Jestem doświadczonym operatorem Wyślij e-mail . Rocznie przeprowadzam ponad 700 operacji ortopedycznych. Wykonuję zabiegi alloplastyki (wstawienie endoprotezy) stawu kolanowego, biodrowego, skokowego i ramiennego, jak również zabiegi artroskopowe w obrębie wszystkich stawów, np. naprawę uszkodzeń łąkotek i więzadeł w stawie kolanowym, naprawę uszkodzeń pierścienia rotatorów w stawie ramiennym. Wykonuję także inne, małoinwazyjne zabiegi, jak np. implantację spacera podbarkowego u pacjentów z nienaprawialnymi uszkodzeniami pierścienia rotatorów (w znieczuleniu miejscowym i pod kontrolą USG), odbarczenie nerwu pośrodkowego w zespole cieśni kanału nadgarstka, czy operacje haluksów w przypadku zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych w stopie.
Zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie, przynosi pozytywne efekty w postaci wprowadzania i wykorzystywania przeze mnie innowacyjnych rozwiązań w technice operacyjnej. Jako pierwszy w Polsce wykonałem operację z użyciem preparatu JointRep™ - używanego do rekonstrukcji ubytków chrząstki (płynny polimer glukozaminy, zastyga w miejscu aplikacji tworząc bazę dla odnawiającej się chrząstki, luty 2014) oraz trzpienia Zimmer® M/L Taper Hip Prosthesis, stosowanego w alloplastyce stawu biodrowego. Prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce wykonałem operację z użyciem bezcementowej protezy stawu kolanowego z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego. Jako pierwszy na świecie w styczniu 2015 roku dokonałem wszczepienia spacera podbarkowego (InSpace™ Balloon) pod kontrolą USG (artroskopia służyła jedynie do potwierdzenia prawidłowego położenia spacera), a następnie z sukcesem przeprowadziłem kolejne zabiegi tego typu, stosując jedynie znieczulenie miejscowe połączone z blokadą nerwu nadłopatkowego u pacjentów z nienaprawialnymi uszkodzeniami pierścienia rotatorów stawu ramiennego.
Ultrasonografia stawów wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Aparat składa się z emitera fal i odbiornika. Fale rozchodzące się w tkankach odbijają się, po czym wracają do do odbiornika, ukazując na monitorze urządzenia obraz narządu lub tkanki.
Zalecane jest wykonanie USG stawów w razie wystapienia urazów, ograniczenie siły mięśniowej, wszelkie dolegliwości bólowe, ograniczenia stawów w ruchomości, wysięki w stawie, ale także obserwacja skuteczności podjętych metod leczenia a także badania kontrolne po protezoplastyce stawów. Jest to badanie całkowicie nieinwazyjne, które nie wywołuje dolegliwości bólowych ani nie ma przeciwskazań do wykonywania tego typu badań
(poza leczeniem złamań w obrębie kręgosłupa i miednicy)