Pełna oferta na stronie: Wyślij e-mail Zapraszam serdecznie. :)
1. Droga królewska, trop w trop za królewskim orszakiem.
Trasę zaczniemy od Barbakanu “Porta Gloriae” Polskich królów, miniemy bramę Św.Floriana żeby ul.Floriańską przejść do serca miasta – na krakowski Rynek. Obejrzymy słynny Ołtarz Wita Stwosza a hejnał grany z wieży kościoła Mariackiego będzie znakiem do dalszej wycieczki drogą, którą kiedyś przemierzali Królowie. Miniemy Sukiennice, pokłonimy się wieszczowi, który spojrzy na nas łaskawie z pomnika, spojrzymy w górę na krzywą wieżę Ratuszową i pożegnamy Rynek, kwiaciarki i Zaczarowaną Dorożkę
Zajrzymy w słynne “Papieskie Okno” żeby potem z placu Wszystkich Świętych spojrzeć na witraże Wyspiańskiego. Dalej wzdłuż ul.Grodzkiej pójdziemy obejrzeć barokową fasadą kościoła. SS.Piotra i Pawła oraz romański kościół Św.Andrzeja. Stąd ulica Kanonicza zaprowadzi nas na królewskie wzgórze. Przystaniemy u stóp Wawelu, tam gdzie wznosi się Zygmuntowska Wieża ze słynnym dzwonem. Potem wejdziemy w mury Katedry Wawelskiej by pokłonić się królom. Jeszcze tylko renesansowy Dziedziniec Wawelski, Smok, i Krzyż Katyński.
2. Żydowski Kazimierz czyli jesteśmy w roku 5771.
Rok 2011 przypada na lata 5771/72 według kalendarza żydowskiego. Zajrzymy w Świat Synagog i Modlitewni, staniemy u wrót rytualnej łaźni -Mykwy. To zaginiony już Świat, pełen legend i fantastycznych opowiadań. Świat kultury, która przez wieki współżyła z kulturą Polską. Staniemy na cmentarzu Remu, gdzie spoczywają słynni rabini krakowskiej gminy a także przed symboliczną ścianą płaczu. Poznamy historię Heleny Rubinstein i Oskara Schindlera a ul.Meiselsa, Synagogi Izaaka i Kupa, dom modlitwy Kowhea L’Itim Tora przypomną nam o burzliwej historii tej dzielnicy. Pożegnamy Kazimierz oglądając ślady Mezuz -znaki że kiedyś mieszkali tu Żydzi. (Możemy także spróbować żydowskich specjałów i posłuchać muzyki żydowskiej).
3. Dzielnica Uniwersytecka czyli “Plus ratio quam vis”.
Kraków to od roku 1364 miasto uniwersyteckie. Uczelnia – pierwotnie Akademia Krakowska od XIX wieku nosi nazwę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentami uczelni byli ludzie tej miary jak Mikołaj Kopernik i Karol Wojtyła. W czasie naszej wycieczki zobaczymy najstarszy budynek Uniwersytecki – Colegium Maius, z pięknym dziedzińcem i ruchomym zegarem. Uniwersytecki kościół Św.Anny, Dąb Wolności i Colegium Novum -sławne z wydarzeń podczas II Wojny Światowej. Zobaczymy dawne bursy studenckie oraz miejsce nauki Karola Wojtyły by zakończyć wycieczkę na Rynku przed dawną Piwnicą Świdnicką.
4. Katedra Wawelska czyli zaklęta w kamieniu kronika dziejów Polski.
W murach katedry Wawelskiej zapisana jest historia Polski. Zobaczymy Groby Królewskie, słynny Dzwon Zygmunta. Poznamy arcydzieła sztuki: renesansową kaplicę Zygmuntowska, nagrobek Kazimierza Jagiellończyka czy pomnik Włodzimierza Potockiego. Staniemy przed sarkofagami ks.Józefa Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszki, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego. Na końcu zameldujemy się twórcy II RP Józefowi Piłsudskiemu.