Usługi uniepalnienia – impregnacji ogniochronnej nietoksycznym uniepalniaczem Burnblock.
Kompleksowo świadczymy usługi dla klientów przemysłowych, instytucji użytku publicznego, firm i klientów indywidualnych..
Impregnacja wgłębna próżniowo-ciśnieniowa (autoklaw):
- drewno (między innymi takie gatunki jak sosna, świerk, dąb, jesion, modrzew syberyjski )
- materiały drewnopochodne sklejka sosnowa, sklejka brzozowa, LVL Laminated venner lumber
Impregnacja powierzchniowa:
- tkaniny, wyroby tekstylne, wyroby celulozowo/papiernicze, drewno i wyroby drewnopochodne
Każda impregnacja zostaje potwierdzona Protokołem Zabezpieczenia wymaganym przez organy kontrolne takie jak Państwowa Straż Pożarna.
W protokole zawarte są między innymi takie dane, jak:
- nazwa zleceniodawcy
- miejsce wykonania impregnacji,
- rodzaj i ilość impregnowanych materiałów (podana w m² lub m³),
- nazwa uniepalniacza,
- wymagane dopuszczenia,
- data zabezpieczenia i okres udzielonej gwarancji.
Dodatkowo po impregnacji próżniowo-ciśnieniowej dołączony jest wydruk/raport z procesu impregnacji w autoklawie. (wydruk zawiera takie dane jak ilość impregnowanego materiału w m3, datę, numer partii, czas trwania impregnacji i ilość zużytego uniealniacza Burnblock na m3 materiału)
Szczegółowe informację oraz wycenę usługi uzyskają Państwo kierując zapytania na adres e-mail lub kontakt z działem handlowym.
Informacje Burnblock:
Stosując uniepalniacz BURNBLOCK do produkcji różnego rodzaju materiałów np.wyrobów drewnopochodnych uzyskujemy następujące klasyfikacje ogniowe (Euroklasa B lub C), wyrobów tekstylnych - dywany, wykładziny (Euroklasa Bfl) lub przemysł włókienniczy- włókniny (DIN53438) i wiele innych
Istnieje także możliwość łączenia lub dodawania uniepalniacza BURNBLOCK (w postaci proszku lub płynu) do innych komponentów.
Jest to Nowość na Polskim rynku!!! Produkt Duński nowej generacji w 100% , nietoksyczny, organiczny i ekologiczny wydajny, skuteczny i przyjazny zarówno dla środowiska jak i człowieka, co jest potwierdzone badaniami i atestami Duńskimi i Polskimi.
(PZH – Zakład Toksykologii Środowiskowej oraz PZH – Zakład Higieny Komunalnej, ITB – Zakład Ochrony Środowiska i ITB - Zakład Badań Ogniowych, DIT – Duński Instytut Techniki- Technologia Chemii i Wody).
Jednostką aprobującą i certyfikującą w Polsce jest Instytut Techniki Budowlanej – Zakład Aprobat Technicznych oraz Instytut Techniki Budowlanej - Zakład Certyfikacji w Warszawie.
Bardzo istotnym faktem jest to że ten sam produkt BURNBLOCK jest przeznaczony do impregnacji ogniochronnej drewna surowego, dywanów, wykładzin, tekstyliów, papieru/tektury i wiele innych materiałów zdolnych do absorpcji (wchłaniania) płynu.
BURNBLOCK zabezpiecza przed działaniem ognia elementy budowlane z drewna stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz tkaniny, papier/tekturę oraz wiele innych łatwopalnych materiałów.
Tkaniny należy zaimpregnować ponownie po praniu i po okresie 1 roku w zależności od warunków użytkowania czynnego tkaniny i po okresie do 5 lat od biernego użytkowania tkaniny.
BURNBLOCK stosuje się do impregnacji ciśnieniowej zabezpieczając drewno, elementy budowlane z drewna, które są następnie wykorzystywane wewnątrz i na zewnątrz powstających obiektów takich jak: budynki mieszkalne, hale sportowe, teatry, dyskoteki, restauracje, hotele, przedszkola, multipleksy, hale widowiskowe, centra handlowe, przemysł meblarski, drzewny itd.
Środek charakteryzuje się malejącą agresywnością korozyjną wobec stali zgodnie z wytycznymi PN – 87/C-04910 oraz pozytywnymi wynikami badań - wpływ na wytrzymałość drewna na ściskanie wg PN – 72/C-04907
BURNBLOCK jest na tyle bezpiecznym środkiem że możemy stosować go również w domu lub instytucjach użyteczności publicznej zabezpieczając przed pożarem wykładziny, dywany, kanapy, sofy, firanki, kurtyny, kotary, papier, karton, dekoracje czasowe, tapety, odzież roboczą, materace, i wiele innych palnych materiałów.
Zaletą produktu BURNBLOCK jest jego bardzo łatwa i bezpieczna aplikacja. Produkt jest gotowy do użytku zaraz po zakupie bez potrzeby podgrzewania i rozrabiania go gdyż jest w postaci bezbarwnej płynnej cieczy.
Można go nakładać zarówno pędzlem/wałkiem jak i mechanicznie, czyli metodą natryskową (produkt jest dostępny w sprzedaży w butelkach 500ml z rozpylaczem) bądź metodą zanurzeniową. Co ważne, nie wymaga spełnienia sterylnych warunków pracy lub przechowywania produktu nawet w miejscach gdzie jest żywność! Gdyż nie jest szkodliwy dla zdrowia i środowiska. Można w między czasie wykonywać Inn prace.
(PZH – Zakład Toksykologii Środowiskowej, PZH – Zakład Higieny Komunalnej, Duński Instytut Techniki-Technologia Chemii i Wody).
Jedyną substancją, którą klasyfikuję się jako szkodliwą według przepisów dotyczących niebezpiecznych składników zawartą w BURNBLOCK jest kwas cytrynowy, karta charakterystyki produktu dostępna na żądanie użytkownika prowadzącego działalność gospodarczą.
Zakres stosowania/metody aplikacji:
1. w przypadku tkanin- natrysk lub metodą kąpieli.
2. w przypadku drewna
- natrysk/nanoszenie pędzlem/wałkiem lub metodą kąpieli
- metodami wgłębnymi (impregnacja ciśnieniowa)
3. w przypadku papieru/tektury
- natrysk/nanoszenie pędzlem/wałkiem lub metodą kąpieli
Wydajność środka BURNBLOCK 1l – do 15m2 w zależności od właściwości impregnowanego materiału i zdolności do/lub absorpcji płynu.
Po zabezpieczeniu impregnatem uzyskuje się następujące cechy: dla tkanin i papiery/tektury – materiał NIEZAPALNY, podstawa klasyfikacji PN-EN ISO 6940 i PN-EN ISO 6941, POZYTYWNY wynik wg norm BS 5852 i BS EN 1021-1,2
dla wykładzin, dywanów – klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień: Bfl-s1: podstawa klasyfikacji wg EN 13501-1:2007, PN-EN ISO 11925-2 i PN-EN ISO 9239-1,
dla sklejki - Bfl-s1: podstawa klasyfikacji wg EN 13501-1:2007, PN-EN ISO 11925-2 i PN-EN ISO 9239-1,
Drewno krajowe (ściany i sufity) - klasyfikacja w zakresie rekacji na ogień : B-s2-d0
Drewno krajowe (podłoga) - klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień: Bfl-s1-d0
Istnieje także możliwość impregnacji drewna metodą ciśnieniową-próżniową,, po zabezpieczeniu uzyskuje się następujące cechy: dla drewna sosnowego EUROKLASA – klasyfikacja ogniowa wyrobów budowlanych w zakresie reakcji na ogień;
B-s2-d0, podstawa klasyfikacji EN 13501-1, EN 13823, EN 11925-1 i EUROKLASA K 10 – podstawa klasyfikacji EN 14135:2004, EN 1363-1:1999 i EN 1363-2:1999
BURNBLOCK jest bezbarwny i szybkoschnący, nie barwi materiałów podczas impregnacji.
BURNBLOCK jest oferowany w sprzedaży w 500ml butelkach z rozpylaczem do użytku domowego i nie tylko, dla potrzeb przemysłu w pojemnikach 5, 20,1000 litrów (istnieje możliwość dopasowania sposobu pakowania według konkretnego zamówienia przez klienta) i w postaci sproszkowanej pakowane w opakowania 1,01kg (wiadro), 5,04kg (wiadro) i BIG BAG 960 kg i 185 kg
Ceny i warunki ewentualnej współpracy będą dostosowane do każdego klienta indywidualnie w zależności od zamawianych ilości.
Żeby przybliżyć państwu działanie i skuteczność środka BURNBLOCK podaje adres strony internetowej, gdzie został wyemitowany reportaż na kanale BBC NEWS
Wyślij e-mail
i Wyślij e-mail ( w wyszukiwarce wpisać BURNBLOCK, tekstylia, sklejka , papier lub drewno) gdzie umieszczonych jest kilka krótkich filmów jak również na stronie www.