Która z nas nie marzy o gładkiej cerze bez krostek i zaskórników? To marzenie jest jednak realne.
Zaskórników można się pozbyć albo chociaż sprawić, że będą mniej widoczne.
Odwiedź nasz gabinet kosmetyczny Eden w Żyrardowie
Zasady pielęgnacji skóry z zaskórnikami:
1. Mycie twarzy - używaj dowolnych preparatów myjących, choć najlepsze będą żele i toniki z kwasami (w niskich stężeniach - salicylowym, mlekowym, glikolowym). Ich zadaniem będzie stymulacja odnowy komórkowej i złuszczenie martwego naskórka. Dobrym rozwiązaniem są tez płatki kosmetyczne z mikrogranulkami złuszczającymi. Nie myj twarzy gorącą wodą.
2. Eskfoliacja - przy niedużym problemie raz w tygodniu wykonaj peeling, np. gommage, enzymatyczny lub mechaniczny z delikatnymi drobinkami ściernymi. Raz w miesiącu wykonaj mikrodermabrazję za pomocą gotowych domowych zestawów, które są do kupienia w sklepach. Przy cerze z mocno widocznymi zaskórnikami rób zabieg częściej - raz, dwa razy w tygodniu. Uważaj jednak, by nie podrażnić skóry zbyt mocnym pocieraniem.
3. Nawilżanie - jest niezwykle ważne w pielęgnacji skóry zaskórnikowej, bo ma wpływ na gospodarkę tłuszczową. Pozbawiona wody skóra chce sama zabezpieczyć się przed wysychaniem, więc produkuje więcej sebum, co powoduje dalsze rozszerzanie się porów. Najlepiej, żeby kremy zawierały filtry UV i antyutleniacze (które zmniejszą tempo powstawania zaskórników)
4. Ściąganie - na rynku są już specjalne emulsje minimalizujące pory. Mają one działanie obkurczające ujścia gruczołów, matują i wyrównują powierzchnię skóry. Dobre efekty dają też maski. Te z glinką działają jak bibuła - wyciągają nadmiar tłuszczu. Efekt jest jednak chwilowy. Na dłużej działają maski z kolagenem i algami.
Unikaj:
Wyciskania - powodują szybszą produkcję sebum i rozpychanie porów
Przesuszenia skóry, co również powoduję nadprodukcję sebum
Sauny i gorących kąpieli
Opalania, które wcale nie "leczy" skóry zaskórnikowej. Na co dzień stosuj kremy z filtrem UV.
Możesz poddać się zabiegom w naszym Wyślij e-mail :
- mikrodermabrazja - działa z użyciem tlenku glinu lub diamentowych końcówek mechanicznie ściera naskórek
- peeling kawitacyjny - działa za pomocą fal ultradźwiękowych, których drgania powodują odłączenie się martwej warstwy rogowej od naskórka
- peelingi chemiczne - hamują wydzielanie łoju i usuwają martwe komórki naskórka (stosowane są kwasy pirogronowy, salicylowy, mlekowy, migdałowy, glikolowy)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA INNE ZABIEGI KOSMETYCZNE
W SALONIE KOSMETYCZNYM EDEN
ŻYRARDÓW
UL. OKRZEI
NAPRZECIWKO LIDLA
ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ WWW