Celem naszego działania jest diagnozowanie i leczenie chorób żył zgodnie z najnowszymi osiągnięciami światowymi w dziedzinie flebologii i zaleceniami Międzynarodowej Unii Flebologicznej i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.
W naszej pracy zwracamy szczególną uwagę na kompetencje i przygotowanie fachowe personelu.
|
(obliteracja, "nastrzykiwanie") to metoda polegająca na podaniu do światła niewydolnej żyły substancji drażniącej celem wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia, a następnie powolnego włóknienia i zarośnięcia naczynia. Skleroterapia jest metodą leczenia żylaków stosowaną już od roku 1930. Rozwój skleroterapii w ostatnich latach spowodowany jest stosowaniem nietoksycznych substancji obliterujących, dokładniejszą diagnostyką z wizualizacją niewydolnych naczyń (podawanie leku do żyły pod kontrolą USG, tzw. echoskleroterapia) oraz lepszymi metodami przeprowadzania samego zabiegu (np. zabieg z użyciem tzw. pianki sklerosantu - lepsze i dłuższe przyleganie leku do ściany żyły). Tak jak każda technika lecznicza, skleroterapia daje najlepsze efekty, gdy jest wykonywana przez doświadczonego lekarza, mającego odpowiednią wiedzę na temat istoty PNŻ. Leczenie Wyślij e-mail (skleroterapia pajączków i naczynek) jest podejmowane najczęściej ze względów kosmetycznych, chociaż wielu chorych po zabiegu może być zaskoczonych zmniejszeniem dolegliwości bólowych związanych z teleangiektazjami.
Wybór środka do skleroterapii zależy od średnicy i wielkości żyły, ale także od preferencji osoby wykonującej zabieg. Stosowane w przeszłości preparaty, np. stężona sól lub glukoza powodowały duży odczyn zapalny i ból. Preparaty używane obecnie do skleroterapii nie wywołują bólu. W leczeniu stosuje się odpowiednio rozcieńczone fabrycznie leki.
Odmianą skleroterapii jest tzw. mikroskleroterapia. Przy użyciu tej metody zamyka się głównie bardzo drobne żyłki, tzw. Wyślij e-mail - które są oporne na inne metody leczenia. Zabieg przeprowadza się przy użyciu okularów powiększających i bardzo cienkich, delikatnych igiełek.
Od kilku miesięcy coraz wiekszym zainteresowaniem pacjentów cieszy się tzw. skleroterapia piankowa Tessariego (ang. foam sclerotherapy) Jest to metoda polegajaca na wstrzyknięciu do żylaka leku w postaci specjalnie spreparowanej pianki. Taka postać leku powoduje, że nie rozpływa się on w żyle i zakleja tylko wybrane żylaki. Metodą tą można leczyć nawet duże żylaki, co pozwala często uniknąć zabiegu chirurgicznego.
Zarówno skleroterapia jak i mikroskleroterapia, jako bezpieczne i skuteczne metody leczenia, znajdują coraz większą popularność i są stosowane w leczeniu tysięcy pacjentów na całym świecie. Kobiety dbające o estetyczny wygląd nóg poddają się takim zabiegom co kilka lat (w miarę rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej), nie dopuszczając do tworzenia się dużych obszarów brzydko wyglądających poszerzeń żylnych. Następujące w kolejnych latach dostrzyknięcia są krótkie i zdecydowanie mniej kłopotliwe.Żaden lek nie usuwa i nie zmniejsza widocznych żylaków czy pajączków. Leki zmniejszają tylko dolegliwości związane z chorymi żyłami (bóle, obrzęki, świąd i napięcie skóry). Tylko po ustaleniu rozpoznania, po uzgodnieniu z lekarzem, możesz łagodzić dolegliwości samodzielnie.