Praca dyplomowa – jak wiemy – jest zwieńczeniem nauki podczas studiów. Zdarza się jednak tak, że – z różnych przyczyn – student potrzebuje w tej kwestii pomocy.
Jeśli:
nie masz czasu ( na przykład: pracujesz, wychowujesz dziecko, masz mnóstwo innych, ważnych obowiązków);
nie potrafisz ( nie możesz się zabrać za pisanie, nie wiesz jak i gdzie szukać potrzebnych informacji);
chcesz stworzyć swoją pracę, ale nie potrafisz (nie masz czasu) zebrać odpowiedniej bibliografii.
Napisz lub zadzwoń do mnie – postaram się i Tobie pomóc.
Zanim odpowiem na pytanie: dlaczego ja? (choć po polsatowskiej produkcji może to śmiesznie zabrzmieć). Chciałabym, abyś zapoznał/a się z wytycznymi jakie obowiązują podczas pisania prac.
Główne zasady dobrej pracy dyplomowej:
Rzetelne opracowanie danego tematu. Co to znaczy? Dotarcie do jak największej liczby opracowań traktujących o wybranym zagadnieniu, formułowanie własnych wniosków i spójność pracy. Przysłowiowe „lanie wody” w pracach naukowych nie wchodzi w grę.
Każda dobrze napisana praca powinna zawierać urozmaiconą bibliografię składającą się z dużej liczby pozycji książkowych, artykułów z czasopism oraz stron internetowych.
Oryginalność pracy, czyli najprościej rzecz ujmując – praca nie jest plagiatem ( zlepkiem fragmentów cudzej pracy bez zaznaczenia źródła ich pochodzenia).
Napisanie dobrej pracy dyplomowej jest pracochłonne. Dlatego też nie warto wierzyć w zapewnienia, że ktoś stworzy dobry tekst w przeciągu 5 dni. (Tyle z reguły starcza na samo zebranie bibliografii).
Praca powinna być zgodna z tytułem. Każdy jej rozdział i podrozdział musi łączyć się z tematem pracy.
Logiczność struktury pracy, przez co rozumiem tak zwaną ciągłość wynikania kolejnych rozdziałów pracy. Ponadto warto zwrócić w tym miejscu uwagę, że praca licencjacka powinna zawierać co najmniej 3 rozdziały, a magisterska – co najmniej 4 rozdziały.
Zasady te stworzyłam w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie.
Niestety ostatnio częstą praktyką są „usługi redaktorów”, którzy przygotowują zlecone zadanie na zasadzie „kopiuj – wklej”. Słyszałam wiele takich historii, również wśród osób, które zwróciły się do mnie po pomoc – po nieudanej „współpracy”.
Najczęściej wygląda to w ten sposób, że „redaktor” jest osobą anonimową, który po odebraniu honorarium dziwnym trafem nie odbiera telefonów, nie odpisuje na @. W efekcie zamawiający zostaje bez pracy albo z pracą skopiowaną z Internetu.
W tym miejscu nie będę pisać o mojej uczciwości i rzetelności, bo o tych cechach może napisać każdy. Moim zdaniem powinny być one bardziej oceną zleceniodawcy po wykonanym zadaniu. Poza tym, na uczciwości i rzetelności powinna opierać się każda współpraca (sic!).
Współpraca ze mną opiera się na jasnych zasadach, to znaczy:
nie pobieram zaliczek;
znasz moje dane;
jestem do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu – możesz do mnie zadzwonić, napisać lub spotkać się osobiście;
na bieżąco informuje Cię o postępach mojej pracy;
zapewniam miły i bezproblemowy kontakt;
do każdego zlecenia przesyłam raport antyplagiatowy.
Jeśli masz do mnie jakiekolwiek pytania odnośnie współpracy – jej formy i przebiegu.
Zapraszam do kontaktu!