Zapraszamy do jedynego w kraju Muzeum Fonografii. W siedmiu salach ekspozycyjnych prezentujemy historię niezwykłej dziedziny jaką jest fonografia.
Prezentujemy różnorakie urządzenia do emisji dźwięku, używane na przestrzeni ostatnich 150 lat. Zachęcamy do obejrzenia kolekcji ponad 20000 płyt winylowych. Każdy gość może posłuchać wybranej płyty w wyznaczonych do tego miejscach.
Specjalizujemy się w nagraniach studyjnych oraz nagraniach live, w specjalnie do tego celu przygotowanej sali widowiskowej. Światło, kamery, dźwięk – wszystko w jednym miejscu. Pięć cyfrowych kamer wraz z osprzętem, rejestracja 24 śladów audio oraz bogate oświetlenie pozwalają zarejestrować każdy koncert, spektakl czy słuchowisko lub zrealizować promocyjne DVD mieszczące się w naszych możliwościach. Udźwiękawiamy spektakle, filmy i małe formy audiowizualne. Nagrywamy materiały demonstracyjne. Współpracujemy ze szkołami. Posiadamy specjalną przestrzeń, do nagrywania chórów, orkiestr, zespołów rockowych i jazzowych, a także folklorystycznych. Zapraszamy również twórców rapu i hip-hopu. System parawanów pozwala nam manipulować charakterystyką sali oraz nagrywać materiał audio zarówno w systemie ”na setkę” jak i sesjami. Posiadamy bazę realizatorów i techników, pozwalającą na wykonanie produkcji i postprodukcji video, o każdym charakterze oraz bazę specjalistów, muzyków i producentów artystycznych na stałe współpracujących z MCDiS.
Dysponuje miejscami dla 220 widzów. Poza profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, sala wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt rejestrujący audio-video. Sala posiada także, kompleksowe zaplecze z pomieszczeniami technicznymi oraz przestronną garderobą dla artystów i wykonawców. Dla naszych klientów realizujemy konferencje, spotkania i szkolenia, zapewniając pełną obsługę techniczną. Dzięki współpracy z naszymi zewnętrznymi partnerami jesteśmy w stanie spełnić wszelkie oczekiwania dotyczące usług dodatkowych jak np. tłumaczenia symultaniczne, transmisja audio – video czy obsługa cateringowa.
Do celów ogólnych projektu należą:
1. Zwiększenie dochodów wynikających z działalności turystycznej i przemysłu kulturalnego.
2. Intensyfikacja poczucia tożsamości i identyfikacji mieszkańców z regionem.
3. Podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności Gminy.
Do celów bezpośrednich projektu należą:
1. Rozwój infrastruktury kulturalnej.
2. Zwiększenie liczby turystów.