Life coaching ... czym jest i o co w tym chodzi ?
Masz pewne marzenia albo problemy ?
Chcesz coś osiągnąć, rozwiązać, naprawić albo czegoś się nauczyć ?
Przydałaby Ci się porada, wskazówka, wskazanie drogi ?
Chciałbyś wiedzieć jak, albo co ?
Life coaching -
- istnieją pewne cele, które chcesz osiągnąć !!!
Pomoc i interwencje - być może Ty sam lub ktoś komu chcesz pomóc ma problem, który chciałby rozwiązać ?
Nauka i umiejętności - chcesz się czegoś nauczyć, a nie wiesz jak?
Sport - jesteś sportowcemi chcesz osiągać lepsze wyniki.
Zdrowie - to w jaki sposób żyjesz i myślisz wpływa na to, jakim cieszysz się zdrowiem.
Finanse - Niezależność, swoboda bez ograniczeń finansowych - czy to cośdla Ciebie ?
=== RELACJE PEŁNE ZAUFANIA ===
Life coaching
- wszyscy rodzimy się dziećmi -
ale to TY decydujesz
kim będziesz u schyłku swojego życia !!!
O co zatem w tym chodzi ?
duch+ciało+umysł filozofia doskonałości
Life coaching
Jest to pewna filozofia życia, skłaniająca do nieustannego rozwoju, do stawania się doskonałym, do szukania i odkrywania czegoś nowego, do zadawania pytań i stawiania na nie odpowiedzi. Styl życia z pasją, energią i entuzjazmem.
Life coaching choć ma nieco nowe brzmienie to sięga już czasów starożytnej Grecji, a także od dawna był czymś popularnym w krajach dalekiego wschodu. W Europie przeżywał czasy swojej " świetności " w okresie renesansu. Do nas powraca i staje się na nowo modnym stylem choś w nieco innym wydaniu i brzmieniu.
Life coaching w nowoczesnym wydaniu to usługa, której rozwój zaznacza się coraz bardziej. Polega ona na pracy ze swoim coachem podczas sesji telefonicznych, e-mailowych bądź odbywanych w cztery oczy. Praca ta natomiast polega na rozwiązywaniu problemów i pomocy w osiąganiu celów klienta.
Coaching + Doradztwo + Wsparcie = Life coaching
Według ICF (International Coach Federation) coaching jest partnerską relacją, podczas której coach wspiera klienta w jak najlepszym wykorzystaniu jegopotencjału na drodze do osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Coaching odbywa się w formie regularnych spotkań – sesji, na których klient wybiera, na czym chce się skupić, a coach poprzez słuchanie i zadawanie otwierających, skłaniających do przemyśleń pytań pomaga klientowi w głębszym zrozumieniu swojej sytuacji oraz w precyzyjnym określeniu celów i sposobów ich realizacji. Coach, dzięki swojej wiedzy, znajomości skutecznych narzędzi i umiejętności ich zastosowania dąży do wydobycia rozwiązań i strategii z wnętrza klienta, wierzy, że klient jest z natury pełen pomysłów. Coach ukierunkowuje klienta na cel, wspiera go w identyfikowaniu i eliminowaniu przeszkód, jak również w dostrzeganiu i wykorzystaniu możliwości. Coach towarzyszy klientowi w przebyciu drogi z punktu, w którym klient jest, do punktu w którym chce być.
W czasie relacji coachingowej klient pogłębia swoją świadomość, lepiej poznaje co jest dla niego ważne, jakie wartości decydują o jego życiowych wyborach oraz jakie ograniczenia powodują, że nie podejmuje działań. Dzięki coachingowi klient dokonuje własnych odkryć, które prowadzą do większych możliwości, działań i często zaskakujących rozwiązań. Coach może pracować ze swoim Klientem praktycznie nad wszystkimi obszarami życia i każdym rodzajem relacji.Coaching inspiruje klienta. Sprawia, że klient lepiej wykorzystuje swoje umiejętności i naturalne zdolności, staje się bardziej kreatywny i zwiększa siłę swojej motywacji.
Coaching nie jest doradztwem. Coach nie daje gotowych rozwiązań. Coach ma pytania, klient odpowiedzi.
Podczas kilku godzin spędzonych na rozmowie z coachem możemy odkryć, że nasze problemy są łatwe do rozwiązania, a cele możliwe do osiągnięcia. Dzięki pracy z Twoim osobistym coachem - pracując w systemie "jeden na jeden", będziesz mógł w pełni korzystać z życia, osiągniesz swoje cele, wyeliminujesz niepotrzebny stres.
Coaching koncentruje się na tym, co jest teraz oraz ukierunkowuje na przyszłość i na rozwiązania.
Doradca, konsultant (łac. consultare – omawiać) — osoba zawodowo zajmująca się udzielaniem porad w wybranej dziedzinie, np.
- księgowości-
- technologii-
- prawie-
- zarządzaniu personelem-
- marketingu-
- finansach-
- reklamie-
Wsparcie społeczne jest różnie definiowane. Uważa się je za pomoc dostępną dla jednostki w sytuacjach trudnych, zasoby dostarczane jednostce przez interakcję z innymi ludźmi, konsekwencje przynależności człowieka do społeczeństwa, zaspokojenie potrzeb w trudnych sytuacjach przez osoby znaczące i grupy odniesienia. Niezależnie od tych różnic wymienia się:
- Wsparcie emocjonalne, polegające na przekazywaniu emocji podtrzymujących, uspokajających, będących przejawem troski i pozytywnego ustosunkowania do osoby wspieranej.
- Wsparcie informacyjne to wymiana i udzielanie informacji oraz dawanie rad, które sprzyjają lepszemu zrozumieniu sytuacji, własnego położenia życiowego i problemów.
- Wsparcie instrumentalne polega na udzielaniu bezpośredniej pomocy w formie pożyczek, darów lub usług. Jest to także przekazywanie informacji o konkretnych sposobach postępowania oraz forma modelowania skutecznych zachowań zaradczych.
- Wsparcie duchowe związane jest ze szczególnie krytycznymi sytuacjami życiowymi (nieuleczalna choroba, stany terminalne). Dotyczy opieki hospicyjnej, w której pomoc wobec cierpienia i bólu duchowego, związanego z sensem życia i śmierci, wymaga odniesienia się właśnie do sfery sensu życia i ducha.
Life coaching może się okazać lekiem na całe "zło".
Dedykowany jest on praktycznie wszystkim, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu: być lepszymi partnerami, małżonkami czy rodzicami. Life coaching ma bardzo szerokie zastosowanie. Ze względu na unikalne doświadczenie, ale przede wszystkim wyjątkowość każdego z nas jako osoby, praca może mieć wysoce zindywidualizowany charakter. Dzięki zewnętrznemu spojrzeniu osoby wspierającej, można osiągnąć oczekiwane efekty (dokonać zmiany) w znacznie krótszym czasie, aniżeli w pojedynkę
Life Coaching pozwala na poszerzenie naszej samoświadomości oraz zrozumienie tego wszystkiego, co nas ogranicza - blokując nasz rozwój.
Life coaching - - > Coaching
Life coaching - - > Doradztwo
Life coaching - - > Wsparcie
B S D B - Jak widzisz siebie za 30 lat ?