W dzisiejszym zabieganym świecie ludzie często zatracają się w swojej pracy. Szybsze tempo życia i dużo stresów negatywnie odbijają się na ich kondycji fizycznej. Wtedy okazuje się, że nie mają czasu właściwie zadbać o swoje zdrowie i szukają doraźnego rozwiązania swoich problemów. Także w gabinetach masażu u dobrych masażystów. Niektórzy oczekują też, że masażysta odwiedzi ich w domu. Wystarczy więc opanować techniki masażu leczniczego, by pomagać innym, a przy tym nie martwić się o stan swojego konta. Nauka w naszej szkole daje Ci taką możliwość!
Wykwalifikowana kadra wprowadzi Cię w tajniki zawodu biomasażysty, byś mógł umiejętnie i odpowiedzialnie pomagać pacjentom dbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Wykładowcy podzielą się z Tobą specjalistyczną wiedzą i zdobytym doświadczeniem, udzielą praktycznych wskazówek, skorygują ewentualne błędy i umiejętnie zmotywują Cię do rozwoju zawodowego. Swoje umiejętności zweryfikujesz i poszerzysz podczas dwutygodniowych praktyk na Oddziale Rehabilitacyjnym wybranego szpitala.
Żeby w przyszłości być dobrym masażystą, na zajęciach poznasz:
⇒ budowę i funkcjonowanie ludzkiego ciała: układy kostny i mięśniowy
⇒ klasyfikację zaburzeń w działaniu organizmu człowieka
⇒ schorzenia kości i stawów
⇒ rodzaje masażu oraz chwyty stosowane w każdym z nich
⇒ wpływ leczniczych zabiegów manualnych na tkanki i układy organizmu człowieka
⇒ techniki i środki wspomagające działanie masażu
⇒ uwarunkowania psychiczne osoby chorej i niepełnosprawnej
Ponad to nauczysz się:
→ przeprowadzać wstępny wywiad z pacjentem
→ dostosowywać techniki masażu do wieku, stanu zdrowia oraz potrzeb osoby masowanej
→ dbać o komfort fizyczny i psychiczny pacjenta podczas zabiegu
→ obserwować i interpretować reakcje pacjenta podczas masażu i po nim
→ planować i organizować swoje stanowisko pracy
→ stosować w pracy przepisy bhp
Nauka zajmie Ci tylko rok, szybko więc będziesz mógł podjąć praktykę zawodową. Po ukończeniu szkoły otrzymasz dyplom oraz certyfikat z wyszczególnieniem posiadanych kompetencji. Będzie on zawierał tytuł zawodowy określony numerem w klasyfikacji zawodów (Dz.U. z 2004 r. Nr 265, poz. 2644) opracowany na podstawie Międzynarodowego Standardu Klasyfikacji Zawodów ISCO – 88. Dokument ten dostosowany jest do norm europejskich i honorowany w krajach UE.