Telewizja dozorowa (inaczej telewizja przemysłowa, użytkowa lub CCTV), niegdyś spotykana głównie w dużych zakładach pracy jako sposób na kontrolę pracowników, dziś znajduje bardzo wiele zastosowań. Montaż systemów telewizyjnych okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem w sklepach, przy kontroli imprez masowych czy nadzorowaniu newralgicznych punktów miast. Kamery telewizyjne wspomagają ochronę domów jednorodzinych i kompleksów wielomieszkaniowych. Coraz częściej stosują ją także agencje ochrony jako sposób na weryfikację sygnału alarmowego, co powoduje, że systemy telewizji dozorowej stają się doskonałym uzupełnieniem sygnalizacji włamania i napadu. Systemy telewizji dozorowej składają się z następujących elementów:
1. Kamery - w przeciwieństwie do znanych ogólnie kamer do zastosowań domowych, kamery w telewizji dozorowej są tylko jednym z elementów potrzebnym do skonfigurowania systemu. Nie rejestrują one obrazu, nie posiadają na ogół rozbudowanych opcji menu - razem z obiektywami stanowią "oko" całej instalacji. Podstawowym kryterium doboru jest czułość i rozdzielczość kamery. W przypadku kamer do zastosowań wewnętrznych, w pomieszczeniach o stałym oświetleniu stosuje się kamery o średniej czułości, ochrona zewnętrzna wymaga kamer o czułości wyższej. Dobra rozdzielczość kamery przydaje się w przypadku obserwacji obiektów oddalonych od kamery lub dużych terenów.
2. Obiektywy - przy doborze obiektywu należy wziąć pod uwagę 3 podstawowe parametry:
3. Monitory - dobieramy rozdzielczość i przekątną ekranu.
4. Przełączniki wizji, dzielniki ekranu, multipleksery - urządzenia służące do "zbierania" obrazu z kamer.
5. Magnetowidy, karty VCR, rejestratory cyfrowe - służą do rejestracji obrazu z kamer.
Oferujemy Państwu instalację telewizji przemysłowej w każdym obiekcie.
Po nawiązaniu z nami kontaktu Nasz pracownik umówi się z Państwem na wizytę. Następnie przyjedzie do Państwa w ustalonym terminie i dokona wstępnej analizy obiektu, bezpłatnie skonsultuje z Państwem potrzeby w zakresie ochrony obiektu, jak również zapozna Państwa z przybliżonymi kosztami przedsięwzięcia.
Kolejnym kokiem będzie wykonanie przez Nas szczegółowego projektu technicznego (określenie obszaru objętego monitoringiem oraz określenia parametrów i typu sprzętu, jaki będzie zainstalowany w systemie CCTV) a także wyceny instalacji.
Następnie, jeśli zdecydujecie się Państwo na instalację systemu CCTV zaproponujemy podpisanie umowy na zaprojektowanie, instalację i serwis systemu telewizji przemysłowej w której określony będzie m.in. dokładny koszt usługi, termin wykonania oraz projekt i parametry techniczne instalacji.
W dniu podpisania umowy płatna jest zaliczka - zależnie od uzgodnień 10-50% całkowitego kosztu systemu CCTV.
W umówionym terminie nasi pracownicy przystąpią do pracy w Państwa obiekcie. Instalacja okablowania, punktów instalacji kamer i serwera będzie przebiegała szybko i sprawnie, ograniczając do niezbędnego minimum zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu firmy.
Po zainstalowaniu całego systemu monter przeprowadzi szkolenie z zakresu obsługi systemu cyfrowej telewizji CCTV. Po wykonaniu instalacji nasi pracownicy zostawią po sobie porządek, np. uprzątną gruz po wierceniach.
Przy odbiorze technicznym powinna zostać rozliczona niezapłacona część kosztu systemu.
Jeśli umowa obejmowała regularne przeglądy sprzętu, nasi pracownicy będą odwiedzać Państwa firmę po wcześniejszym umówieniu się. Sprzęt objęty jest roczną gwarancją. Nie dotyczy to uszkodzeń mechanicznych (wandalizm) i błędów obsługi.
Powyższe zasady obowiązują przy większości instalacji. Każdorazowo możemy je jednak dostosować do Państwa potrzeb. Prowadzimy politykę maksymalnej uczciwości i przejrzystości naszych działań. Dlatego staramy się wszystkie uzgodnienia zapisywać w umowie. Pragniemy aby współpraca była zawsze korzystna dla obu stron.
Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. I my to doskonale rozumiemy. Możesz nam zaufać.