Wieloletnie doświadczenie w produkcji stolarki drewnianej zdobyte w zakładach produkcyjnych i fabrykach pozwala nam na przeprowadzenie profesjonalnej renowacji Państwa okien i drzwi. Łuszcząca się farba i uszkodzenia drewna wcale nie muszą skutkować wymianą stolarki. Za kilka procent wartości nowych okien Wasza stolarka odzyska dawny blask na kolejnych wiele lat.
Renowację powłok malarskich stolarki drewnianej należy przeprowadzać co kilka lat, w zależności od ich stanu. Okna montowane w tym samym czasie mogą być wystwione na różne odziaływanie warunków atmosferycznych, a przez to w różnym stopniu ulegać starzeniu. Obniżenie jakości powłoki można poznać po zmianie koloru, przebarwieniach, zmatowieniu, spękaniu, odchodzeniu farby. Nie należy dopuścić do stanu, w którym drewno nie jest osłonięte powłoką lakierniczą co spowoduje procesy gnilne drewna i uszkodzenie stolarki. Należy postępować w myśl zasady, że lepiej wykonać renowację dwa lata za wcześnie niż rok za późno.
Przeprowadzenie renowacji: Powierzchnię elementów okiennych szlifuje się papierem ściernym o odpowiedniej granulacji, ubytki i obicia wypełnia szpachlą do drewna a łączenia ramiaków elastycznymi spoiwami. Następnie przeszlifowaną powierzchnię należy dokładnie odpylić. Na tak przygotowane podłoże nanosi się bejcę, oraz dwie warstwy lakieru wodorozcieńczalnego lub farby kryjącej wodorozcieńczalnej, stosownie do rodzaju wykończenia. Przed naniesieniem drugiej warstwy należy odczekać, aż wyschnie poprzednia. Prace malarskie konserwacyjne i renowacyjne najlepiej wykonywać w temperaturze powyżej 5 st. C. Wilgotność powietrza nie powinna w tym czasie przekraczać 85%.
Należy uważać by nie nanosić powłok na okucia, uszczelki i szyby. Do renowacji stolarki współczesnej niedopuszczalne jest stosowanie bejc i lakierów chemoutwardzalnych.
Zapraszamy do kontaktu i spotklania. Wycena renowacji okien przeprowadzana u klienta jest bezpłatna.
Dział Montażu i Serwisu
tel. Wyślij e-mail
tel. Wyślij e-mail