Opis łowiska
|
Wyślij e-mail | Wyślij e-mail | Wyślij e-mail |
Jezioro Stojkowo położone jest 15 km od Kołobrzegu w woj. Zachodniopomorskim. Jest to zbiornik naturalny o powierzchni 15 ha. Piękne dzikie jezioro a nie staw hodowlany. Dno jeziora w większości pokryte jest cienką warstwą mułu, ale na około 1/4 występuje żwir, dlatego warto poszukać takich miejsc do wędkowania. Głębokość maksymalna to 2,5 m a średnia 1,2 m. Brzeg jest porośniętu niewielką ilością trzciny i sitowia. Dla ułatwienia wędkowania zbudowano kilka pomostów. Na zbiorniku znajduje się kilka wysp. Bez problemu znajdziemy wygodne miejsce do rozbicia namiotu i przygotowania obozowiska nawet na wiele dni. Dominującymi gatunkami spośród ichtiofauny jest karp i szczupak. Największe poławiane karpie ważyły 17 kg, ale jezioro było zarybiane już tym gatunkiem w latach 80 – tych. Na pewno dużo większe okazy czekają na swojego łowcę. Co roku do wody trafia 200 – 300 karpi około 2-3 kg.
Duża populacja szczupaka dorasta do imponujących rozmiarów. Złowienie kilku szczupaków 2-4 kg w ciagu dnia nie jest na Stojkowie żadnym wielkim wyczynem. Pozostałe gatunki zamieszkujące jezioro to: amury, leszcze, liny, okonie, płocie, karasie i węgorze. Amury dorastają w tym zbiorniku do 20 kg. Największy złowiony amur w 2002 roku ważył 16,5 kg, a najmniejsze mają już ponad 8 kg. Karpie i amury łowione są głównie na kulki proteinowe o smakach owocowych. Sprawdza się głównie truskawka, wanilia, scopex, słodka kukurydza. W miejscach mulistych warto założyć pop-upa. Nęcić należy obficie gdyż duże stada leszcza wyjadają zanęte.
Cały teren ośrodka razem z jeziorem jest ogrodzony, więc w czasie wędkowania można czuć się bardzo bezpieczne. Do dyspozycji wędkarza są łódki, którymi możemy wysondować dno, zanęcić jak i wywieźć zestawy. Po wykupieniu licencji za wędkowanie parking, WC i rozbicie namiotu jest wliczone w cenę.
Cennik
|
Wyślij e-mail | Wyślij e-mail | Wyślij e-mail |
Przebywanie, wędkowanie, grilowanie na terenie ośrodka w godzinach 600 - 2200 - 2 zł/h
Dzieci do lat 7 – bezpłatnie
(Nie dotyczy osób mieszkających na terenie ośrodka i wędkarzy, którzy wykupili licencje całodobową)