Wyślij e-mail - trwałe usuwanie owłosienia
Depilacja laserowa (fotoepilacja) służy trwałemu usunięciu owłosienia. Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa poprzez światło lasera, które jest absorbowane przez melaninę znajdującą się w mieszku włosa będącego w fazie wzrostu. Przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem odpowiedniego lasera, fotoepilacja daje oczekiwane, trwałe efekty. E-Light(IPL RF) usuwa niechciane włosy na stałe, bezinwazyjnie, nie uszkadzając przy tym skóry. Podczas jednego zabiegu możemy usunąć 15-30% owłosienia. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte około 30% włosów po serii zabiegów około 80%-90%. Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne. Ponad 80% klientów potrzebuje między 4 a 8 zabiegów zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych i wieku.
FOTODEPILACJA OPALONEJ SKÓRY - w naszym salonie dzięki zastosowaniu innowacyjnych filtrów istnieje możliwość fotodepilacji opalonej skóry
Jest to zabieg wykorzystujący dobroczynne właściwości światła pulsacyjnego (IPL) oraz fal radiowych (RF) w walce z oznakami starzenia się skóry takimi jak: rozszerzone naczynia krwionośne, rumień, przebarwienia, drobne zmarszczki mimiczne. W czasie zabiegu światło o odpowiedniej długości fali przenika do skóry właściwej. Tam energia świetlna zostaje zmieniona w energię termiczną, która podgrzewa stare włókna kolagenowe, co prowadzi do ich obkurczenia oraz częściowego zniszczenia. Proces ten pobudza produkcję nowego kolagenu. Następuje swoisty remodeling, dzięki czemu drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu, rozszerzone pory zwężają się, a skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Dzięki końcówce chłodzącej urządzenia, zabieg jest komfortowy dla pacjenta, a zarazem efektywny. Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, z tendencją do poprawy (proces przebudowy włókien kolagenowych ciągle trwa).
W trakcie trwania zabiegu wiązka światła kierowana jest na zmienioną tkankę. Energia świetlna emitowana przez urządzenie jest pochłaniana przez hemoglobinę, następnie zamieniana jest w ciepło, co prowadzi do koagulacji krwi i zniszczenia ściany naczynia, które w dalszej kolejności jest wchłaniane przez organizm lub odpada w postaci strupka.
W celu zamknięcia popękanych naczyń krwionośnych, potrzeba z reguły od 1 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Liczba zabiegów uzależniona jest od ilości, średnicy i koloru naczyń krwionośnych oraz głębokości ich położenia.
Usuwanie przebarwień odbywa się przy użyciu lasera IPL. Skóra naświetlana jest wiązką światła. Melanina barwnik odpowiadający za powstawanie przebarwień pochłania energię powstałą w trakcie naświetlania. Precyzyjnie wyodrębnione melanocyty odpowiedzialne za nadprodukcję melaniny zostają zniszczone. Zabieg nie powoduje długotrwałych uszkodzeń otaczającej tkanki. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia. Zabieg jest bezpieczny, a poziom odczuwania bólu w czasie zabiegu jest zminimalizowany lub całkowicie wyeliminowany dzięki chłodzącej końcówce urządzenia. Dla osiągnięcia spodziewanego efektu powinna zostać wykonana seria 3-5 zabiegów na przestrzeni kilku miesięcy.
TECHNOLOGIA
Nasz salon korzysta wyłącznie z najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku światowym. Wszystkie urządzenia wykorzystywane do zabiegów posiadają Europejskie Certyfikaty Jakości.
IPL
IPL (Intense Pulse Light), czyli impulsywne źródło światła, to urządzenie działające w sposób kompleksowy. IPL zalicza się do laserów, chociaż zgodnie z definicją nie jest laserem. Tak jak on emituje wiązkę promieni świetlnych, które jednak w przeciwieństwie do lasera tradycyjnego nie są spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości. Dzięki temu wiązki światła mogą docierać na różne głębokości skóry i działać różnorako: mogą stymulować produkcję kolagenu, a także likwidować wszelkie plamki, włoski, zmarszczki i zaczerwienienia.
Porównanie IPL z IPL RF (E-Light)
Energia z IPL wraz z RF przenika bezpośrednio do głębszych warstw tkanki (IPL może przeniknąć 2,5 mm, podczas gdy IPL z RF przenika 4,0 mm w głąb skóry). Oznacza to, że nie jest pochłaniana przez barwnik lub ciemną skórę jak w przypadku IPL, co zapewnia większe bezpieczeństwo, lepszą efektywność i zmniejsza ryzyko poparzenia. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć tylko 30%-40% energii, reszta energii jest odbijana i załamuje się, podczas gdy stosując IPL z RF zjawisko odbicia i załamania się fal jest zminimalizowane. Ponieważ penetracja jest głębsza i mniej energii ulega rozproszeniu można stosować mniejsze wartości energii, co nie tylko minimalizuje ryzyko poparzenia ale zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Przy użyciu E-Light (IPL RF) efekt zabiegów będzie o wiele lepszy niż przy użyciu samego IPL. Bezpieczeństwo, nieinwazyjność, efektywność, komfort to cechy urządzeń E-Light - NOWOŚĆ na rynku.
Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.