Wyślij e-mail " style="font-size:9pt;font-family:Arial;color:#000000;background-color:transparent;font-weight:bold;font-style:normal;font-variant:normal;text-decoration:none;vertical-align:baseline;">Bezpieczeństwo Informatyczne EITCA IS
Akademia EITCA Bezpieczeństwo Informatyczne (EITCA Information Security) to krajowa realizacja międzynarodowego programu szkoleniowo-certyfikacyjnego Instytutu EITCI w Brukseli, dostępna przy 80% dofinansowaniu ze środków unijnych.
Zobacz video: Wyślij e-mail
Dwusemestalny (180-godzinowy) program szkoleniowo-certyfikacyjny, prowadzony w formie zdalnego nauczania na nowoczesnej platformie e-learningowej, umożliwia uzyskanie międzynarodowego certyfikatu informatycznego EITCA IS (EITCA Information Security), wydanego w Brukseli w ramach programu European Information Technologies Certification Academy - Information Security, formalnie dokumentującego wiedzę i umiejętności w bardziej specjalistycznym zakresie niż dyplom studiów wyższych (oryginał w języku angielskim i odpis w języku polskim).
Bezpieczeństwo informatyczne to profil specjalistyczny i zaawansowany (ale realizowany od podstaw), skierowany do osób zainteresowanych rozwojem w kierunku specjalizacji w zakresie bezpieczeństwa informatycznego, w tym bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych, kryptografii (jednak nie tylko do absolwentów studiów wyższych i informatyków). Jest to jedna z najważniejszych dziedzin informatyki stosowanej dla tworzącego się społeczeństwa informacyjnego wykorzystującego na szeroką skalę ICT. Upowszechniające się technologie informatyczne tworzą coraz większe możliwości dynamicznego rozwoju indywidualnego oraz instytucjonalnego i gospodarczego. Towarzyszą im jednak nowe zagrożenia w przetwarzaniu informacji, która stanowi obecnie podstawowy zasób ekonomiczny w tzw. gospodarce opartej na wiedzy (GOW). Zapewnienie bezpieczeństwa informacji jest ważnym problemem we wszystkich organizacjach i instytucjach. Specjalizacja w tej dziedzinie otwiera drogę do ciekawej kariery zawodowej o dużym znaczeniu społeczno-gospodarczym.
Opłaty:
Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach funduszu EFRR, do czasu wyczerpania miejsc, czesne obniżone jest o 80%, tj. wynosi 880 zł zamiast 4400 zł za oba semestry studium (całość opłat). Aby skorzystać z dofinansowania należy przy rejestracji podać kod: APAAD
Dofinansowanie w puli dostępnych miejsc na podstawie elektronicznego kodu rejestracyjnego:
APAAD (link: Wyślij e-mail )
Realizacja:
Nauczanie na odległość na platformach e-learningowych (obejmujących wykłady, ćwiczenia i laboratoria przy zapewnieniu konsultacji z kadrami dydaktycznymi - pracownikami akademickimi i ekspertami przemysłowymi), umożliwiające elastyczną organizację nauki i dostęp z dowolnego miejsca. Rekrutacja ciągła, wymaga rejestracji elektronicznej na platformie e-learning: Wyślij e-mail
Program:
Program obejmuje 12 kursów (łącznie 180 godzin, przy czym każdy kurs zawiera się w 15 godzinach, w tym 10 godzin wykładów i 5 godzin ćwiczeń lub laboratorium i przygotowany jest jako odrębny pakiet dydaktyczny, stanowiący niezależną od pozostałych kursów całość tematyczną, odnoszącą się do konkretnej dziedziny bezpieczeństwa informatycznego).
I semestr studium (obejmujący 6 kursów) ma charakter na wpół teoretyczny i praktyczny. Zawiera niezbędne wprowadzenie do kryptografii, bezpieczeństwa sieci komputerowych oraz praktycznej problematyki bezpieczeństwa w obszarze obecnie funkcjonującej gospodarki elektronicznej. Jeden z kursów stanowi także głębsze omówienie teorii bezpieczeństwa informatycznego w ogólności. Inny stanowi z kolei wprowadzenie do całkowicie nowego paradygmatu informatyki kwantowej (obecnie najnowocześniejszej technologii informatycznej), która ma istotny udział w przyszłości bezpieczeństwa informatycznego. Bardzo praktyczny i utylitarny charakter ma kurs odnoszący się do problematyki zarządzania bezpieczeństwem w złożonych rozwiązaniach systemowych Microsoft.
II semestr studium to przede wszystkim kursy o charakterze praktycznym, uzupełniane laboratoriami, w ramach których słuchacze nabierają praktycznych umiejętności i doświadczenia w posługiwaniu się zaawansowanymi narzędziami i technologiami bezpieczeństwa informatycznego. Kursy obejmują zarówno perspektywę biznesową jak i bardziej techniczną. W pierwszym obszarze bardzo istotne są kursy dotyczące problematyki bezpieczeństwa na różnych warstwach przetwarzania informacji w organizacji, a w szczególności kurs odnoszący się do złożonych aspektów prawnych. W drugim obszarze z kolei bardzo istotny jest utylitarny kurs dostarczający wiedzy i praktyki w obszarze realnych zagrożeń informatycznych (i możliwości wykorzystania istniejących narzędzi) oraz kurs omawiający w sposób fundamentalny przełomową technologię kryptografii kwantowej.