Obiekt czynny od maja do września, położony w lesie, 400m od jeziora Charzykowskiego (kąpielisko, plaża -strzeżone).
Dysponujemy miejscami noclegowymi:
Na miejscu kuchnia turystyczna, 2 świetlice, mini plac zabaw, miejsce na ognisko, nieutwardzone boiska do siatkówki, teren ogrodzony.
Przystań wodna PTTK - punkt etapowy oraz miejsce startu spływów kajakowych rzeką Brdą (Kajakowy Tramwaj na Brdzie), wypożyczalnia kajaków z dowozem łodzi i rowerów wodnych.
Doskonałe warunki do wypoczynku weekendowego, wakacyjnego, do uprawiania turystyki kajakowej, pieszej i rowerowej po znakowanych szlakach turystycznych. Możliwość wędkowania, grzybobrania, pobyt z psem.
Wspaniałe miejsce na organizację biwaków szkolnych, spotkań integracyjnych, wypoczynków z rodziną.
W okolicy: Las Wolności z zachowaną roślinnością polodowcową, grodzisko, widoki - dojście szlakiem żółtym; punkty widokowy z panoramą Jeziora Charzykowskiego przy szosie bytowskiej. Chojnice z licznymi obiektami zabytkowymi i Muzeum Historyczno-Etnograficznym, Jarcewo - skupisko dębów, żeremia bobrów, rezerwat przyrodniczy Struga Siedmiu Jezior.
BRDA Najciekawszy i najbardziej urozmaicony szlak kajakowy w Polsce, piękne i czyste jeziora, urozmaicony bieg rzeki. Większości trasy znajduje się w otulinie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” oraz na terenie Zaborskiego i Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Piękno i różnorodność znajdujących się tu rezerwatów przyrody zachwyci każdego….. niezwykła malowniczość, rozległe lasy, piękne jeziora, urozmaicony bieg rzeki i pierwotna przyroda to największe zalety tego szlaku, uznawanego już od lat międzywojennych za jeden z najatrakcyjniejszych szlaków kajakowych Europy. Był to również jeden z ulubionych szlaków JANA PAWŁA II. Rzeka mimo odcinkowi o szybszym nurcie jest szlakiem łatwym i nieuciążliwym, który śmiało można poleci również początkującym kajakarzom nawet tym zupełnie „zielonym”, którzy chcieliby wybrać się na swój pierwszy spływ w życiu …..
Wda zwana także Czarną Wdą, rzeka licząca 210 km i 2325 km~ dorzecza, bierze początek na Równinie Charzykowskiej, wpływając z jeziora Krążno w pobliżu wsi Osława Dąbrowa kolo Bytowa. Wda należy do piękniejszych rzek nizinnych w Polsce. W górnym biegu przepływa przez wiele jezior, w tym między innymi przez kompleks pięciu jezior zwanych przez Kaszubów Wielką Wodą. Są to jeziora Wdzydze, Gołuń, Radolne, Słupinko i Jelenie. Następnie zaś przecina wspaniały kompleks leśny Borów Tucholskich. Dolny bieg na terenie Wysoczyzny świeckiej urozmaicają z kolei jeziora zaporowe Żur, Gródek i Kozłowo. Na obszarze jej dorzeczach utworzono dwa parki krajobrazowe. Wdzydzkich 1983r. i Wdecki 1993r.
PIŁAWA jest największym dopływem Gwdy. Wpada do niej z prawej strony miejscowości Dobrzyca, a wypływa z jeziora Komorze położonego na Pojezierzu Drawskim. Długość rzeki wynosi 82 km. Rzeka dzieli się wyraźnie na dwie części. W górnym biegu łączy kilka bardzo malowniczych jezior, następnie zmienia kierunek i płynąc na południe wśród wielkich obszarów leśnych wpada do Gwdy. Szlak Piławy należy zaliczyć do bardzo malowniczych i ciekawych krajoznawczo miejsc. Rzeka jest dostępna dla kajaków na całej swej długości stanowi szlak łatwy lecz nieco uciążliwy.
ZBRZYCA to prawy dopływ Brdy płynie przez Równinę Charzykowską na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Kajakarze bardzo chętnie odwiedzają ten najpiękniejszy z dopływów Brdy ze względu na malowniczą i urozmaiconą tarase spływu sprawie na całej długości wiodąca przez lasy. Szlak wodny łatwy choć uciążliwy w górnym biegu, na najczęściej odwiedzanym odcinku od Leśna ( Młosina) do Swornychgaci został oznakowany