Biuro JAKPOL Sp. z o.o. istnieje od 3 grudnia 1988 roku, zarejestrowane wówczas w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi, pod numerem RHB 16635 a obecnie, w Krajowym Rejestrze Sądowym, pod numerem KRS: Wyślij e-mail ; Regon Wyślij e-mail ; NIP 524-000-87-65.
Od początku swej działalności projektowej, byliśmy prekursorami stosowania nowoczesnych konstrukcji i technologii specjalistycznych w Polsce, związanych z realizacją podziemnych cześci budynków i innych budowli podziemnych. Posiadamy w swoim dorobku wiele trudnych, zrealizowanych projektów konstrukcyjnych i technologicznych na terenie Warszawy i całego kraju. W latach 90-tych, wprowadziliśmy po raz pierwszy w Polsce, tzw. metodę stropową, budowy podziemnych części budynków mieszkalno - biurowych, z zastosowaniem ścian szczelinowych i tymczasowych słupów stalowych, podpierających stropy w czasie głębienia wykopu. Powyższe rozwiązanie, było przedmiotem naszego wniosku patentowego, złożonego w U. P. w 2001 roku. W naszych projektach, stosujemy różnorodne konstrukcje ścian zabezpieczających wykopy, takie jak palościanki stalowe z grodzic, ścianki berlińskie, palisady żelbetowe i żelbetowe ściany szczelinowe. W/w ściany są rozpierane rozporami stalowymi lub kotwione w gruncie. Ponadto projektujemy posadowienie obiektów na palach żelbetowych, różnych średnic lub na baretach żelbetowych, wykonywanych w technologii ścian szczelinowych.
W trudnych warunkach realizacyjnych, np. w warunkach miejskich, opracowujemy szczegółową technologię robót, z określeniem etapowania robót zabezpieczających, ziemnych i konstrukcyjnych, dla podziemnych części projektowanych obiektów.
Stale współpracujemy, w oparciu o umowy kooperacyjne, z największymi firmami wykonawczymi w Polsce; firmą "Hydrobudowa 6" S.A. i "Enegropol 7 Poznań" S.A. (obecnie Maxer S.A.) specjalizującymi się w tego typu robotach budowlanych.
W czasie naszej działalności, zaprojektowaliśmy ponad 70 obiektów, w zakresie głębokiego fundamentowania, zabezpieczenia głębokich wykopów oraz konstrukcji obiektów podziemnych, takich jak przejścia podziemne i stacja metra, realizowanych metodą stropową.