Zapraszamy do "SZKOŁY SAMURAJÓW"
PIERWSZEJ SEKCJI KEN-JUTSU BATTO-DO W POLSCE PROWADZONEJ PRZEZ
TOMASZA PIOTRKOWICZA
5 dan Toyama-ryu (nadany w 2005 r.przez Ogólnojapoński Związek Battodo)
6 dan Gosoku-ryu (nadany w 2000 r.przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Karate)
Uprawia japońskie sztuki walki od 1970 r.
Demo Szkoły Samurajów. Film 5 MB. Kliknij na zdjęcie poniżej. Wyślij e-mail
ZAPISY PRZED TRENINGAMI!
TRENINGI w roku szkoleniowym 2006/2007 odbywają się na następujących obiektach:
URSYNÓW - hala przy Gimnazjum nr 92, ul. Koncertowa 4
(50 m od stacji metro "Ursynów") - wejście od strony basenu
piątki
grupa początkująca i zaawansowana - 20.00 - 21.45
na oddzielnych częściach hali.
SASKA-KĘPA - duża sala w Liceum im. Okulickiego, ul. Saska 78 (200 m od Ronda Waszyngtona) - dawny Zespół Szkół Chemicznych
wtorki
początkujący 20.00 - 21.30,
zaawansowani do 22.00.
WOLA - sala na I piętrze z lustrami Ośrodka Sportu i Rekreacji "Koło", ul. Obozowa 60
soboty
początkujący 12.00 - 13.30
zaawansowani do 14.00.
Możliwość wybrania spośród dwóch opcji trenowania:
1. na konkretnym obiekcie (raz w tygodniu),
2. na dowolnym obiekcie (do trzech razy w tygodniu).
Wyboru dokonać można raz na semestr.
Jesteśmy pierwszym i jedynym klubem w Polsce z regularnymi treningami tameshigiri - cięć ostrym mieczem. Treningi odbywają się co drugi czwartek na sali w Lic. Okulickiego przy ul. Sakiej 78 o godz. 20.00 (oddzielnie płatne).
Uczymy także taiho-jutsu - sztuki obezwładniania przeciwnika w walce wręcz oraz posługiwania się wakizashi, tanto oraz broni Nihon kobudo (yari, naginata, kij, laska, kusarigama, shuriken). Większość z tych zajęć odbywa się na specjalnych stażąch i zgrupowaniach - obozach.
Na zajęcia przyjmujemy młodzież od 14 lat i dorosłych, zarówno kobiety jak i mężczyzn.
TEL/FAX (0-22) 6725561
Początkujący mogą przystąpić do treningów w stroju sportowym (dół dresu - najlepiej ciemnej barwy i biała lub ciemna koszulka z krótkim rękawem). Już na pierwszym treningu niezbędne jest posiadanie drewnianego miecza zwanego bokken (bokuto). Ćwiczymy na bosaka lub w specjalnych skarpetach - tabi. Natomiast po zakupie miecza treningowego mozoto, zwanego też iaito należy zaopatrzyć się w czarne spodnie samurajskie, zwane hakama, szeroki pas obi oraz białą górę, zwaną keikogi. Do treningów tameshigiri - cięć ostrym mieczem ( shinken - katana) można przystąpić już w pierwszym roku nauki.
Poza systematycznymi treningami istnieje możliwość dla osób spoza Warszawy brania udziału w weekendowych imprezach typu staż, seminarium w odpowiedniej do umiejętności grupie. Po otrzymaniu zgody sensei Piotrkowicza można również wziąć udział w obozie letnim lub zimowym oraz w seminariach z udziałem światowej sławy instruktorów zagranicznych.
Naszym celem jest wytrenowanie ciała i umysłu na wzór bushi - rycerzy, wojowników dawnej Japonii oraz doskonalenie się w sztukach walki Kraju Kwitnącej Wiśni.
Sztuki walki mieczem japońskim sensei Tomasz Piotrkowicz, pierwszy w Europie posiadacz stopnia 5 dan w szkole Toyama-ryu, uczy się od mistrzów japońskich. Jego nauczycielem jest hanshi Mitsuo Hataya, jeden z najsprawniejszych shizanka (mistrzów tameshigiri) na świecie. Od niego uczy się sztuki battodo i jemu zawdzięcza swój kunszt cięcia mieczem samurajskim. Trudnej sztuki szermierki samurajskiej uczy się również od mistrza battodo Tetsundo Tanabe, twórcy sportu chanbara. W sztuce ken-jutsu korzysta także z dorobku swego nauczyciela karate - soke Takayuki Kubota, który od wielu lat rozwija własny system walki mieczem, tworząc innowacyjne kata czyli formy. Niektóre z tych kata zawierają wiele ruchów i cięć symbolizując walkę z kilkoma przeciwnikami. Jego szkoła miecza nosi nazwę Toshin-ryu ("to" - "miecz", "shin" - "dusza, duch", "ryu" - "kierunek, szkoła"). Gosoku-ryu (twardy i szybki styl, którego soke jest mistrz Kubota) jest kompletnym systemem walki wyrastającym z tradycji Japonii. Składa się na nań walka wręcz: karate zawierająca kata Gosoku-ryu i Shotokan oraz kubo-jitsu stanowiąca połączenie technik ju-jutsu, taiho-jutsu i walki zapaśniczej, jak i posługiwanie się bronią białą w zakresie kobudo i ken-jutsu. W tym systemie mistrz Piotrkowicz posiada stopień 6 dan i tytuł shihan.
Wyślij e-mail
|