Wyobraź sobie, że jesteś w pięknym, leśnym otoczeniu, a w oddali widzisz złamane drzewo, które leży akurat na Twojej drodze. Gdy się do niego zbliżasz, drzewo zaczyna się zamazywać, a gdy jesteś przy nim – całkowicie znika. Gdyby to drzewo reprezentowało trudności, które towarzyszą nam na co dzień, a które równie szybko znikają, jak się pojawiają, życie byłoby zapewne dużo prostsze. Pomimo zwalonych drzew, z którymi często sobie nie radzimy, życie może być prostsze, jeśli tylko zdamy sobie sprawę, że...
Nie martw się, nie zapytam Cię teraz, jak radzisz sobie z życiowymi trudnościami. Każdy z nas z lepszym lub gorszym skutkiem stara się je jakoś rozwiązywać. Są jednak problemy, które na pierwszy rzut oka nas przerastają, pochłaniając wszystkie nasze myśli, skutecznie zatruwając nasze kolejne dni. Jeśli nie chcesz już więcej tracić tych dni, zobacz, co ma Ci do zaproponowania autorka publikacji „Jak ruszyć z miejsca?”
Czy oglądałeś film „Stowarzyszenie umarłych poetów”? Jest w nim scena, w której nauczyciel (Robin Williams) prosi swoich uczniów, aby każdy, jeden po drugim, stanął na krześle i spojrzał na resztę sali.
Uczniowie reagują śmiechem, ale gdy przeprowadzają to doświadczenie, widzą, jak bardzo zmiana perspektywy potrafi wpłynąć na to, jak postrzegają pewne sprawy. Czy Ty także jesteś w stanie stanąć na krześle? Jeśli tak, to czytaj dalej...
Kim jest autorka?
Autorka książki, Elżbieta Kalinowska, jest psychologiem. Pomaga ludziom w budowaniu poczucia własnej wartości i dobrych relacji z innymi. Pracuje jako psychoterapeuta z osobami z różnymi problemami emocjonalnymi, trudnościami w związkach i innych relacjach oraz uzależnionymi.
Obecnie pracuje w Warszawie w Ośrodku Polana – prowadzi zarówno psychoterapię w gabinecie, jak i pomoc psychologiczną przez Internet w kontakcie mailowym.
Jest redaktorem portalu psychologicznego oraz bloga.
Jej książka "Jak ruszyć z miejsca? Odkryj sposób wyjścia z labiryntu niekończących się problemów" jest przewodnikiem psychologicznym dla osób, które stanęły wobec jakiegoś życiowego problemu i mają poczucie, że mimo wewnętrznej pracy, jaką wykonały, nadal znajdują się w punkcie wyjścia.