O szkole
Studium Języków Obcych przy Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstało w maju 1992 roku. W październiku 2002 roku zostało uznane przez Newsweek Polska za najlepszą szkołę językową w Poznaniu.
Studium prowadzi naukę języków obcych pod nadzorem metodycznym Instytutów Filologii Angielskiej, Germańskiej i Romańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Przy Studium działa jedyne w Poznaniu Centrum Egzaminów Międzynarodowych TOEFL (j. angielski) i DELE (j. hiszpański).
W czerwcu 2004 roku Studium Języków Obcych zostało wyróżnione certyfikatem Europejskiego Instytutu Jakości „Najwyższa Jakość Usług” w edukacji, nadzorowanym przez Kapitułę Polskiej Gali Jakości, złożoną z przedstawicieli międzynarodowych jednostek certyfikujących. Certyfikaty nadawane przez Europejski Instytut Jakości są symbolem elitarnej jakości oraz wskazówką dla konsumentów i kontrahentów w wyborze najlepszych przedsiębiorstw i instytucji.
Nasze atuty:
Kursy standardowe
Kursy standardowe umożliwiają praktyczną naukę języka na wszystkich poziomach zaawansowania, obejmują 4 godziny lekcyjne tygodniowo, co nie dezorganizuje życia prywatnego, a pozwala na systematyczne podnoszenie kompetencji językowych.
Informacje dodatkowe:
Kursy egzaminacyjne
Kursy egzaminacyjne przeznaczone są dla osób na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, pragnących potwierdzić swoje umiejętności językowe renomowanym świadectwem uznawanym na całym świecie.
Przygotowanie do egzaminów międzynarodowych:
Informacje dodatkowe:
Kursy specjalistyczne
Kursy specjalistyczne pozwalają zapoznać się z sluchaczom ze słownictwem charakterystycznym dla róznych dziedzin.
Organizujemy następujące kursy specjalistyczne:
Informacje dodatkowe:
Studium roczne
Policealne Studium Językowe to oferta dla osób, które ukończyły minimum szkołę średnią.
Roczne moduły kształceniowe
Nauka języka obcego na wszystkich poziomach zaawansowania od grup początkujących po możliwość kontynuacji nauki aż do egzaminu Proficiency lub TOEFL 677 pkt., KDS, Superior, DALF. Powszechnie uznaje się, że osoba legitymująca się takim wynikiem posiada umiejętność praktycznej znajomości języka porównywalną z absolwentem danej filologii.
Autorskie programy podzielone są na kilka przedmiotów: