Rysunek, malarstwo do egzaminów na Architekture i ASP, Kielce, Radom, www.alve.edu.pl
Profesjonalne przygotowanie teczki na ASP
zajęcia w Kielcach i w Radomiu z rysunku, malarstwa, kompozycji, perspektywy, tematy projektowe do egzaminów na architekturę i architekturę wnętrz, rysunek postaci.
Od czego zacząć?
Od nauki podstaw rysunku, geometrii, kompozycji, perspektywy. Na początku dobrze stosować różne techniki, nawet jeśli na egzaminie wymagany jest ołówek (tylko niektóre uczelnie!!!). Tak, aby kandydat zdał sobie sprawę jakie efekty można osiągnąć, jak mają wyglądać prace. Da się przygotować na architekturę używając tylko ołówka, ale będzie to ubogie przygotowanie i zawęża się wybór uczelni.
Można zdawać jednocześnie na dwie lub nawet na trzy uczelnie, jeżeli terminy egzaminów temu sprzyjają. Wtedy należy wybrać najkorzystniejszą strategię. Przygotować się do egzaminu na wybrany wydział np architektury w Warszawie, a do tego złożyć dokumenty na wydział architektury tam, gdzie zadania na egzaminie wstępnym są podobne. Każdy, kto opanował zadania zgodnie z naszym programem, posiada odpowiednią wiedzę ma 100% szans na dostanie się na architekturę. Radziłabym unikać podejścia do nauki rysunku jako „architektonicznego” – na egzaminie wstępnym wymagany jest rysunek odręczny artystyczny. Kursy zorientowane na taki rysunek wyuczają typowego „szablonowego” sposobu rysowania, gdzie w rezultacie wszystkie osoby rysują podobnie. Prace tracą indywidualność….
Musimy znać podstawy geometrii i perspektywy, mieć wyczucie proporcji w przestrzeni, tak aby odpowiedzieć na zadania projektowe.
Po osiągnięciu wymaganego poziomu zaczynamy tematy z projektowania. Kandydat musi opanować różne tematy, techniki i metody myślenia o przestrzeni. Rozwijać się od strony geometrii jak i sztuki. Poznaje różne sposoby myślenia. Z czasem jego prace powinny nabrać indywidualnego charakteru. Ta indywidualność połączona z wiedzą na temat geometrii i projektowania kształtuje młodego architekta. Jest bardzo cenna.
Podobnie jest z uczelniami artystycznymi, ASP. Kandydat na studia zanim przystąpi do egzaminu musi najpierw przedstawić teczkę z samodzielnie zrobionymi swoimi pracami. Pomagamy przygotować taką teczkę, która będzie na wysokim poziomie i zagwarantuje dopuszczenie kandydata do dalszej części egzaminów lub jego wstęp na uczelnie. Wiele uczelni przyjmuje na studia TYLKO na podstawie teczki prac – portfolio. Portfolio takie powinno być przygotowane pod kątem konkretnej uczelni.
Żeby zacząć studia architektury, należy nauczyć się podstaw rysunku odręcznego, kompozycji, geometrii, perspektywy, rysunku postaci (na niektórych wydziałach architektury politechniki rysunek postaci jest na egzaminie wstępnym). Należy rozwiązać zadania z projektowania na egzaminie wstępnym na wydział architektury. Wydziały projektowe np. Politechnika Warszawska jak i wydziały ASP oczekują odpowiedzi na zadania projektowe w formie modeli przy użyciu papieru lub innych materiałów. Politechnika w Gliwicach preferuje kolor, dlatego podstawy malarstwa są ważne.
Nasza szkoła ma ogromne doświadczenie w przygotowaniu. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonego projektanta form przemysłowych po ASP w Krakowie, oraz architekta z dużym doświadczeniem w edukacji. Przygotowaliśmy uczniów których portfolia zdobyły nagrody na wydziałach architektury uznanych za najlepsze na świecie np w Mediolanie, Helsinkach, Paryżu, Nowym Jorku, jak również dziesiątki osób w Polsce.
Na każdych zajęciach przygotowujących z rysunku, kandydat na architekturę odpowiada na konkretny temat. Tematy na egzaminach powtarzają się w różnych formach. Są różnie formułowane, ale zadaniem egzaminów wstępnych jest sprawdzić predyspozycje kandydata do projektowania i podstawową wiedzę. Dlatego nasze zaangażowanie i wiedza, połączone z pracą ucznia gwarantuje 100% szans na zdane egzaminy na architekture