Status Agencji
W zawodzie detektywa oznacza to szeroką wiedzę i doświadczenie udokumentowane egzaminem państwowym oraz najwyższą sprawność i dyskrecję w działaniu. Dewizą agencji jest wiedza, odpowiedzialność i skuteczność.
Cel i modus operandi
Najczęściej te źródła dowodów w postaci pisemnego sprawozdania i materiału filmowego stanowią niepodważalne materiały przed organami ścigania czy w postępowaniu sądowym. Znaczny obszar naszej aktywności ma na celu eliminację zagrożeń, przywrócenie spokoju i równowagi życiowej naszych Klientów. Działamy sprawnie, mobilnie i dyskretnie na terenie całego kraju. Mamy wypracowane sposoby działania i skuteczne ścieżki dotarcia. Przy realizacji wyjątkowo trudnych zleceń korzystamy ze wsparcia zaufanych detektywów zewnętrznych. Nasza agencja cieszy się w środowisku opinią profesjonalnej, skutecznej i rzetelnej. Tak też postrzegają nas nasi Klienci.
Pewność i bezpieczeństwo
Dlaczego nie wystarczy praktyka? Ponieważ zawód detektywa to nie tylko wrodzone zdolności, intelekt i sprawność. To także, a może przede wszystkim, pełna i wszechstronna wiedza teoretyczna i praktyczna, która pozwala nie tylko sprawnie pomagać Klientom, ale także im nie szkodzić. Tego rodzaju wiedzę można sprawdzić jedynie przez weryfikację egzaminacyjną. Do roku 2015 warunkiem założenia agencji detektywistycznej było zdobycie licencji. Niestety tzw. reforma Gowina wiele zmieniła w tej kwestii, co zaowocowało powstaniem wielu niedokształconych detektywów i nierzetelnych firm.
Profesjonalne przygotowanie
Założycielka agencji przez trzy lata uczyła się zawodu pod czujnym okiem jednego z najlepszych wrocławskich detektywów oraz współpracowała jako detektyw pomocniczy przy zleceniach innych agencji. Następnie, po zdobyciu bezcennych umiejętności praktycznych zdecydowała się na założenie własnej agencji detektywistycznej, która działałaby na rynku niezależnie od innych. W tym celu zgłębiła niezbędną wiedzę teoretyczną i przystąpiła do egzaminu licencyjnego, który odbywał się w Warszawie w Komendzie Stołecznej Policji.
Czym jest licencja
Składał się z części pisemnej obejmującej test z wiedzy teoretycznej (80 pytań), zadania praktycznego, a także części ustnej. Przygotowując się do egzaminu, należało poznać problematykę związaną z prawem konstytucyjnym, ustrojowym, organizacją organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, ochroną danych osobowych oraz informacji niejawnych. Trzeba było też poznać wybrane zagadnienia teoretyczne i procesowe prawa cywilnego i karnego oraz kryminalistyki i kryminologii, a także inne procedury związane z wykonywaniem pracy detektywa.
Zapraszam serdecznie do współpracy,
detektyw Bożena Skrzypek-Mosiej