Rozpoczęła się rekrutacja do projektu pt. "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób 45+”
Zapisz się już teraz – udział jest bezpłatny!!!
Co zyskasz dołączając do projektu:
- otrzymasz kompleksowe doradztwo zawodowe, psychologiczne i prawne
- zostaniesz uczestnikiem darmowych szkoleń
- podczas trwania szkoleń będzie Ci przysługiwał posiłek
- za każdą odbytą godzinę szkoleniową otrzymasz pieniądze.
Co oferujemy?
I Cykl bezpłatnych szkoleń:
„Szkolenia komputerowe” obejmujące 40 godzin – nauka obsługi komputera i programów użytkowych niezbędnych w pracy, przy poszukiwaniu pracy, a także w codziennym życiu. Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji z zakresu obsługi komputera jako podstawowego narzędzia pracy biurowej
„jestem aktywny” obejmujące 30 godzin – kompleksowe przygotowanie do podjęcia pracy na szybko zmieniającym się rynku pracy. Szkolenie ma zmotywować uczestników do skutecznego działania przy poszukiwaniu pracy.
„prawo na co dzień” obejmujące 16 godzin – zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu prawa niezbędnej w codziennym życiu, a także dostarczenie informacji o przysługujących prawach i uprawnieniach uczestników Projektu np. prawa konsumenta, prawo pracy, podstawy prawa cywilnego. Szkolenie ma zachęcić uczestników Projektu do dbania o swoje prawa
II Bezpłatne porady udzielane przez specjalistów:
Punkty konsultacyjne są zlokalizowane w siedmiu miastach województwa śląskiego: Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Rybnik, Sosnowiec, Częstochowa.
Kto może wziąć udział w Projekcie?
- jesteś w wieku 45 a 64 lata,
- nie pracujesz, a chcesz to zmienić,
-jesteś mieszkańcem województwa śląskiego .
O przyjęciu do Projektu decyduje spełnienie powyższych kryteriów oraz poprawność złożonych dokumentów.
Szczegółowe informacje o Projekcie oraz wzory dokumentów rekrutacyjnych znajdziecie w Biurze Projektu i punktach konsultacyjnych.
Ruda Śląska
W Punktach Konsultacyjnych pełnić będą dyżury zgodnie z harmonogramem dyżurów:
Każdy uczestnik projektu będzie miał możliwość w zależności od potrzeb i bez ograniczeń skorzystać z poradnictwa.
Konsultacje psychologiczne umożliwią zdiagnozowanie problemów i potrzeb grupy docelowej oraz wskazanie sposobów ich rozwiązania i określenie drogi rozwoju osobistego. Poradnictwo pomoże stworzyć uczestnikom dobre warunki do dokonania trwałej zmiany w sposobie przeżywania czy zachowania po to, aby mógł on czuć się zdrowszym i bardziej zadowolonym. Psycholog ukaże uczestnikom projektu postawy czy zachowania, które wpływają na ich zdrowie i samopoczucie oraz nauczy sposobów radzenia sobie w określonych sytuacjach, a także pomoże rozwinąć własne możliwości.
Konsultacje z doradcą zawodowym, w których uczestnicy otrzymają pomoc w wyborze dodatkowej szkoły, podniesienia kwalifikacji zawodowych, poszukiwaniu pracy, zmianie zawodu, wyborze kierunku dokształcania, planowaniu kariery zawodowej.
W Punktach Konsultacyjnych uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z porad radców prawnych. Dzięki temu zwiększy się dostępność do informacji prawnej i obywatelskiej. Każdy uczestnik w ramach dyżurów będzie mógł poruszać własne zagadnienia i rozwiązać problemy prawne.
Jak zostać uczestnikiem projektu?
Aby wziąć udział w Projekcie wystarczy:
-w przypadku akceptacji Regulaminu, wypełnić i podpisać Deklarację udziału w Projekcie wraz z załącznikami,
- w przypadku akceptacji Regulaminu wypełnić
- formularz rekrutacyjny on-line na stronie Projektu,
- po otrzymaniu decyzji o zakwalifikowaniu się do Projektu
należy:
O przyjęciu do Projektu decyduje spełnienie powyższych kryteriów oraz poprawność złożonych dokumentów.
Szczegółowe informacje o Projekcie oraz wzory dokumentów rekrutacyjnych znajdziecie Państwo pod adresem Wyślij e-mail oraz w Biurze Projektu i punktach konsultacyjnych.
Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
od 1 kwietnia 2011 roku do 31 marca 2013 roku