego. Szczególną troską obejmue zwierzęta pracujące w cyrkach.
Cyrk Korona- "Specjalny Przyjaciel"
W dniu 10 listopada 2005 r., podczas pierwszego dnia VII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Olimpiad Specjalnych, Cyrk Korona otrzymał odznaczenie Olimpiad Specjalnych Polska "Specjalny Przyjaciel" jako firma wspierająca działalność Olimpiad Specjalnych od ponad 10 lat.
Gościem wielkiej gali, odbywajacej się w Centrum Edukacji Olimpijskiej w Warszawie, byli między innymi pani Jolanta Kwaśniewska, Michael Smith, a takze przedstawiciele rządu, Sejmu RP, AWF z całej Polski oraz znani sportowcy. Pierwszym punktem programu było odsłonięcie w PKOl tablicy Olimpiad Specjalnych Polska, ufundowanej przez fundację Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier".