Nasza firma pełni role wyłącznego dystrybutora na rynek Europejski, amerykańskiego potentata budownictwa drewnianego, firmy Lodge Logs, z siedzibą w Boise, Idaho. Materiałem w tym wypadku jest zawsze okrągły bal lity wykonany z Sosny Ponderosa, pozyskiwanej z Gór Skalistych USA. Największą zaletą domów amerykańskich jest wilgotność materiału, który przy przekroju nawet 305 mm, zachowuje swoje max. 15% wilgotności w rdzeniu. Jest to bardzo zaawansowana technologia suszenia drewna, wraz ze specyficznym, niepowtarzalnym i nieodtwarzanym nigdzie indziej klimatem stanu Idaho. Amerykańskie domy zamawiane w naszej firmie, dostarczamy kompletnie obrobione i przygotowane do błyskawicznego montażu na placu budowy. Ponadto, materiał ten posiada dożywotnią gwarancję.
Konstrukcja wieńcowa.
Innymi słowy konstrukcja z węgłami i ostatkami. Do produkcji domów w technologii wieńcowej, którą również opieramy na drewnie klejonym, mamy do wyboru bala prostokątnego oraz prostokątnego z zaokrągleniem ze strony zewnętrznej. Do produkcji tego rodzaju budynków sugerujemy bala o przekroju min. 200mm, który oprócz walorów wizualnych zapewni również zadowalające warunki cieplne. Przy takim przekroju bala dodatkowa izolacji ściany nie jest konieczna (pod warunkiem, że nie jest to sprzeczne z prawem budowlanym danego kraju ze względu na współczynnik przenikania ciepła „U”), a potwierdzeniem tego jest budownictwo w USA, Szwecji czy choćby Rosji.
Konstrukcja sumikowo – ryglowa.
W terminologii francuskiej to „poteau poutre”. Jest to konstrukcja oparta na belkach podwalinowych, słupach, belkach oczepowych oraz wypełnieniem ścian w szkielecie wraz z zastosowaniem dowolnej formy elewacji - pólbal (imitacja bala), elewacja płaska, kamień itd. Jest to główny rodzaj konstrukcji, który wysyłaliśmy na Korsykę. Materiałem konstrukcyjnym jest drewno niemieckie, suche, klejone warstwowo BSH/KVH. Do produkcji używaliśmy zazwyczaj belek 200mm x 200 mm na podwalinę, słupy oraz oczepy. Natomiast do wypełnienia ścian używaliśmy elewacji drewnianej płaskiej, również z drewna klejonego. Główną zaleta drewna klejonego jest dużo większa wytrzymałość naprężeniowa i przeciwogniowa w porównaniu do drewna litego, która w dodatku przedłuża żywotność domu. Jest to technologia, która najlepiej sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym.
Konstrukcja szkieletowa.
Popularna technologia w budownictwie drewnianym. Wymaga od inwestora izolacji (ocieplenie) budynku, poprzez instalacje np. wełny mineralnej / drzewnej wewnątrz szkieletu.
Konstrukcja z prefabrykatów.
Kolejną technologią, którą oferujemy od niedawna, są tzw. domy modułowe. Produkcja takiego domu wygląda nieco inaczej. Wszystkie elementy, a w tym wypadku ściany i stropy budynku, wykonane są w naszym zakładzie produkcyjnym. Konstrukcja tych ścian oparta jest na szkielecie drewnianym wypełnionym wełna drzewną, płytą konopną, OSB itd. Na plac budowy dostarczamy gotowe, zespolone ściany do montażu, który jest najszybszy spośród wszystkich technologii.
W zakładzie produkcyjnym firmy produkujemy deskę elewacyjną – półbala i bala prostego/ wraz z elementami rusztu/.
Zainteresowanym możemy przesłać pełną ofertę i próbki.
Zapraszamy na naszą stronę internetową - Wyślij e-mail