Zajęcia grupowe dla dzieci z niepłynnością mówienia
Centrum Terapii Mowy i Dysleksji Ad Verbum zaprasza dzieci w wieku od 4 do 6 lat i od 9 do 15 lat na zajęcia grupowe dla osób z niepłynnością mówienia.
Zapraszam na zajęcia w Ad Verbum, które będą odbywały się w soboty - starsza grupa 13.00 do 14.30 (10 - 14 lat) młodsza grupa od 11.30 do 13.00 (4 – 9 lat) oraz w czwartki od 18.00 do 19.30.
Udział należy zgłosic w Ad Verbum:
telefon: Wyślij e-mail , Wyślij e-mail lub mail: Wyślij e-mail
Zajęcia odbywają się w dwugodzinnych blokach (2 x 45 min) raz w tygodniu.
Praca z dziećmi odbywa się w małych grupach z udziałem rodziców, dzięki czemu zapewniamy miłą i bezpieczną atmosferę. Jednocześnie praca w grupie zapewnia wsparcie i dobrą zabawę podczas zajęć.
W zajęciach mogą wziąć udział osoby jąkające się, mówiące bardzo szybko lub niewyraźnie.
Celem zajęć jest poprawienie zrozumiałości wypowiedzi i zmniejszanie strachu przed mówieniem.
Terapia nastawiona jest przede wszystkim na uzyskanie lub polepszenie płynności mówienia. Są to głównie oddziaływania logopedyczne wykorzystujące następujące metody terapii:
· rytmizacja mówienia
· zwolnienie tempa mówienia
· regulacja oddechu
· kontrola napięcia mięśni podczas mówienia
· wsparcie gestykulacyjne
· trening słuchowy
· relaksacja
· elementy dramy
Zajęcia prowadzi Grażyna Cieślak.
Nadzór merytoryczny nad zajęciami terapeutycznymi sprawuje dr Krzysztof Szamburski.
dr Krzysztof Szamburski - dr n. hum., psycholog i logopeda. Zagadnieniami patomechanizmu powstawania jąkania oraz jego terapii zajmuje się od kilkunastu lat. Jąkanie traktuje jako zaburzenie o podłożu emocjonalnym. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Warszawskiego i jednocześnie pracuje jako logopeda w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP. Wielokrotnie prowadził grupy terapeutyczne osób jąkających się na turnusach rehabilitacyjnych.
W celu dokładnej psychologiczno-logopedycznej diagnozy każdy uczestnik zajęć jest zapraszany na spotkanie z dr Krzysztofem Szamburskim. Rozmowa przeprowadzona jest zarówno z dzieckiem jak i z rodzicem.