Kancelaria powstała w 2012 roku z połączenia indywidualnych praktyk radcy prawnego Eweliny Hess oraz radcy prawnego Radosława Kapułki. Celem Kancelarii jest zapewnienie kompleksowej pomocy prawnej profesjonalnym uczestnikom obrotu gospodarczego. Mimo, że większość Klientów Kancelarii stanowią podmioty prowadzące działalność gospodarczą, Kancelaria świadczy również doraźną pomoc prawną na rzecz osób fizycznych.
Kancelarię Hess Kapułka i Wspólnicy tworzą specjaliści z zakresu różnych dziedzin prawa, co pozwala zapewnić Klientowi pomoc prawną na najwyższym poziomie. Kancelaria zapewnia kompleksową pomoc prawną niemal we wszystkich dziedzinach prawa, w tym w szczególności w zakresie:
- prawa cywilnego
- prawa spółek handlowych
- prawa rynku kapitałowego
- prawa bankowego
- prawa wekslowego
- prawa farmaceutycznego
- prawa pracy i zabezpieczeń społecznych
- prawa energetycznego
- prawa budowlanego
- prawa rodzinnego
- prawa administracyjnego
- prawa karnego
Bieżąca pomoc prawna rozliczana jest w oparciu o stawkę godzinową ustalaną indywidualnie z Klientem bezpośrednio przed zawarciem umowy. Wynagrodzenie naliczane jest proporcjonalnie do wykonanej efektywnie pracy prawnika Kancelarii a wysokość stawki odpowiada charakterowi oraz stopniowi skomplikowania problemu prawnego. Stałym Klientom Kancelarii proponujemy system stawki ryczałtowej.
W ramach świadczonej pomocy prawnej Kancelaria zapewnia, między innymi:
- sporządzanie opinii i informacji prawnych
- negocjowanie warunków umów
- sporządzanie umów
- weryfikacja treści umów pod kątem ryzyka prawnego
- sporządzanie pism procesowych oraz pism w postępowaniu administracyjnym
- zastępstwo procesowe, w tym również zastępstwo przed organami administracji publicznej
- przygotowywanie raportów due diligence.
Kancelaria świadczy pomoc prawną w języku polskim, angielskim i francuskim, zgodnie z najwyższymi standardami, oraz ze świadomością zaufania jakim obdarzyli nas Klienci, a także wymaganiami określonymi przez ustawę z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 123, poz. 1059 z późn. zm.) i Kodeks Etyki Radcy Prawnego (Załącznik do Uchwały numer 5 VIII Krajowego Zjazdu Radców Prawnych z dnia 10 listopada 2007 r.).