Potrzebujesz naszej pomocy?
Zadzwoń: Wyślij e-mail
Udrażnianie Rur Kanalizacyjnych
W związku z intensywną eksploatacją kanały sanitarne wymagają stałego nadzoru konserwacyjnego. Mechaniczne udrażnianie rur kanalizacyjnych jest standardową formą utrzymywania rur kanalizacyjnych w czystości, szczególnie w instalacjach wewnętrznych, gdzie występują różnego rodzaju blokady. Ogromną zaletą wykorzystywania do takich zabiegów maszyn mechanicznych jest możliwość pracy zimą w temperaturach ujemnych.
Metody udrażniania rur kanalizacyjnych
Wyróżniamy trzy najpopularniejsze metody udrażniania rur kanalizacyjnych:
Metoda mechaniczna – Metodę tę stosujemy w przypadku przyrostu korzeni lub złogów tłuszczu w kanale (wiąże się to bezpośrednio ze stosowaniem nadmiernych ilości detergentów). Z uwagi na wąskie elementy instalacji stosuje się maszyny o małej objętości.
Metoda ciśnieniowa – Ma wiele wspólnego z metodą mechaniczną z tym, że sprzęt wycinający korzenie równocześnie podaje wodę pod dużym ciśnieniem, które wytwarzane jest przez pompę znajdującą się na samochodzie specjalistycznym. Przy zastosowaniu tej metody możliwe jest dokładne przygotowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej do inspekcji, bądź naprawy.
Metoda bakteriologiczna – W metodzie bakteriologicznej do wnętrza rur podaje się specjalistyczny szczep bakterii, który powoduje rozłożenie się osadów w instalacji wodno kanalizacyjnej. Po wyznaczonym czasie do przewodów wprowadza się sprężyny, które odrywają resztki osadu (dzięki ruchowi wirowemu). Metoda ta jest bardzo wydajna, ale zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż poprzednie.
Jak radzić sobie z zatkanymi rurami w warunkach domowych?
Jeśli nie mamy dostępu do zaawansowanych technik, a ciśnienie w kranie znacząco spadnie, możemy zadzwonić po hydraulika lub spróbować naprawić usterkę samemu.
Na samym początku warto sprawdzić, co może być przyczyną zatoru. Bardzo często powodem blokad w przewodach są rzeczy, które normalnie lądują w śmietniku. Mowa tu o opatrunkach, resztkach jedzenia, petach, itp.
Sygnałem, że coś jest nie tak może być wolniej spływająca woda lub, w przypadku sedesu, pęcherzyki powietrza i towarzyszące im charakterystyczne bulgotanie.
Potrzebujesz pomocy przy udrażnianiu rur kanalizacyjnych? Zadzwoń!
Wyślij e-mail