W terminie od 1 maja do 19 czerwca 2007r. należy złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
Od 22 czerwca do 26 czerwca 2007r. do godz. 14.00 należy dostarczyć potwierdzoną kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i kopię zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego.
W terminie do 29 czerwca 2007 r. do godz. 14.00 należy dostarczyć:
celujący
|
19 punktów
|
bardzo dobry
|
15 punktów
|
dobry
|
11 punktów |
dostateczny
|
7 punktów
|
> za inne osiągnięcia ucznia wymienione w świadectwie ukończenia gimnazjum kandydat może uzyskać 24 punkty. Decyzję o przyjęciu podejmuje dyrektor
> szkoły na podstawie sumy punktów oraz oceny z zachowania. Pierwszeństwo mają kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki.
Ogłoszenie przez dyrektora listy kandydatów przyjętych do szkoły - 27 czerwca 2007r. godz. 14.00.
Ogłoszenie przez dyrektora listy przyjętych do szkoły - 2 lipca 2007r. godz. 14.00.
Spotkanie organizacyjne z rodzicami - 7 lipca 2007r. godz. 9.00.
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych
(ECDL - European Computer Driving Licence)
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest certyfikatem, który poświadcza, że jego posiadacz zdał pomyślnie teoretyczny egzamin sprawdzający wiedzę w zakresie podstawowych pojęć technologii informatycznej i sześć egzaminów praktycznych sprawdzających umiejętność obsługi komputera.
Wdrożeniem ECDL na terenie Polski zajmuje się Polskie Towarzystwo Informatyczne przy pomocy powołanego Polskiego Biura ECDL. Zadania Biura to koordynacja prac, obsługa informacyjna oraz nadzór nad rzetelnością przeprowadzania egzaminów. Egzaminy przeprowadzają odpowiednio przeszkoleni i upoważnieni egzaminatorzy ECDL.
Cele ECDL
Jakie są korzyści z ECDL?
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest jednolitym, uznawany w całej Europie certyfikatem i jest popierany przez Radę Europy, rządy wielu państw i duże korporacje oraz firmy.
Zasady uzyskania certyfikatu ECDL:
Aby uzyskać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych niezależnie od sposobu zdobycia umiejętności przez kandydata, należy zdać 7 egzaminów-testów::
Egzamin teoretyczny:
Podstawy technik informatycznych dotyczące użytkowania i zastosowań komputerów.
Egzaminy praktyczne:
Użytkowanie komputerów - znajomość podstawowych funkcji porządkujących środowisko pracy każdego użytkownika komputera w celu zwiększenia efektywności jego wykorzystania.
Przetwarzanie tekstów - poprawne używanie komputera do tworzenia, edycji, formatowania, przechowywania i drukowania dokumentów.
Arkusze kalkulacyjne - wykorzystanie oprogramowania do przeprowadzania powtarzalnych obliczeń: przygotowywania budżetu, opracowywania prognoz, sporządzania wykresów i raportów finansowych.
Bazy danych - tworzenie i wykorzystanie baz danych do organizowania dużych zasobów danych umożliwiając szybki i łatwy dostęp do nich.
Grafika menedżerska i prezentacyjna - użycie technik graficznych, oferowanych przez komputery, jako efektywnego środka komunikacji, szeroko wykorzystywanego w biznesie i nauczaniu.
Usługi w sieciach informatycznych - użycie ogólnoświatowej soeci komputerowej do pozyskiwania informacji i szybkiego komunikowania się z innymi użytkownikami komputerów.
Wszystkie egzaminy są przeprowadzone przez upoważnionych egzaminatorów ECDL. Egzaminy nie muszą być zdawane w tym samym miejscu, a nawet w tym samym kraju. Rezultaty egzaminów odnotowywane są w europejskiej Karcie Umiejętności Komputerowych (EKUK) kandydata.
Po zdanu wszystkich egzaminów w okresie nie dłuższym niż 3 lata kandydat uzyskuje bezterminowo ważny Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.
Uczestnikami koła "ECDL" są uczniowie I i II klasy Technikum Informatycznego. Dnia 29 listopada został przeprowadzony egzamin z pierwszego modułu. Z 11 uczniów egzaminu zaliczyło 8, z czego uczeń klasy I TI zdobył maksymalną ilość punktów. Gratulacje!