BanFi Sp. z o.o. powstała w celu sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu naszych Klientów na kompetentne i terminowe informacje o sytuacji ekonomiczno-finansowej, niezbędne do bieżącego zarządzania przedsiębiorstwem.
Co robimy?
Pomagamy naszym Klientom podejmować efektywne decyzje, stając się ich działem finansowym, partnerem i doradcą.
Stosujemy kompleksowy outsourcing funkcji działu finansowego, włączając w to:
Zakres oraz szczegółowość potrzebnych informacji zależy od zajmowanego stanowiska, a także od osobistych preferencji, dlatego uruchomiliśmy portal internetowy.
Dzięki temu rozwiązaniu, każda uprawniona przez Klienta osoba ma dostęp do zindywidualizowanej zawartości portalu, opartej o dane finansowo-ekonomiczne, sprawozdania oraz analizy, które zawsze mająW naszej działalności kierujemy się fundamentalnymi zasadami troski o dobro Klienta, zaufania, wzajemnego szacunku oraz woli sukcesu. Pozwalają nam one realizować misję niesienia pomocy w podejmowaniu efektywnych, a zarazem bezpiecznych decyzji.
My wszyscy w Banfi Sp. z o.o. pragniemy dostarczać informacje i doradzać Państwu, w celu efektywnego zarządzania finansami przedsiębiorstwa.
Współpracę z naszymi Klientami opieramy na pełnym zrozumieniu specyfiki działalności gospodarczej, co pozwala na właściwe ukierunkowanie i organizację prac oraz dostosowanie rozwiązań do potrzeb każdego Klienta. Na bieżąco udzielamy wszechstronnego wsparcia przy rozwiązywaniu problemów, stawiając do dyspozycji wysokiej klasy specjalistów.
Zdając sobie sprawę z szumu informacyjnego, który dociera do osób kierujących przedsiębiorstwem, dostarczamy sprawozdania i analizy zawsze w przejrzystej i czytelnej formie. Dzięki dostępowi do zindywidualizowanego portalu internetowego microfinance.pl, każdy nasz Klient ma wgląd do aktualnych i historycznych danych o sytuacji finansowo-ekonomicznej swojego przedsiębiorstwa.
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ciągłym podejmowaniem decyzji oraz szukaniem właściwych rozwiązań.
Naszym Klientom oferujemy profesjonalne i skuteczne prowadzenie księgowości, jak również przygotowanie analiz oraz doradztwo pomagające w podjęciu efektywnych decyzji podatkowych, rachunkowych oraz biznesowych. Podstawowym warunkiem zapewnienia pozycji oraz ekspansji firmy na rynku jest nie tylko sprawność bieżącego zarządzania, lecz również podejmowanie optymalnych decyzji dotyczących rozwoju i źródeł jego finansowania. Od trafności tych decyzji zależy bowiem perspektywiczna konkurencyjność przedsiębiorstwa, jego udział w rynku i możliwość generowania zysków.
Rozwój firmy dokonuje się zasadniczo poprzez realizację określonych przedsięwzięć inwestycyjnych. Inwestowanie wymaga jednak zgromadzenia kapitału, niezbędnego do pokrycia nakładów, które przyniosą efekt zawsze z pewnym opóźnieniem.
Przedsięwzięcia rozwojowe mogą dotyczyć zarówno zmian wielkości produkcji, jej jakości i struktury asortymentowej, obniżki kosztów, zmiany źródeł zaopatrzenia i kierunków zbytu, jak i powiązań z innymi firmami, a także inwestycji wspólnych, lokowania nadwyżek kapitału w papiery wartościowe czy innych form działania.
Dla naszych Klientów przygotowujemy szereg analiz dotyczących różnego rodzaju inwestycji:
Najbardziej precyzyjnym narzędziem oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych są dyskontowe metody rachunku ekonomicznego.
Uwzględniają one rozłożenie w czasie przewidywanych wpływów i wydatków związanych z inwestycją. Służy temu wykorzystanie rachunku dyskontowego, który pozwala sprowadzić do porównywalności nakłady i efekty realizowane w różnych okresach.
Ustalenie ich wartości obecnej tj. zdyskontowanej na moment przeprowadzenia oceny, stanowi podstawę dalszego wnioskowania.
Nasze analizy przeprowadzamy między innymi w oparciu o następujące modele:
Wyznaczenie odpowiedniego kryterium oceny przedsięwzięć oraz zastosowanie właściwych metod rachunku opłacalności przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych pozwala wytoczyć prawidłowe kierunki rozwoju przedsiębiorstwa, gwarantujące maksymalizację jego wartość.
Immanentną cechą przedsięwzięć inwestycyjnych realizowanych przez przedsiębiorstwo jest konieczność wcześniejszego poniesienia nakładów (wydatkowania środków pieniężnych) w celu ociągnięcia efektów (nadwyżki wpływów nad wydatkami) w przyszłości. Skutkiem realizacji tych przedsięwzięć są więc rozłożone w czasie przepływy środków pieniężnych, odzwierciadlające wartość tych nakładów i efektów, zarówno w fazie realizacji inwestycji, jak i w fazie eksploatacji stworzonego potencjału produkcyjnego.
Szczegółowa analiza wszystkich uwarunkowań związanych z możliwościami pozyskania kapitału przez przedsiębiorstwo oraz ocena opłacalności potencjalnych wariantów inwestycyjnych stanowi podstawę wyboru programu rozwoju przedsiębiorstwa.
Program ten obejmuje zbiór przedsięwzięć inwestycyjnych, których wykonanie oceniono jako opłacalne. Ocenę tę przeprowadzamy porównując efektywność potencjalnych wariantów inwestycyjnych z kosztami kapitału, którego pozyskanie warunkuje ich realizację.
Każda decyzja gospodarcza, dotycząca zarówno bieżącej działalności firmy, jak i jej zamierzeń inwestycyjnych, opiera się na prognozie przyszłych warunków działania, a zatem na przewidywaniach, obarczonych zawsze pewną dozą niepewności
Zapewnienie pełnej wiarygodności wyników rachunku opłacalności wymaga uwzględnienia w nim ryzyka towarzyszącego projektowanej inwestycji. Cel ten osiągamy przez zastosowanie w naszych analizach: